Hvězdný poutník

5. kniha série Elyonova země. Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství. Dlouhá plavba zavedla Alexu a její přátele k pěti kamenným sloupům, kde odhalují další tajemství a čelí mnohým magickým silám. Zlo se nehodlá vzdát a ničí domovy nových přátel. Alexa riskuje vše, aby našla cestu domů a smysl života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2569/hvezdny-poutnik-2569.jpg 4.1113

Elyonova země 5.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Stargazer, 2008

Kniha Hvězdný poutník

any333
17.10.2018

Kniha pro mě byla příjemným zakončením série, hlavně kvůli popsané krajině, která mi díky liánové 'lanovce' připadala velmi zajímavá, až jsem litovala, že něco takového nemáme i u nás. Nebo o tom alespoň nevím.
Jen už jsem prostě víc zvyklá na rozmanitější zápletky a jejich odhalování, takže mě příběh zaskočil jen nepatrně jednou. Ale když už se u konce to podezření odhalilo, zůstala jen jediná osoba, která by za to mohla nést zodpovědnost. Uvítala jsem pak její návrat a také mi byl zpestřením Yipesův nově navázaný vztah.
A i když jsem si původně u minulého dílu pohrávala s myšlenkou, že by tyhle dva 'doplňující' díly ani nemusely vzniknout, nakonec musím uznat, že jsem ráda zjistila, jak to v úplné skutečnosti bylo s bratry Warvoldovými a ostatními dětmi.
Konec mi připadá jako vygenerovaný z filmu; hrdinka najde své místo na slunci a smysl a svět se zdá zase o něco lepší, i když ne tak úplně. Ale neříkám, že bych si na to nějak moc stěžovala. Kdybych se k sérii dostala dříve, musela bych Elyonovu zemi zbožňovat. Takhle si na ni jen párkrát při příhodný příležitostech vzpomenu.

dqenisa
19.08.2017

Krasny a napinavy zaver cele serie . Moc jsem si ji uzila a jsem rada ze jsem si ji precetla.

abelmoony
09.07.2017

Krásné zakončení této série! Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si nemohu stěžovat. Sice se od předchozích dílů trochu liší - je pro starší děti, tak třináct, čtrnáct -, ale stejně je to pořád ta kouzelná Elyonova země.

Hoshi
16.06.2017

Opravdu nádherné zakončení celé série. I poslední díl byl stejně čtivý a překvapivý, jako díly předchozí. Moc ráda se k této sérii vrátím.

Pelunka
21.09.2015

První dva díly jsem četla jako malá a neměla jsem problém s představivostí u dalších dílů už to bylo horší, ale pořád to bylo úchvatné. Jak autor píše je to kouzelné. Děj vás vtáhne a vy si připadáte jako by jste byli součástí toho všeho. Nebojte se a nechte se vtáhnout svou fantazií a představivostí do děje :)

Dorothea
04.04.2012

Hezká a dobrodružná knížka moc se mi líbila.

Jiskra v popelu
Jiskra v popelu