Panství krve a kovu

Panství krve a kovu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415658/bmid_everless-panstvi-krve-a-kovu-JVT-415658.jpg 4 331 80

Everless série

Čas je vězení. Jen ona má klíč. V království Sempera se platí časem. Hodiny, dny i roky jsou extrahovány z krve a pomocí magie přetavovány v kovové mince. Ty však bohatí aristokraté, jako jsou Gerlingové, neúprosně daní. Na úkor obyčejných lidí si tak zajišťují bohatství a dlouhověkost. Jules Emberová Gerlingy nenávidí. Před lety jim spolu se svým otcem sloužili na jejich panství Everless, pak však museli kvůli tragické nehodě utéct. Teď ale otec umírá a Jules nezbývá nic jiného, než se tam vrátit a vzácný čas pro něj získat. Návrat na Everless ji vystaví mnoha nebezpečím, a taky pokušením. Brzy se ocitne ve víru intrik, smrticích tajemství a lásky ke dvěma lidem, o nichž si myslela, že je už nikdy nespatří. To, jak se rozhodne, může změnit osud nejen jí, ale i samotnému času.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Everless , 2018

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která mě dostala svou originalitou. Svět ve kterém se platí krví je úžasný

0819
14.10.2020 4 z 5

Nápad knihy je vážně zajímavý. Je to poměrně čtivé, nedala jsem plný počet, kvůli neobjasněným věcem o tomto světě.

Angels
10.10.2020 3 z 5

Neříkám, že je to úplně špatné, ale ani to není nic extra skvělýho, co by vám vzalo dech. Začátek je celkem super, ale pak se to táhne a situace, které autorka mohla využít, nevyužila. Romantická linka nic moc, ale to by snad ani nevadilo. Zkrátka příběh nenadchne, ale ani neurazí.

zaandulee
20.09.2020 3 z 5

Námět knihy je opravdu zajímavý, ale celkově kniha moc nezaujme. V průběhu knihy se toho moc neděje, jen samé ne nijak moc důležité věci, ale na konci všechno vybuchne a vyhrne se spoustu "zvratů", které někdo čekal, někdo ne.

Hl. hrdinka nebyla sympatická, prostě mi nesedla. Romantická linka taky za moc nestála a navíc jsem ji chtěla někde jinde. :D Mám v plánu se v budoucnu pustit i do 2. dílu a doufám, že tam ta linka bude lepší, pokud to bude jako v tomto dílu, tak by tam radši nic být nemělo.

Knihu nijak moc nedoporučuji, spíše pro ty, kdo už přečetl všechny skvělé fantasy knihy a neví, do čeho se jinak pustit.

Damonka18
12.09.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala velmi zajímavým tématem. Placení časem z vaší krve? Koho by to nezaujalo že?
Bohužel mě kniha moc nenadchla zpracováním. Děj byl ze začátku pomalý až posledních 50 stránek to začalo být zajimavé a to už byl konec. Kdyby kniha měla okolo 500 stran a autorka se více rozepsala bylo by to mnohem záživnější.
Také mě chyběla předkapitola o nehodě co se stala v minulosti. Lépe bych poznala hlavní postavy.
Co se týče Jules tak mě nijak zvlášť nepřirostla k srdci. Ale! určité jí dám šanci v dalším díle.

ydnac
04.09.2020 3 z 5

Obálka je krásná, kniha se dobře čte, ale...Na mě dost pomalý rozjezd a než se děj rozjel, byl pomalu konec takže mi přišlo, že se toho moc nedělo. Kdyby kniha měla třeba 800 stran tak na začátek bych přivřela oko, ale takhle...Nejvíce napínavých bylo asi posledních 20 stran díky kterým si nejspíš přečtu někdy i druhý díl, abych věděla jak to dopadne.

Lea_41
23.08.2020 4 z 5

Docela rychlý zpád děje. Pár věcí se dalo odhadnout, konec mě překvapil.

lucye007
11.08.2020 1 z 5

Upřímně? Tohle byl velký krok vedle. Námět zajímavý a originální. Zpracování? Katastrofální. Nuda, opisy, nezajímavý děj, kde se na každé stránce opakuje to samé.
Tohle prostě NE!

