Ďábel a světice: Část první

Ďábel a světice: Část první https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496455/bmid_dabel-a-svetice-cast-prvni-vwQ-496455.jpg 5 221 30

Elitní klub králů série

Saint byly dva roky, když ji Brantley zachránil. Vzpomíná si na bledého kluka s inkoustově tmavými vlasy, který jí slíbil, že ji ochrání. Jenom netušila, že tím myslel před svým otcem i před sebou samým. Vyrůstala v náručí zla, stvořená pro ďábla jako oblek na míru. Brantley si myslel, že když bude Saint skrývat ve svém strašidelném sídle, ochrání ji před světem. To však platilo jen do jisté doby. Saint je krásná a čistá jako porcelánová panenka, taky však stejně křehká. Brantley ví, že by ji svým dotekem pošpinil, zároveň ale nedovolí, aby se k ní přiblížil kdokoli jiný. Držet ji dál pod zámkem už ovšem není možné. Zatímco si Saint pomalu zvyká na život mezi členy Elitního klubu králů a temný svět, jemuž tito zlosyni v obleku vládnou, zjistí, že netvor, jehož se všichni obávají, je právě ten, po němž touží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Sancte Diaboli: Part One , 2021

Pedruska01
21.11.2022 5 z 5

Olalá. Na další díl Elitního klubu králů jsem se ohromně těšila. Nemohla jsem se doslova dočkat a je to tady. Nebo spíš bylo. První část mám za sebou. Amo má svůj velmi osobitý styl, ne každý mu přijde na chuť, ale já patřím jednoznačně do skupiny, že mi pěkně kápla do noty. Je pravdou, že dokáže tak jednoduchou větou sdělit mnohé, skryté, a proto je nutné se na tohohle blázna řádně soustředit. Četlo se to samozřejmě velmi dobře, dokáže to během pár chvil zcela pohltit a nepustit. Neustále se něco děje, nedokážete být v klidu. Nedokážete být nešokovaní.
Hlavní hrdinka Saint mě, musím přiznat, překvapila, více směry a taky musím přiznat, že jak mile tak i "nemile". Prvotně mi padla do oka. Jasně, díky tomu, co od mládí zažívala se mohla považovat až za podivínku, ale byla vlastně normální. Klidná, nevinná i naivní. I když se otrkávala, pořád jsem s ní byla spokojená, tak do půl knihy. Teď to však vyzní, že pak to šlo z kopce, ale ne. Nešlo. Paradoxně. Jen se dostala do toho dění a tomu se její povaha rychle přizpůsobila. Především, jak přistoupila k intimnostem a tomu krvebranní. :D Byl to trochu šok, ale tak je to tvorba od Amo, co jsem jako čekala? Hodnou a slušnou holku, až do konce? Ach, ty naivko. :D I přes tento jev byla pořád v pohodě a měla jsem jí ráda. Prozatím asi nejklidnější hrdinka vůbec. Nemůžu jí na základě celku nijak hanit ani odsuzovat. Celkem mě zajímají ty její čáry-máry, jako co si budem. A taky jí dost fandím.
Druhý hlavní a mužský hrdina je Brantley. Bože můj. Král, který se v mém srdci zahnízdil už od prvního dílu a měl tam pořádný kus. Považovala jsem ho za výjimečného a patřil do té top trojice. Tajemný, nemluvný a krutý. Věřila jsem, že má obří potenciál a jsme skutečně hrozně nadšená, že dostal svůj vlastní prostor na vyprávění svého příběhu. Jsem dost ráda, že jsem se mohla podívat na něj více z blízka. Je mi jasné, že toho ještě velká hromada zbývá, co nevyplulo na povrch. A ven se dostala opravdu jen hrstka, zvlášť, když mě čeká ještě druhá část. Však jsem přesvědčená, že je svým způsobem unikátní. Jeden z hlavních hrdinů, kterého člověk musí milovat. Nejsem výjimkou. Neměl to jednoduché, je naprosto šílený a nechutný, co musel snášet a jsem hrozně ráda, že ho to nezlomilo. Je faktem, že díky tomu se z něho stalo o dost horší monstrum než z něho mohlo být. Svým způsobem má můj obdiv. Brantley má hrozně moc špatných vlastností a rozhodně je nedusí v sobě. Rozhodně bych nechtěla, aby šel proti mě v té jeho "kill" náladě, protože to by nepřežil nikdo. Nazvat ho "Bad boyem" by byl výsměch. Vážně. Však musím podotknout, že (i když to asi všichni drsňáci) když mu na někom záleží, má ho u sebe zatraceně blízko, až hrozí přepadnutí přes okraj. Všem je jasné, že ta nebezpečná hranice je především Saint.
Společně mezi nimi ta chemie neuvěřitelně jiskří a fakt to neuvěřitelně funguje. Dokážou se o sebe bát, dokážou se na sebe naštvat. Jsou pro sebe všechno. Naprosto. Ti dva mi k sobě ve výsledku jdou tak skvěle, jako ten správnej zadek na ten ideální hrnec. Svým způsobem jisté ingredience v tom těstě mají stejné. Majetnickost, žárlivost,... Nejsem puritán, ale jeho, teď vlastně už jejich společná postelová úchylka mě trochu nutila hrůzně kulit oči. :D Já tohle prostě nečekala - vím, Amo. Proto si ode mě Brantley získal drobnou přezdívku - Krvavý baron. :D Když odbočím od hlavních protagonistů k dalším postavám, tak chci zmínit Bishopa. Hrozně se mi líbilo, jak se chová k Saint. Bylo to milé. A však víte, slovo milé k takovýmu týpkovi vůbec nejde, o to je to unikátnější. Obecně se mi Bishop znál super, umírněný. To, jak byl zničený kvůli Madison. Bylo to srdceryvné, hezké. Madison samotná mě taky zajímala, už dlouho, i přes jinou sérii. A to, co jsem se dozvěděla, mě zatraceně překvapilo! Páni. Já vím, měla bych být asi zvyklá, ale u Amo to nejde. Překvapení a šok ano, ale něco předvídat? Blázni.
Příběh hezky plynul, pořád se něco dělo a nenašlo se místo, které by bylo hluché či nudné. Je pravdou, že autorka umí něco podstatného nakousnout a zase od toho rychle odejít. Dokáže napsat cokoliv, co Vám rozdrásá srdce i nervy zároveň. Její příběhy, její postavy a obecně mozek je jedno obrovské šílenství a bizár, ale mě se to moc líbí a hrozně mě to baví. Z ničeho nic se vydrápala na vrchol a sedí tam na trůně, s nohou přes nohu, s korunou na hlavě a moëtem v ruce. Mrcha - a na svůj titul je náležité hrdá. Samozřejmě toto mohu doporučit - že se ptáte - a hodnotím vším, co mám. Byla to pecka a o to lepší, když na mě čeká další díl. Těším se na to. Ale přiznám se, musela jsem to proložit další knihou i přes ten konec. Který mě zničil a stáhnul z kůže zaživa. Ale já to brzo napravím - tak zanedlouho, EKK. :)

