Erebos – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87451/erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.2872
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Fragment (ČR)

Erebos · 2010

Kniha Erebos – Hra, která zabíjí!

Irsaf
včera

Tento příběh se mi fakt líbil...
Četla jsem knihu v rámci čtenářského klubu CBDB a jsem ráda, že jsem nevynechala...
Bavilo mě to...

Dolik13

Dlouho jsem se na tuto knihu těšil. Miluju knihu Saeculum od stejné autorky, a především jsem vášnivý hráč počítačových her. Nutno dodat hned na začátku, že v půlce knihy jsem chtěl hlavní postavu Nicka regulérně zabít. Strašně mi lezl na nervy, jeho závislost a posedlost hrou mi k němu vytvořila naprosto intoleranci. :D Ale vím, že to byl cíl. Celkově se mi děj knihy líbil, i přes některé nelogičnosti (Jak zjistil posel, že Nick nedal učiteli nic do čaje)? Závěr a logické vyústění mi přehnané nepřišel.

mandari

Kniha byla opravdu poutavá. První dvě třetiny jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Poslední část je za mě jak z jiné knihy. Z první části jsem měla dojem, že čtu psychologické drama a pak spíš detektivku :) Ale rozhodně stojí za přečtení :)

evacerna18

Autorka přišla se zajímavým nápadem, v knize bylo hodně zvratů, děj mě několikrát příjemně překvapil, zaujaly mě promyšlené detaily a líbilo se mi gradující napětí. Kniha začala velmi rychle nabírat spád a nakonec jsem se od ní nemohla skoro vůbec odtrhnout. Na druhou stranu jsem tam objevila spoustu nelogičností, vadil mi plytký jazyk a na několika místech byl příběh málo uvěřitelný. Chápu ale, že kniha spadá do kategorie pro děti a mládež a pro tento žánr se jednodušší jazyk i trochu přehnaný děj hodí. Knihu bych tedy doporučila hlavně dětem a dospívajícím, ale rozhodně může bavit i dospělé. Ve výsledku tedy dávám 4*.

smejkalova.m

Skvělá kniha, moc se mi nechtělo se od ní odtrhnout, když jsem musela. Určitě si někdy přečtu znovu. Doporučuji :)

Cleo De Nile

Když mi bylo řečeno, že se jedná o příběh o počítačové hře, byla jsem dosti skeptická a moc se mi do toho nechtělo. Nakonec jsem ale ráda, že jsem podlehla tlaku okolí. Je to originální a mistrně vystavěný příběh, točící se kolem hry Erebos, která vás začne ovládat a prosakuje i do skutečného světa. Hlavního hrdinu jsem moc v lásce neměla, byl to takový naivní trouba, ale těžko říct, jak bych se na jeho místě chovala já. Je to moc pěkná knížka, určitě stojí za přečtení.

trudoš

Vyjít kniha v edici Stopy hrůzy, neřeknu ani popel. Mám-li ji však hodnotit jako plnohodnotný sci-fi thriller, je to už s kvalitou horší. Chování lidí, kteří propadají MMORPG gamesám, jsem ještě schopen pochopit, ale že by se závislost šířila školou a zároveň nikoho netrkla nadprůměrná absence žáků - to už mi přišlo absurdní. Stejně jako vyústění, které je sice promyšlené, jenže když už někdo rozjede podobný projekt... no čekal jsem něco víc než fňuknu s traumatem.
Ale jinak fajn, ve výsledku je Erebos nápaditý a má šmrnc. Navíc všechny ty vychytávky kolem počítačových her jsou docela zajímavé, přestože nedokážu říct, nakolik odpovídají skutečnosti. Ovšem, když už nic jiného, Ursula Poznanski se povedeně vyhýbá zaběhnutým klišé, takže vývoj zápletky nejednou překvapí. Jen škoda stylistiky, která je buď chybou autorky (Germáni prostě píšou divně, nic proti), nebo překladatelky. Nejde o vyslovené zvěrstvo, jen stavba vět je občas poněkud nešťastná. Skoro jako kdyby mistr Joda to psal.

Kexina

Knížka o závislosti, která sama vyvolává závislost.
Kdyby to šlo, dala bych rozhodně více hvězdiček, než 5. I když je kniha původně určena mnohem mladšímu čtenáři, než jsem já, ničemu to nevadí. Zapomenout při čtení na čas není problém, občas jsem se vrátila do reality až v ranních hodinách a kdyby mi to někdo nabídl, Erebos bys si ujít nenechala.
Mírné zklamání jen z konce. "Hlavní" postavu bylo možné identifikovat krátce po půlce příběhu ( i když je motiv dlouho neznámý) a závěrečná, trochu víc přeslazená, kapitola mi zrovna moc k příběhu nepasovala.

pro děti od 13 let strach počítačové hry rakouská literatura

Ursula Poznanski