Tiché vody

Tiché vody https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499607/bmid_tiche-vody-pso-499607.jpeg 5 244 61

Elements série

Okamžiky. Naše životy jsou sbírkou okamžiků. Některé jsou bolestné a plné prožitého utrpení. Jiné jsou naplněny novou nadějí a příslibem lepších zítřků. Zažila jsem ve svém životě mnoho okamžiků, které pro mě byly výzvou a navždy mě změnily, okamžiky, které mě vyděsily a převálcovaly. Nicméně u těch největších – nejsrdceryvnějších a nejúchvatnějších – byl vždycky on. Bylo mi deset, když jsem přišla o hlas. Byla jsem o něj oloupena a jediný, kdo dokázal naslouchat mému mlčení, byl Brooks Griffin. Byl světlem mých temných dnů a příslibem zítřka, dokud si i jeho nenašla hrozná tragédie. Tragédie, jež ho nakonec málem utopila v moři vzpomínek. Toto je příběh chlapce a dívky, kteří se milovali navzájem, ale neměli rádi sami sebe. Příběh o životě a smrti. O lásce a nesplněných slibech. O okamžicích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Silent Waters , 2016

pocketka
14.09.2022 4 z 5

Budu se opakovat. Knihy této série prostě můžu. Velmi lehce se čtou (ač to lehké čtení není), překlad výborný, postavy si zamilujete, slzy dojetí uroníte, obálka krásná, přesně se ke knize hodící. Souhlasím s komentáři níže, že další knihy série byly povedenější, ale u mne to tentokrát bylo způsobeno nižší důvěryhodností postav, které byly vykresleny jako velmi (možná až příliš) kladné. Rocková kapela bez jakýchkoliv skandálů a škobrtnutí? Nicméně knihu doporučuji a těším se na další.

MarKy95
29.08.2022 4 z 5

Krásná kniha, přečtena za pár hodin, ale tolik mě nenadchla jako předešlé díly.
A ten doslov... nemám slov.

Aja39
25.08.2022 5 z 5

Velmi krásný příběh, který byl velmi emotivní a za to děkuji. Těžké životní trauma a vypořádání s tím vším tak úžasné napsané že si to zamilujete. Po přečtení dodatku autorky si knihu ještě víc považuji. Na knihu si myslím hned tak nezapomenete.

kristy.books
22.08.2022 5 z 5

Každý diel série Elements je emočná bomba, ktorá ma úplne vyžmýka. Aj pri knihe Tiché vody dostali moje emócie poriadne zabrať. Autorka to jednoducho vie.

Maggie bývalá šťastné a urozprávané malé dievčatko. Málo veľké sny, neustále si spievalo a tancovalo. Stačila chvíľa osamote v lese a všetko sa zmenilo. Udalosti ju zasiahli natoľko, že prestala úplne rozprávať a nedokáže odísť z domu. Pukalo mi kvôli nej srdce. Celá situácia zasiahla aj jej rodinu, ktorá sa pomaly začala rozkladať. Sestra ju nenávidí, mama ju nedokáže pochopiť, rodičia sa čoraz viac hádajú... Miestami to bolo naozaj náročné čítanie a najradšej by som na niektoré postavy nakričala, nech sa k Maggie už tak otrasne nesprávajú, nech jej prestanú ubližovať a pridávať jej ešte viac starostí.

Brooks bol skvelý kamarát, ktorý Maggie neustále podporoval a bol jej veľkou oporou. Ako jeden z mála jej dokázal porozumieť aj bez slov. Vedel ju upokojiť. Hľadal spôsoby, ako jej pomôcť. Dával jej najavo, že je skvelá taká, aká je. Bolo to veľké zlatíčko a ja som sa doňho (spoločne s Maggie) zamilovala. Keď sa situácia otočila a on prežíval ťažké časy, Maggie neváhala a urobila preňho to isté.

Ich priateľstvo a láska boli krásne, smutné a bolestivé. Často ma zahrialo pri srdci a prihlúplo som sa usmievala. Inokedy mi zlomilo srdce. Páčilo sa mi, ako spolu komunikovali cez knihy a hudbu. Oceňujem aj netradičné (ne)priateľstvo Maggie a jej staršej susedky.