betule3
02.08.2020 3 z 5

Tahle knížka mě neskutečně zaujala svou anotací, po jejíž přečtení jsem věděla, že si Everless prostě musím koupit. Začalo to jako miloučký, návykový fantasy příběh, kterých jsem už četla mraky. Měla jsem jistou představu, jakým směrem se příběh bude odebírat, takže jsem nečekala moc žádné překvapivé zvraty. A zhruba do třičtvrtě knihy opravdu žádné nepřišly. Děj hezky ubíhal - pro někoho by to možná mohlo působit zdlouhavě, ale já jsem si poklidnou atmosféru užívala. Ke konci přišlo najednou ohromné množství zvratů a hlavně informací. Po přečtení toho stále spoustu nechápu a tak nějak jsem se do celého příběhu zamotala. Doufám ale, že se vše v dalším díle vysvětlí.
Romantická linka byla... divná - to je jediné slovo, které ji podle mě přesně vystihuje. A to říkám já, člověk, který romantiku v khihách bezmezně miluje a vždy obhajuje.
MOŽNÝ SPOILER: Plot twist s vyvolenou hrdinkou jsem čekala, ale stejně jsem doufala, že nenastane. Ve spoustě knih je pojat skvěle, že mi to ani nepřijde tak neskutečně otravné a tuctové. Tady mi to úplně nesedlo.
Když si teď pročítám, co jsem napsala, přijde mi, že celá recenze vyznívá dost negativně. To nebyl úplně záměr, protože mně se kniha ve výsledku docela líbila, byť se rozhodně nedostane na příčku mých absolutních oblíbenců. Měla jsem ráda povahu hlavní hrdinky, byla taková příjemně lidská. Čtení jsem si užila, což dokazuje fakt, že jsem knížku zhltla prakticky za den.

lenka608
26.07.2020 4 z 5

Dobře čtivá kniha, děj zajímavý, zvrat tam taky nějaký byl ... ale přišlo mi, že autorka mohla trošku víc využít minulosti a objasnit tam pár věcí, u kterých nechala čtenáře tápat v nepochopení. Takže kniha dočtená a pořád mi chybí objasnění určitých spojitostí a narážek, které zůstaly nevysvětleny. No, snad se dočkám v dalším díle...

heliiinka
25.07.2020 4 z 5

Ten nápad s časem/krví mi přijde geniální. Baví mě. V knížce bylo dost tajemna, zvratů a překvapení. Škoda, že to nebylo hezky rozložené, takže první půlka se kapinku vlekla a v druhé jsem nestíhala sledovat, co se děje.
Cením, že kniha zábavná, i když v ní není milostná linka.

Sixtinka144
09.07.2020 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Na Everless jsem slyšela spoustu negativních recenzí, i kvůli tomu, jsem se knize vyhýbala. Nejvíc jsem se bála toho světa, protože na něj jsem slyšela samou kritiku, jak nedomyšlené a hloupé to je. Pak jsem na knihu v knihkupectví prostě narazila a vzala jsem si ji. Rozečetla jsem ji... A wau. Nevím co víc k tomu mám říct. Svět, postavy a celý příběh jsem si zamilovala, všechno okolo Everless mě hrozně zaujalo. Ano, miluju film Vyměřený Čas, a tam podle mě byla ta myšlenka s časem byla více reálná a propracovaná. Ale stejně se mi kniha moc líbila a na to, jak krátká je, se tam pořád něco dělo. A ke konci to byl přímo vír informací. Za mě jedno velké ano, a už se těším na druhý díl.

Tereza035
30.06.2020 2 z 5

Tahle kniha mě fakt vůbev nenadchla. Četla se hrozně pomalu, není čtivá a dvě třetiny knihy mě nebavily. Nejlepších bylo asi posledních 70 stran i když ten konec je vesměs ukousnutý, takže pokud chcete vědět jak příběh dopadne, musíte si přečíst druhý díl, do kterého se já pravděpodobně pouštět nebudu. Hlavní postava Jules mi přišla realistická, občas s nelogickým rozhodováním, ale nebyla naivní. Sice bych ji nezařadila mezi mé nejoblíbenější hrdinky, ale nebyla tak špatná. Fantasy svět byl krásně vykreslený a originální. V knížce byly hrozně zdlouhavé a řekla bych možná až vycpávkové pasáže. Pokus o romantickou linku byl nevydařený, protože se tam za celou knížku vlastně nevytvořila. Zápletka i její odhalení super, obálka je samozřejmě taky krásná. Knihu jsem ale v polovině musela odložit, protože mě těžce nudila a díky kouskování asi na tři kapitoly denně jsem ji celkově za dva týdny přečetla. Knihu tedy hodnotím 2,5/5* (což je průměr) a bohužel se, společně i s autorkou, nezařadí mezi mé nejoblíbenější. Toto je můj subjektivní názor, na knížku jsem četla spoustu pozitivních recenzí a určitě si své čtenáře našla:)

MystoganW
13.06.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Na to že nemá největší počet stran, dost se toho tam odehraje.

