Džungle

Džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85414/dzungle-85414.jpg 4 88 24

Román Džungle je zasazen do Chicaga na přelomu století, kam se z Litvy přistěhuje rodina Jurgise Rudkuse. Jejich krajan Jokubas, který zde vlastní krámek s lahůdkami, je k sobě vezme do podnájmu a ukáže jim jeden ze dvou velkých masokombinátů, ve kterém by měli hledat zaměstnání. Všichni jsou ohromeni rozlehlostí jatek a účelností všech prací, které se tam provádějí. Heslo – nic, co zde vidíte nepřijde na zmar – bude mít ještě zcela jiný význam než si nyní myslí.... celý text

evickakyticka
04.12.2014 3 z 5

Díky postavě Jurgise jsme se dozvěděli, jak to tehdá fungovalo na jatkách, jak se bojovalo se systémem a jak krutý život tito lidé měli. Příběh jako takový byl zajímavý, ale pro mě něco, co mi není úplně neznámé. A nutno říct, že konec byl utrpením, číst politiku není moje gusto.

Pawlisman
10.09.2014 5 z 5

Krásně vegetariánské, socialistické a naturalistické dílo, které se čte jedním dechem a my jsme rádi za těch 8 hodin práce v kanceláři a následný klid domova a dovolené atd. Velký realistický autor, který toho své době i následným generacím mnoho zanechal.

jprst
10.04.2013 5 z 5

Poutavý román, který neztrácí sílu ani po téměř 100 letech od svého prvního vydání.

tsal
14.08.2011 4 z 5

První polovina knihy na mě působila opravdu silně. Nevěděla jsem, jestli mám brečet nad strašnými osudy hlavního hrdiny a jeho rodiny, nebo spíš zvracet nad praktikami masokombinátů, které byly popsány opravdu barvitě. V druhé polovině však došlo k menšímu posunu a já už s Jurgisem nedokázala tolik cítit, což je škoda.