Janulkaxxx
20.11.2022 4 z 5

Knihy od Amo mam rada, proto jsem se tesila az vyjdou nove knihy. Skoda ze vysly az tak pozdeji, chvilkama mi trvalo nez jsem si vzpomněla kdo je kdo a co se delo v predchozich dilech. Proto ctu serie vzdy az mam vsechny dilyb sebe . Jako vzdy super zapletka nemohla jsem se odtrhnout.

Knihom_olka_
19.11.2022 5 z 5

Tohle byla vážně jízda.
Na příběh Brantleyho jsem se hodně těšila, jelikož ho autorka v minulých dílech skvěle vykreslila.
Celý příběh, námět a vlastně úplně všechno, bylo naprosto šílené, ale na to už jsem u Amo zvyklá, takže do toho s tím vždycky jdu.
Příběh byl hrozně čtivý a postavy taky skvělé. Brantley byl možná na mě už trošku moc velký magor a Saintina naivita mě dováděla k šílenství, jinak se mi jejich příběh moc líbil.
Příběh nesl zase temnou atmosféru a šimrání v břiše. Možná tam mohlo být více odhalení, přesto mi to knihu nějak nepokazilo.
Už se nemůžu dočkat pokračování, protože ten konec?!

nina3905
09.11.2022 5 z 5

Autorka priniesla opäť originálny príbeh a nesklamala svojich skalných čitateľov. Určite si prečítam aj pokračovanie.

anna7852
06.11.2022 5 z 5

Anooo,zase dokonalý díl. Jak já tuhle spisovatelku miluju,ten její chaos co vtáhne do děje a nepustí.
Chci dát víc nez 5 hvězd

Bryel
02.11.2022 5 z 5

"Zapálil celý svět, ale nikdy nedovolil, aby se plamen dotkl jí."
Excelentní kniha, která vás vtáhne a nepustí! Temný a vášnivý příběh, který mohl být ještě temnější. Brantley je extrémně dobře napsaný bad guy. Nelze než vřele doporučit.

hana1039
02.11.2022 5 z 5

No jo, samozřejmě, že v tom nejlepším je zase konec, o kterém se budete sami se sebou dohadovat,co se vlastně stalo... musím prostě počkat týden, než se vše ( doufám ) vyjasní...co ješte na nás Amo Jones vybalí :-))

Mihal27
01.11.2022 5 z 5

Za mňa nieje čo písať. Super ako vždy. Pre mňa je to ako droga, ktorú som raz vyskúšal a už bez nej neviem existovať.

"Príliš vzácnej člověk, než aby žil na zemi, príliš zatracenej, než aby šel do nebe"

" Vydes je a odežeň"

Pawca33
01.11.2022 5 z 5

Cekala jsem to vic temné,protoze takovy Brany byl v predešlich knihach.Nicmene na knizce to neubralo.Saint sem si moc oblibila,byla skvela.Ale mam tam pořad takove male ALE..bojim se, jakym směrem se bude ubirat druhy dil.Ze už to bude moc přeplácane.

Majuš333
31.10.2022 5 z 5

'Dotkl se mě ďábel.'
'Pět zatracených minut.'

Keďže 'Elitní klub králů' je moja srdcovka a Amo Jones je pre mňa kráľovnou, tak nemôžem hodnotiť inak, ako plným počtom bodov :)
A úplne chápem, že knihy od Amo nesadnú každému, ale pre mňa sú pokladmi...
Ďábel a svĕtice I. má určite miernejší dej ako predchádzajúce časti (králi nám asi zmäkli), ale to by nebola stará dobrá Amo, aby to neokorenila a nepohrala sa s nami :)

PS: Veľmi pekne ďakujem Baronetu, hlavne prekladateľke Renate Heitelovej a korektorke Daniele Čermákovej. Dámy, dokonalá práca, u mňa 'knižný orgazmus'. Ďakujem.
A prebal knihy je tiež nádherný :)

'Každý z nás má příběh. Když zemřete, vzpomínky na vás ulpí v myslích lidí, jež necháte za sebou, nesmazatelným písmem. Můžou se vrátit a otevřít oblíbené kapitoly, když potřebují útěchu, nebo jednoduše přeskočit scény, na něž chtějí zapomenout, nemůžou je však vymazat. I pokud vytrhnete stránku z velmi dobře napsané knihy, vždycky v ní zůstane stopa po tom, co tam dřív bylo.'