Džungle

Džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136407/dzungle-136407.peg 4 88 24

Na počátku 20. století prošly Spojené státy prudkým rozvojem industrializace. Tento rozvoj znásobil bohatství již zámožných vrstev a naopak chudé občany této země uvrhl do ještě větší bídy. Tuto skutečnost skvěle umělecky ztvárnil význačný americký spisovatel U. Sinclair. Román Džungle je otřesným obrazem tehdejších amerických poměrů, které panovaly na jatkách v Chicagu. Na osudu několika litevských přistěhovalců vylíčil Sinclair bědný osud těch, kteří přicházejí z Evropy do Ameriky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Jungle , 1906

evickakyticka
04.12.2014 3 z 5

Díky postavě Jurgise jsme se dozvěděli, jak to tehdá fungovalo na jatkách, jak se bojovalo se systémem a jak krutý život tito lidé měli. Příběh jako takový byl zajímavý, ale pro mě něco, co mi není úplně neznámé. A nutno říct, že konec byl utrpením, číst politiku není moje gusto.

Pawlisman
10.09.2014 5 z 5

Krásně vegetariánské, socialistické a naturalistické dílo, které se čte jedním dechem a my jsme rádi za těch 8 hodin práce v kanceláři a následný klid domova a dovolené atd. Velký realistický autor, který toho své době i následným generacím mnoho zanechal.

jprst
10.04.2013 5 z 5

Poutavý román, který neztrácí sílu ani po téměř 100 letech od svého prvního vydání.

tsal
14.08.2011 4 z 5

První polovina knihy na mě působila opravdu silně. Nevěděla jsem, jestli mám brečet nad strašnými osudy hlavního hrdiny a jeho rodiny, nebo spíš zvracet nad praktikami masokombinátů, které byly popsány opravdu barvitě. V druhé polovině však došlo k menšímu posunu a já už s Jurgisem nedokázala tolik cítit, což je škoda.