Encyklopedie moderní historie

Encyklopedie moderní historie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24956/bmid_encyklopedie-moderni-historie-0p8-24956.jpg 5 12 2

Historická slovníková příručka zahrnuje období od Velké francouzské revoluce po současnost a jejím těžištěm jsou evropské a severoamerické dějiny. První vydání.

jprst
21.09.2016 5 z 5

Asi nejhodnotnější encyklopedie moderní historie, která byla u nás vydána. O tom ostatně svědčí i to, že od doby vydání originálu v roce 1995 byla vydána znovu v roce 1997, třetí upravené a rozšířené vydání v roce 1999 a dotisky v letech 2002 a 2009, což se u naučné literatury až tak často nestává.

RimmerCZ
04.08.2014 5 z 5

Bohuzel disponuji jen prvnim vydanim, vsak je taky za 50 korun z antikvariatu, ale na druhou stranu si mohu dopravat ten pozitek a behem studia opravovat chybne udaje v knize, coz mi dava pocit vzdelanosti :-D
A ted vazne, je to vedomostni poklad, skoro nikdy se nestane abych neco hledal a nenalezl to v heslech teto publikace. Cele 3 roky studia mi tato kniha byla nejvernejsim souputnikem a behem zkouskoveho jsem ji skoro nepoustel z ruky a kdyz ano, vzapeti jsem po ni sahal abych si opet overil dalsi udaje. Necham si ji na veky veku a jsem si jist, ze kdokoli z IMS to bude citit stejne... nebo ji po ukonceni studia okamzite spali :-D Ale to bychom dr. Pečenkovi neudělali... :-)

novověk encyklopedie 18.-20. století světové dějiny, dějiny světa

Martin Nechvátal
česká, 1956
Karel Žaloudek
česká, 1939

Kniha Encyklopedie moderní historie je v