Ekonomické důsledky míru

V českých podmínkách poněkud méně známá práce světově proslulého anglického ekonoma a politika J. M. Keynese je brilantní analýzou důsledků vyplývajících z přijetí Versailleské smlouvy. Keynes na základě své osobní účasti na jednání ve Versailles a důkladné znalosti zvažovaných variant poválečného uspořádání ukazuje, že konečná podoba Versailleské smlouvy je sama o sobě zárodkem velkých konfliktů v budoucnu. Kniha, jejíž první vydání vyšlo v roce 1919, tak má ojedinělý přídech vysoce výstižné předpovědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181871/big_ekonomicke-dusledky-miru-C7y-181871.png 4.212
Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Economic consequences of the peace

Kniha Ekonomické důsledky míru

bigbabe
06.12.2021

Po deseti letech, co jsem si knihu koupila jako povinnou četbu na vejšku, jsem si jí konečně i přečetla. Zajímavé informace o pozadí tohoto období historie.

panKubik
29.01.2015

Naprosto skvělá ekonomická analýza toho, jak Německo a v podstatě celou Evropu do budoucna poškodí Versailleská mírová smlouva z roku 1919. Keynes poukazuje na chybná rozhodnutí, které vítězné mocnosti diktují poraženému Německu, a upozorňuje na nová nebezpečenství, která mohou vzniknout po zabrání území, která náleží Německu po několik staletí.