Rukojmí

Rukojmí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295418/bmid_rukojmi-jZg-295418.jpg 4 141 43

Eve Rossi série

„Jeden z nejlepších thrillerů roku!“ Library Journal, Suspense Magazine Ikonický svatostánek ohrožuje teror, který srazí New York na kolena. Ztichlý Manhattan brzy ráno… Před katedrálou svatého Patrika stojí mladá žena, v ruce drží dřevěnou destičku s nápisem „POMOZTE MI“. Je vyděšená, nemluví, a když se jí někdo pokusí vyhovět, umírá zasažena přesně mířenou ranou do čela. Poklidná předvánoční atmosféra rázem vezme za své. Pro jednu agentku FBI, několik rukojmí neznámého šílence a celé město začíná dlouhý a trýznivý den. Útočník trvá na tom, aby byla přivolána zvláštní agentka Eve Rossiová. Odmítá vyjednávat a má opravdu nezvyklé požadavky. Hrozí výbuchem katedrály a těch, kteří v ní zůstali uvězněni. A přitom chce tak málo – jen vyslechnout pětici „svědků“, obyčejných lidí, které podle všeho nic nespojuje. Všem hodlá položit stejnou, jednoduchou otázku: Čím jste se provinili? Za špatnou odpověď však následuje trest…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hostage Taker , 2015

Sheemas
19.04.2017 4 z 5

Velmi dobrý thriller, od kterého se nebude moct odtrhnout. Celou knihou Vás budou napadat otázky proč? Proč zrovna tady? A proč zrovna tihle lidi? Dějem nás provazí zajimavý výběr hlavních postav, které postupně odkrývají to velké Proč a na závěr se objeví nečekaný zvrat, který tenhle příběh posunuje o hvězdičku výš.

Danago
10.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Děj mě pohlitil od samého začátku a už mě nepustil. Závěr byl naprosto překvapující. Velice čtivá a napínavá knížka.

Terka18
19.03.2017 5 z 5

Zajímavý nápad. Od začátku přemýšlíte proč. Proč zrovna toto místo, proč jen určití lidé, proč tato vyjednavačka. A konec, do poslední chvíle netušíte kdo za tím vším stojí.

lupo
05.02.2017 5 z 5

Už od začátku knihy vás děj pohltí. Čtete dál, abyste se dozvěděli proč... Proč zajal rukojmí a proč chce svědky. Mohu jen doporučit.

Mischone
12.01.2017 5 z 5

Podle mě nebyl děj předvídatelný, já osobně byla překvapená jak se situace vyvíjela a ten konec.. no waau. Zajimava, čtivá kniha s naprosto překvapujícím závěrem a zakončením.
Děj se odvíjel v jeden den, to je pro mě příjemná změna , ještě jsem takovou knihu nečetla. Poznáváme katedrálu Sv. Patrika a dozvídáme se o ní zajímavé informace, kniha je doplněna poznámkami z místních zpráv, ilustracemi budovy a "myšlenkami zločince".
Pro mě měla kniha vše, aby mě udržela v zájmu a zvědavosti co se bude dít dál.
Velká spokojenost a doporučuji.

martina4041
09.01.2017 3 z 5

Vánoční dárek. krásný,ale ne obsahem. Nutila jsme čist. některé pasáže byli, pomalé uspávající. Od 3/4 knihy už to bylo hodné rychlé a šokující.... Konec knize přidal jednu hvězdu.

Hella
08.01.2017 4 z 5

Slušné počtení. Sice pár slabších momentů (proto o jednu * méně), ale jinak napínavé a zajímavé.

AnetaKor
31.12.2016 3 z 5

Knížku jsem dostala povinně od Knižního klubu. Děj byl dost předvídatelný a musim říct, ze styl ligy výjimečných se mi sem příliš nehodil. Jedine, co trochu překvapí je konec....

Lindulinek
23.12.2016 5 z 5

Napínavý děj a překvapivý konec. Doporučuji.