Príbeh je rozdelený do troch častí, a tak v príbehu sledujeme pomerne dlhý časový úsek. Celý čas som Maggie držala palce, aby dokázala svojich démonov poraziť a začať konečne žiť život, po akom túžila.

Bol to krásny príbeh plný emócií, ktorý si rozhodne musíte prečítať. Vlastne vám môžem odporučiť celú sériu. Začínam sa psychicky pripravovať na ďalší diel, je mi jasné, že aj ten mi dá pekne zabrať.

Hatshepsut
18.08.2022 5 z 5

Nádherný příběh, plný neskutečných emocí, absolutně se nedá odtrhnout od knihy! Po celou dobu soucítíte s Maggie, její traumatický zážitek, dospívání, problémy v rodině a nakonec všechnu tu lásku Brookse a otce. Tato autorka mě rozhodně přesvědčila, že umí perfektně rozebrat své postavy, jejich pocity, obavy a nálady a to vše skvostně zasadit do svého vyprávění a zanechat ve vás nezapomenutelný dojem.

jeny-v
17.08.2022 5 z 5

Hned při čtení úvodních kapitol jsem vytušila, že to nebude jen tak ledajaký příběh, který si pro nás tentokrát spisovatelka připravila. Hodně vysoko nastavená laťka před vydáním dalšího díla ze série Elements. Ach, malá Maggie…. „ Jednoho dne se probudíš a vyjdeš z domu, Magnete. A začneš objevovat svět. Jednoho dne uvidíš celý širý svět, Maggie May. A toho dne, až vyjdeš ven a poprvé se nadechneš, chci, abys mě vyhledala. Ať se děje cokoli, najdi mě, protože já budu ten, kdo ti to všechno ukáže. Pomůžu ti vyškrtnout věci z tvého seznamu úkolů. Ukážu ti celý širý svět.“ …. no, není to boží vyznání od Brookse, nejlepšího přítele.

sarka9171
15.08.2022 5 z 5

Dokonale napsané, neskutečné emoce, nešlo odložit..

..někdy bývá bolest důležitější než hojení..

Andrejka91
10.08.2022 5 z 5

Po dočtení této knihy ani nemám slov. To bylo něco tak nádherného, že nechápu jak může tohle někdo vymyslet a před autorkou smekám.
Rozhodně toto je zatím nejlepší díl ze série a nevím kam až chce autorka zvyšovat laťku, to snad už ani nejde.
Těším se na další její knihu jak na Vánoce a je rozhodně moje number 1

Myška43
05.08.2022 5 z 5

,, Někdy jsme sami sobě tím nejhorším nepřítelem. Člověk se musí naučit mít pod kontrolou svoje vlastní myšlenky. Musíme být schopni rozlišit, jaké lži nám náš mozek občas našeptává. Jinak nám hrozí, že se staneme otroky v okovech, které jsme si sami připevnili na kotníky."

Další perla v mé knihovně. Autorka mě nepřestává překvapovat. Svým stylem mi hodně připomíná Colleen Hoover, což je má nejoblíbenější autorka. A Brittainy je ihned za ní.
Její příběhy jsou tak procítěné, plné emocí. Tolik slz mi opět ukáplo a ten doslov, kde se autorka podělí o kousek vlastního života, smekám a obdivuji.
Moc se těším na další díl a samozřejmě doporučuji.

,, Svět se točí dál díky tlukotu tvého srdce"

havrmoni
31.07.2022 5 z 5

Tahle byla ještě lepší než ty předchozí.Doslov autorky byl.... no chudák holka.:( I když jsem si během čtení říkala proč nedělá tohle a nebo proč..... no asi to tak mělo být, kniha se mi líbila a 5* má zaslouženě.

hana1039
29.07.2022 5 z 5

Škoda, že nejde dát těch hvězdiček více, byla by to u mě celá desítka! Nevím, co ještě napsat, protože všechny pocity, dojmy a ukápnuté slzy už tady byly řečeny... a ten dovětek od autorky byl taky pro kapesník...