Hels-is-unicorn
23.05.2020 2 z 5

Tak tohle byl dost trapas. Nádherná obálka a spousta kladných recenzí mě zlomily, takže nakonec skončila v mé knihovničce. Nicméně se tam na moc dlouho neohřeje a hezky poputuje dál. Hlavní hrdinka byla absolutně nesnesitelná, kdybych si dala panáka za každou situaci, která ji vytočila nebo rozbrečela, skončila bych v protialkoholové léčebně. Ale vezměme to hezky popořadě.
Nejvíc jsem se těšila na čas jakožto platidlo, protože to je myšlenka, pro kterou jsem se nadchla už při zhlédnutí filmu Vyměřený čas. Nicméně musím říct, že v knize mě to dost zklamalo. Ano, jistě, myšlenka to byla zajímavá... ale pro mě z nějakého důvodu nedotažená. Něco mi tam chybělo, bohužel nevím co. A jakmile se do toho začala míchat ještě manipulace s časem a reinkarnace, absolutně to pro mě skončilo a málem jsem knihu ani nedočetla.
Zajímavý byl mýtus Čarodějky a Alchymisty. Naopak si myslím, že mu klidně mohla být věnovaná celá jedna kapitola, například v podobě vyprávění z Julesina dětství. Vzhledem k tomu, že ho vždy zmínila jen některá postava s tím, že ho stejně všichni znají, zdaleka neměl takový efekt, jaký by se z toho dal vytřískat. Navíc člověk automaticky předpokládal, že se jednalo o milostný příběh, tedy že by Alchymista měl být muž. Ale budiž, to bylo příjemné zpestření.
Co považuji za zdaleka největší tragédii, jsou postavy. Jak už jsem psala výš, Jules mi byla přímo odporná. Už na začátku mi byla nesympatická, ale čím víc jsem četla, tím víc mi z ní stoupaly žaludeční šťávy. Podle mě se chovala jen jako naprosto drzý a rozmazlený spratek, který nedokáže přijmout své postavení. Ale protože je zázračnou hlavní hrdinkou, všechno jí samozřejmě u všech projde jen se zdviženým prstem a blahosklonným úsměvem. To jí nicméně nebrání v tom, aby se na každého, kdo si dovolí varovně vztyčit prst, nakrkla. Pak tu máme její životní lásku Roana. Jako vážně, ženy, která z vás by si takového bambulu vybrala. Zvlášť když je zasnoubený s emočně labilním děckem (dalším rozmazleným spratkem). Protipólem jsou naopak Liam a Caro. Že nenávist k Liamovi nebude tak hluboká, jak se zpočátku zdálo, mi bylo jasné od začátku. Nicméně to byl celkem sympaťák a rozhodně jsem mu fandila víc než jeho sukničkářskému bráchovi. A ke Caro se asi není třeba vyjadřovat :-)
Suma sumárum velké zklamání, možná největší zklamání letošního roku. Budu hodně přemýšlet, jestli se mi vůbec chce pustit do dalšího dílu.

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Doporučuji všem milovníkům YA fantasy světům s hlavní hrdinkou, která je odvážná a nebojí se riskovat život pro ty, které miluje. Jestli se vám líbily Dvory a Hunger Games, tak se vám určitě bude líbit i Everless. Neuvěřitelně pohlcující, skvěle napsaná, čtivá kniha, kde nechybí romantická linka a na své si přijdou i ti, kteří mají rádi bad boye :)

Magdyla.8
16.05.2020 3 z 5

Skvěle popsány nový svět ve kterém vládne kovokrev. Systém tohoto placení je velmi hrůzostrašný. Příběh se četl rychle, zápletky odsypávaly, dost věcí se dalo odhadnout, ale ten největší šok s padouchem stejně překvapil. Za mě dobré oddechové čtení.

Perry
16.04.2020 5 z 5

Musím říct, že mě kniha velmi bavila. Je čtivá, skvěle napsaná a i když vám může přijít, že se tam nic moc neděje... nakonec člověk zjistí, že se toho děje až moc :D
Příběh je velmi originální, nic podobného jsem zatím nečetla a těším se jak se to všechno bude vyvíjet v druhém díle.

"Poskytovatel času je možná úlisný a chamtivý typ člověka, ale čas od času ho všichni potřebujeme."

lily_maleckova
14.04.2020 4 z 5

Vážně zajímavá a dobře napsaná kniha. Líbila se mi hlavní hrdinka a hlavní postavy, svět je dobře vymyšlený. Doporučuju :)

AniDi
31.03.2020 5 z 5

Nádhera. Snad každou fantasy sérii srovnávám s pocitem, který ve mě vyvolaly Dvory a tahle série je téměř tak úžasná. Ještě jsem nedočetla a už rychle objednala druhý díl. Zápletka originální, rychle a lehce se čte, neobsahuje nudné pasáže, tak vás nenutí přeskakovat. A romantická linka je sice předvídatelná ale já prostě miluji bad boye :) Tak moc mě mrzí, že dnes sice vyšel druhý díl ale ne jako ekniha, už bych četla dál.

pro dívky pro děti od 10 let pro dospívající mládež (young adult)

Sara Holland
americká