Ekonomické důsledky míru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V českých podmínkách poněkud méně známá práce světově proslulého anglického ekonoma a politika J. M. Keynese je brilantní analýzou důsledků vyplývajících z přijetí Versailleské smlouvy. Keynes na základě své osobní účasti na jednání ve Versailles a důkladné znalosti zvažovaných variant poválečného uspořádání ukazuje, že konečná podoba Versailleské smlouvy je sama o sobě zárodkem velkých konfliktů v budoucnu. Kniha, jejíž první vydání vyšlo v roce 1919, tak má ojedinělý přídech vysoce výstižné předpovědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181871/big_ekonomicke-dusledky-miru-C7y-181871.png 4.212
Žánr:
Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
Originální název:

Economic consequences of the peace


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ekonomické důsledky míru

bigbabe
06.12.2021

Po deseti letech, co jsem si knihu koupila jako povinnou četbu na vejšku, jsem si jí konečně i přečetla. Zajímavé informace o pozadí tohoto období historie.

panKubik
29.01.2015

Naprosto skvělá ekonomická analýza toho, jak Německo a v podstatě celou Evropu do budoucna poškodí Versailleská mírová smlouva z roku 1919. Keynes poukazuje na chybná rozhodnutí, které vítězné mocnosti diktují poraženému Německu, a upozorňuje na nová nebezpečenství, která mohou vzniknout po zabrání území, která náleží Německu po několik staletí.