... ti, kteří ve vás věří, i když nevěříte sami v sebe, jsou těmi, jichž byste se měli držet...
... slova mají moc měnit životy...

... máš se dnes dobře, Maggie May?...

moma08
28.07.2022 5 z 5

Tohle byl nádherný příběh, který ve mě vyvolal spoustu emocí a je mi líto, že jsem tuhle knihu přečetla během jendoho dne, protože tohle je něco, co nechcete, aby skončilo.
Vždycky se bojím toho, že s každým dalším dílem série bude klesat kvalita, ale tady ne!!
No a za poznámky od autorky, které měla na konci, jsem byla ráda.

Raislin
27.07.2022 5 z 5

Jedním slovem wau! Nádherná kniha! Tekly mi slzy proudem a nedokázala jsem knihu odložit dokud jsem ji nepřečetla. Hlavní hrdinové byli báječní. Určitě se ke knize opět vrátím. Celá série patří k mým oblíbeným. Za mě jednoznačně stojí za přečtení!!!

terikus
25.07.2022 5 z 5

Další skvělá knížka od Brittainy. Tahle autorka je mi čím dál víc sympatická, umí skvěle rozebrat těžší témata a čtivě z nich vykouzlit knihu, jejíž příběh člověka chytí za srdce. Maggie se statečně potýkala s traumatem, s rodiči, kteří situaci moc nezvládali a s nevlastní sestrou, která byla do určité části knihy vážně na pěstí. Brooks je hrdina se vším všudy. Knihu doporučuji všema deseti.

Ketfl
25.07.2022 5 z 5

Nevím, jak to tato autorka dělá, že vás vždycky ty její příběhy totálně rozloží, jen aby vás pak zase pomalu složily dohromady. Zase to bylo moc těžké, ale pěkné. Obě hlavní postavy si prošly traumatickými zážitky. Maggie jako malá holčička, Brooks jako dospělý muž. Je smutné sledovat, jak některé zážitky lidi naprosto zlomí. Při čtení jsem kolikrát měla zase úplně stažené hrdlo, protože to vždycky hrozně prožívám. Ale příběh se četl opět zase skoro sám. Líbilo se mi to.
U tohoto příběhu se určitě vyplatí si přečíst i doslov autorky. Lidé se opravdu potýkají s různými strastmi. Asi ničí život není úplné peříčko. Ale o tom to asi je. Kdyby to bylo moc jednoduché, člověk by si ničeho a nikoho nevážil.

lenka8922
24.07.2022 5 z 5

Já nevím, jak to ta autorka dělá, ale každá další kniha je lepší a lepší. Přečteno na ex.

dikyna
23.07.2022 5 z 5

To byla pecka. Moc krásný příběh.

Dresia
22.07.2022 5 z 5

Krásný příběh, z celé série mě zasáhl nejvíc, možná i proto, že moje dcera jako malá trpěla selektivním mutismem.

Ralemo
22.07.2022 5 z 5

Třetí kniha a opět pecka. Hrozně mě chytla za srdce. Nádherný, smutný příběh o mladé dívce, která vlivem šoku a strachu přijde o hlas a ztratí svobodu, v tu chvíli se mění celý svět nejen pro ni, ale i její rodinu a kamarády. Její nejlepší přítel je tu pro ni, každopádně časem ho nechá jít, aby mohl žít svůj sen. Jak se říká, pravá láska nerezaví, takže i oni po těch všech letech si k sobě najdou cestu. :)
Kniha byla dokonalá, nešlo se odtrhnout, takže jsem ji přečetla najednou. Nádherný, procítěný příběh, nechybělo drama, zápletka, hádky, ale nakonec vše dopadlo, tak jak mělo. Určitě doporučuji přečíst, opět stojí za to! :)

evineckY
21.07.2022 5 z 5

''SVĚT SE TOČÍ DÁL DÍKY TLUKOTU TVÉHO SRDCE.''
To bylo něco! Tato kniha je ještě lepší, než předchozí.
Jak už jsme zvyklé od této autorky - emoční smršť !
Ne jednou jsem mněla slzy na krajíčku.
Při doslovu ... no, ten si určitě přečtěte.
Doporučuji