Zakladatelka rodu

Zakladatelka rodu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3102/bmid_zakladatelka-rodu-BTA-3102.jpg 4 186 55

Dynastie Morlandů série

První díl epické ságy o rodině Morlandů, žijící na drsném severu blízko skotských hranic, je zarámován vzrušující dobou války Dvou růží - rodu Lancasterů a Yorků, bojujících o anglický trůn. Zakladatelka rodu - chudá, ale urozená Eleanor Courteneyová přijde na Morland proti své vůli jako nevěsta Roberta Morlanda, syna zcela nevzdělaného chovatele ovcí, ale jednoho z nejzámožnějších mužů Yorkshiru. Na rozdíl od svého otce je mladý Robert jemný a vzdělaný muž. Do snoubenky, kterou mu vybrali, se zamiluje na první pohled. Eleanor je však ohromená a zděšená. Tajně miluje Richarda, vévodu z Yorku, a zasnoubení se synem sprostého chovatele ovcí ji uráží. Děsí ji i studený, tvrdý, divoký kraj Yorkshiru a primitivní dům, v němž se má stát paní. Musí poslechnout - ve svém srdci však ví : vzít si ho musím, ale milovat ho nebudu nikdy. Eleanor se jako manželka dědice morlandského panství stává významnou osobností kraje, podporuje York a je přítelkyní králů tohoto rodu - Richarda i Edwarda. Vůči svému muži splní povinnost, porodí mu deset dětí a po letech trpného soužití - téměř na sklonku života - si ho hluboce zamiluje. ISBN 80-7176-681-X (soubor)... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Founding , 1980

veusa
19.12.2015 5 z 5

Velice pěkné a čtivé, jenom škoda, že to není více dopodrobna a vyprávěno pomalejší formou.

Iwíček
26.03.2015 5 z 5

Přečetla jsem sice zatím jen první díl, ale už se moc těším na další. Děj se mi moc líbil, jen se obávám toho, aby se po určité době nezačal opakovat. Přeci jen 34 dílů (teď už možná i více) dá docela zabrat.

astroweb
26.03.2015 5 z 5

Velice příjemné překvapení, jak se mi to zalíbilo, jsem opravdu nečekal. Jeden z nejlepších historických románů. Jsem zvědavý na další díly.

HŠ
12.08.2014 3 z 5

Jen na základě níže uvedených komentářů se pustím do druhého dílu a doufám, že se mi bude líbit více.

badinka4
22.02.2014 3 z 5

Dávám jen 3 hvězdičky,kniha popisuje podrobný popis rodokmenu(výhodné sňatky,porod,porod,svadba , smrt, porod,svadba atd.),k tomu zběžně přidadáno co se histiricky dělo v té době.Samej Jindřich,Edvard,Edmund ... asi v tý době velmi populární,ale díky tomu
jsem se v tom občas ztrácela.Žádný příběh co by mě stáhl do děje jako některé knihy,prostě nuda.Dám šanci 2.dílu a uvidíme :-) .

kikina28
17.11.2013 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii rodu Morlandů, moc hezky vyprávěné. Mám ráda anglickou historii, autorka pěkně vylíčila prostředí ze středověké Anglie.

Atuin
13.07.2013 5 z 5

Úchvatně napsané, všechny reálie přes jemný " rukopis" autorky nepůsobí změkčile jako vmnohých jiných podobných románech, mám přečteno všech 32 dílů, některé se mi líbí vívc to proto, v jaké době se zrovna děj line, ale jinak je sága celá naprosto perfektní, je to jak příjemné čtení, tak je v tom mnoho odkazů na historická fakta a bezesporu to psala suveréní ruka. Kvalitou se knihy opravdu nemění, tempo a laťka nasazená v prvním je stejná až do samotného konce.

77fifi
27.06.2013 5 z 5

není třeba komentovat jednotlivě mám přečteno 1-15 díl a SUPER a co vím od kamarádek... dál se nijak kvalita netratí...

Adriana.82
21.03.2013 5 z 5

Knihu dočítám. Trochu se začínám ztrácet v potomcích ,sňatcích a porodech , ale i přes to jsem ráda,že jsem se do ságy pustila. Jsem nabuzená číst další díly :)

lajcma
21.08.2012 5 z 5

Přečetla jsem všechny dosud vydané díly a mohu vřele doporučit

kacaba72
26.05.2012

mam prectene 31 dilu na 32 druhy se chystam az tato saga skonci budu ronit slzy tak zaujate napsany vlastne dejiny anglie jsem nikdy necetla kazdy dil zajimavy od zacatku do konce vsem doporucuji a ve vsem se shouduji s xxiixxi

xxiixxi
25.05.2012 5 z 5

Dokonale propracovaná sága! Četla jsem všech 32 dílů, které u nás zatím vyšly. Obdivuji autorku, která dokázala dokonale vylíčit dobovou atmosféru, zvyky, vztahy ale i oblečení a jídlo, že jsem si to všechno dokázala nádherně představit. Někoho by ovšem dlouhé popisy mohly omrzet, ale já Dynastii Morlandů miluji. Líbí se mi i propojení se skutečnými postavami!
Nejraději mám první díly, protože stejně tak mým oblíbeným obdobím je středověk s rytíři a králi.
První díl mě zaujal tím, že obsahuje výborný popis tehdejšího života a zvyků (sítina na zemi, okna bez skla, celá rodina v jedné místnosti), domluvená manželství bez lásky. Velmi doporučuji!

dvořka
03.11.2011 4 z 5

Mám přečteny všechny dosud vydané díly a je to moje nejoblíbenější četba.Chtěla bych se dozvědět jestli dům Morlandů opravdu existoval protože když jsem byla letos v Yorku nenašla jsem žádnou ani vzdálenou stopu.

WEIL
08.09.2011

Je zajímavé zkoumat ženu, která je schopná porodit deset dětí, což je základní předpoklad k založení rozvětveného rodu.

Titi
30.11.-0001 5 z 5

I když nedávno přečtené Pilíře země nasadily laťku hodně vysoko, tento román mě vůbec nezklamal.