Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11255/erekce-ejakulace-exh-11255.gif 4 283 30

Soubor čtyřiatřiceti krátkých povídek amerického básníka a prozaika přináší texty, publikované většinou v časopisech šedesátých let. Tematicky se uvedené povídky neliší od ostatní tvorby, s obvyklou autenticitou zachycují život losangeleské periférie, atmosféru hospod, nevěstinců a barů, a nesentimentálně a barvitě líčí život člověka na okraji společnosti. Příběhy, úvahy a vzpomínky, erotické a pijácké zážitky podává autor bez zábran bohatým, nevybíravě drsným a plastickým jazykem.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Pragma

Erections, Ejaculations, Exhibitions, and General Tales of Ordinary Madness , 1972

bruntal
15.11.2017 3 z 5

Můj druhý Bukowski a trochu zklamání. Upřímně, opravdu se vám nezdálo, že občas tak trochu vykrádá sám sebe?

Arturo.Bandini
12.08.2017 1 z 5

Jsem velký Bukowského fanoušek. Ale tato sbírka je zatím tím nejslabším, co jsem od něj četl. Přeskakoval jsem nejen celé řádky či odstavce, ale občas i celé povídky. Nic se v nich nedělo. Nic, co by mi mělo alespoň na pět minut utkvět v paměti. Sáhnu po jiné jeho knize, ať si napravím chuť.

Centurion.d
13.05.2017 3 z 5

Některé povídky zajímavé, vtipné a čtivé. Některé mě nenadchly.

WeeWar
22.11.2016 4 z 5

Zajímavé okno do světa, ve kterém snad nikdo nechce žít, ale přesto v něm tak či onak žijí milióny lidí.

RickyRicardo
18.09.2016 4 z 5

Pan Bukowski má opravdu talent na to mě zaujmout. Skvělá knížka, plná výborných povídek (ano některé jsou trochu slabší, ale těch je tam jako šafránu). Pro mě velká inspirace, můžu doporučit.

01.06.2015 1 z 5

není to můj šálek čaje...týpek co si potřebuje dát pár piv, aby nějak fungoval, nemá rad lidi, nemá rád práci....možná byl "cool" ve své době, ale teď už je to jaksi pasé

Punky
10.05.2013 5 z 5

Sbírka povídek,některých mírně nudnějších,jiných naopak výtečných, ale i tak dávám plný počet...

Daft
02.10.2012 3 z 5

Bukowského sebrané povídky mají hodně kolísavou úroveň od geniálních až po nudné a nezajímavé. Jako celek tato knížka nedosahuje kvalit jeho jiných próz.

"Díval se na spící dítě, na Tinu, byl to zázrak, jak spala a žila navzdory tomu okolnímu peklu. I pro něho to bylo peklo, ale taky to vězelo v prosté a zásadní skutečností, že nedokázal vystát tu ženskou. A nebylo to jen v ženských jako takových; existovalo pár žen, které by snesl, a spousta z nich k němu byla taky nespravedlivá - dávaly mu pěkně zabrat; ale dítě - proč to jsou děti, které nakonec vždycky dostanou na prdel? Necelý metr vysoká, bez zaměstnání, bez pasu, bez šance. Začínáme je zabíjet v té chvíli, kdy vylezou z kundy. Staráme se o jejich růst a strkáme je přímo do té druhé díry. Naklonil se a políbil spící dcerku, ale skoro stydlivě."