Miricius
05.12.2016 5 z 5

Tuto knihu mi poslal Knižní klub sám od seba, pretože som si v kvartáli nič neobjednal. Dobierku som zaplatil, ale bol som naštvaný, prečo mi posielajú niečo, čo som nechcel. Ale po prečítení knihy som sa ukľudníl, bol to dobrý výber.
Kniha ma chytila hneď zo začiatku. Po prvej štvrtine síce napätie trochu opadlo, ale koniec to dorazil, knihu som nechcel pustiť z rúk.

kikies
09.11.2016 5 z 5

Výborné! Dlouho jsem nečetla knihu tolik naplněnou nečekanými zvraty. A úplně nejvíc mě dostalo to, jak to bylo uvěřitelné... prostě i to, že doopravdy umírali lidé, kteří by v jiných případech, v běžných románech byli samozřejmě zachráněni hlavním hrdinou.... a ten závěr! Je fakt, že k dovysvětlení myšlenkových pochodů pachatele by mohlo být ještě pár stránek navíc, ale pro mě to je perfektní i takhle. A nevím, jak ostatní, ale já teda moc příběhů o vyjednávačích neznám, takže pro mě je i téma originální a ráda jsem si přečetla něco o práci těchto krizových pracovních týmů. Za mě: skvělá myšlenka, brilantní zpracování. Doporučuji.

derminator
08.11.2016 5 z 5

Musím souhlasit milí čtenáři tato kniha je jedním z nejlepších thrillerů roku. Nemohu zde souhlasit z některými komentáři, že už od půlky knihy víte jak to všechno je a kdo je pachatel ba naopak. Četli jste to opravdu dobře? Pokud ano budete překvapeni jako já. 80%.

adelaska
16.10.2016 2 z 5

S hodnocením jsem opravdu na vážkách, jelikož kniha nebyla až tak špatná, ale prostě mě vůbec nijak nepřekvapila a víceméně skoro vše bylo předvídatelné. Mrzí mě tak nízké hodnocení, ale existují pro mě mnohem lepší thrillery a kdybych hvězdičku přidala, bylo by to nespravedlivé.

Anne123
16.10.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem víc. V knihkupectví mi hned padla do oka a po přečtení obsahu jsem si ji musela koupit. Očekávání ale bylo větší než výsledek. Čekala jsem propracovanější motiv a rozuzlení.

Schamila
16.10.2016 4 z 5

Včera dočteno - super thriller- plný napětí od první strany až do konce a konec ještě korunován neskutečným zvratem - víc neprozradím, jen všem vřele doporučuji

kneslova
14.10.2016 5 z 5

Pro mne výborná detektivka, či spíše thriller. Napínavé, četla jsem v jednom kuse. Po čase zas kniha, která se mi hodně líbila, prostě 5 hvězdiček a zkuste to.

Luciecs
08.10.2016 5 z 5

Do ruky se mi tato knížka dostala spíše náhodou. Rozhodně nelituji času, který jsem ji věnovala. Čtivé a originální. Asi se mi v poslední době podařilo "kápnout" na samé skvělé detektivky a tato se řadí na přední příčky mého pomyslného žebříčku.

kadgam
08.10.2016 4 z 5

Veľmi dobrý začiatok, zdĺhavý stred knihy a váhavý koniec. Páčilo sa mi usporiadanie kapitol. Našťastie zatiaľ iba čítame o rukojemníckych drámach. V tejto knihe je umožnené čitateĺom sledovať prácu týmov podieľajúcich sa na záchrane rukojemnìkov aj prekazení ďalších tragédií

MH.
13.09.2016 4 z 5

Kniha je perfektní od začátku až.... no, do skoro konce.
Tak mi to opravdu přišlo, první stránky si mě získaly a kniha mě ze začátku naprosto pohltila. Perfektně vybudovaná atmosféra, opravdu! Spousta otázek, spousta profilů zajímavých lidí a téměř žádná vodítka. Ale zatímco napínavá zápletka postupně graduje, kniha s ní začíná ztrácet trochu krok. Výsledkem je takový stylisticky osekaný konec, který by podle mého mohl být ztvárněn mnohem "květnatěji".
Co naplat.. čtení jsem si užil i přesto, že se stupnice mé spokojenosti postupem děje trochu svažovala.

fis.rena
06.09.2016 2 z 5

Nic překvapivého,nic šokujícího,čekala jsem mnohem víc. Klasická vyjednávací akce. Mohl být teda více rozveden motiv,důvod činu...to mi přišlo slabé. U čtení jsem odpočívala,žádné "vzrůšo" se nekonalo.