Ella ve škole

Ella ve škole https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333843/mid_ella-ve-skole-dfd-333843.png 4 20 10

Ella série

První díl humoristické série o holčičce Elle a jejích kamarádech, určený především mladším školákům. Ella chodí do první třídy a v knížce popisuje svůj život, běžné, každodenní příhody (příprava vánoční besídky, návštěva divadla, bláznový výlet do bazénu, problémy s panem učitelem apod.), ovšem velice humorně a vtipně, takže se pobaví nejen děti, ale i (předčítající) rodiče. Popisem zdánlivě obyčejných střípků z všedního dne vyprávění připomene nesmrtelnou klasiku Děti z Bullerbynu.... celý text

LunaL.
02.03.2022 5 z 5

Krásná dětská knížka, která zaujme i dospělého. A určitě pobaví! :) Tolik vtipných situací, tolik špatně, ale vtipně pochopených věcí.. Jak něco vypadá úplně jinak z pohledu dítěte :)
Opravdu to nemělo chybu. I já se těším na další díl :)

jasmína
18.10.2021 5 z 5

Nám se líbilo, právě čteme druhý díl.

Lawiane
27.05.2021 1 z 5

Nějak jsem se nenaladila na autorův humor, který na můj vkus až příliš často spočíval v tom, že se někomu stane něco nepříjemného.

broskev28
01.04.2020 4 z 5

Souhlasím - knížka je opravdu humorná, výborně napsaná. Občas jsem se chechtala na celé kolo - dostala mě především vánoční hra, ale taky Ella na školním výletě, nebo kapitolka V bazénu, taky Léto ve vzduchu a na stromě; zkrátka asi bych postupně vyjmenovala všechny příběhy. Pan učitel byl skvělý a kolegyně z béčka jakbysmet, a to nemluvím o "řekněte to panu učiteli!"
Mám jedinou, ale zato zásadní výhradu. Přestože naprosto souhlasím s 1.větou anotace, jedním dechem dodávám, že slovní spojení určený dětem v tomto případě znamená PŘEDČÍTANÝ DĚTEM, jak správně pochopila Schary a AltaMari.
V momentě, kdy tuhle prímovou knížku dáte začínajícímu čtenáři ke čtení, kouzlo zmizí. Text je příliš rozsáhlý a náročný, navíc plný finských jmen jako Pate, Tuukka, Samppa. A humor - i když prokazatelně finský, ale říká se mu často suchý, anglický - se vytratí v momentě, kdy školáček koktá:
"Kdo je to makléř?" zajímal se Samppa.
"Támhleten pán," ukázal učitel na provozovatele dražby, který vzápětí ukázal na pana učitele.
"Zahradní kolečko prodáno vousatému pánovi támhle vzadu," pronesl makléř. Nikdo z nás nerozuměl, co pan učitel mumlal, když si šel pro kolečko.

Jakmile se však četby ujme dospělák, nejlépe dramaticky nadaný, octnete se v jiném světě. V první třídě, jaká je určitě snem každého učitele/učitelky:
Když jsme se vrátili zpátky z výletu, tak nám pan řidič poděkoval. Říkal, že s námi zažil tolik legrace jako nikdy předtím.
"Já vám závidím, že máte tak příjemnou práci," svěřil se panu učiteli náš řidič.
"Přemýšlel jste někdy o kariéře fakíra? Určitě by se vám to líbilo: ostnaté koberce, žhavé uhlíky a tak podobně," poznamenal pan učitel.

Ladasom
30.03.2020 5 z 5

Příběhy nezbedné Elly velmi pobaví. Mým takové to žáčky, tak nevím, jak dlouho bych vydržela vyučovat :)

Hanisek
27.03.2020 5 z 5

Hodně povedená a vtipná knížka o nezbedné Elle. Musím říct, že jsem se vážně zasmála. Knížka je krásně ilustrovaná, jen mě mrzí že ilustrace nejsou barevné.

Schary
11.10.2018 5 z 5

Skvělá děcká knížka. Četla jsem holkám v první třídě a smály jsme se všechny tři. Pak ji vzaly holky do družiny, kde jim ji přečetla paní vychovatelka a nakonec školního roku si ji ještě přečetly postupně sami :) Těšíme se na další díl!!! Asi ho přinese Ježíšek.

Heyhey
31.01.2018 5 z 5

Milé, srandovní, bezva.

AltaMari
30.12.2017 5 z 5

Vřele doporučuji k předčítání dětem. Smály jsme se nahlas já i dcera. Doufám, že další díly už jsou překládány.

MartinaF
20.12.2017 4 z 5

Milý, vtipný příběh, u kterého jsem se pořád pochichtávala. :-D Škoda, že byla kniha tak krátká, rozhodně se už těším na další humorné příhody.

Timo Parvela
finská, 1964
2018  85%Pozvánka
2017  85%Ella ve škole
2018  87%Odpočítávání
2018  90%Cesta
2019  92%Virus

Kniha Ella ve škole je v