Epochy duchovního života

Epochy duchovního života https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142668/bmid_epochy-duchovniho-zivota-yL2-142668.jpg 5 6 2

Od pouštních Otců do našich dnů. Duchovní autorita pravoslavného intelektuálního francouzského světa, znalce duchovního života, předkládá náročnému čtenáři prvotřídní pokrm. Kultivovaný erós dějinně hledá otevřený logos, aby Duch sám mohl vytvořit celého člověka. Český čtenář má poprvé v rukou duchovní bestseller, tak závažný pro plnější studium pravoslavné teologie v kriticky západním světě.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Les Âges de la vie spirituelle , 1964

J.F.
09.11.2021

Jevdokimov tu zavádí důležité rozlišení: vedle autonomie (kdy podléháme sami sobě) a heteronomie (kdy podléháme něčemu nebo někomu jinému) je tu ještě teonomie, kdy podléháme Bohu, který vůči nám právě není "někdo jiný"; teprve v teonomii se stáváme skutečně sami sebou.

dutch
31.07.2014 5 z 5

Zásadní kniha o jádru křesťanského života o žité spiritualitě od člověka syntetizujícího východ se západem, napříč dějinami s důrazem na církevní otce a tradici církve.

křesťanství ateismus duchovní život modlitby mnišství křesťanský Východ církevní otcové

Pavel Nikolajevič Evdokimov
ruská, 1901 - 1970
2002  100%Epochy duchovního života
2011  100%Žena a spása světa

Kniha Epochy duchovního života je v