Dôvod dýchať

Dôvod dýchať https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218650/mid_d-vod-dychat-nYZ-218650.jpg 4 473 87

Dýchání série

„Toto je miesto, kde som mala byť v bezpečí a všetko malo byť jednoduché. Nikto sa so mnou neusiloval skamarátiť a ja som si držala odstup. Ako mohol Evan Mathews rozhádzať môj vesmír za jediný deň?“ V pokojnom meste Weslyn, kde sa väčšina ľudí zaujíma najmä o to, či budú videní a s kým, Emma Thomasová by bola najradšej neviditeľnou. Oveľa viac starostí má s predstieraním vlastnej dokonalosti – musí si naťahovať rukávy, aby zakryla svoje modriny, pretože nikto nemôže zistiť, aký vzdialený je jej skutočný život od dokonalosti. Z ničoho nič však Emma nájde lásku. A tá ju núti uvedomiť si, že aj ona je človek a že aj ona si zaslúži plnohodnotný život – a to aj za cenu odhalenia strašného tajomstva, ktoré sa snaží zúfalo skrývať. Príbeh jedného dievčaťa o láske, ktorá mení životy, o nevýslovnej krutosti a náhlej šanci na vykúpenie sa z pekla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

Reason to breathe , 2011

Karolína18
05.08.2016 4 z 5

Hned od začátku jsem se nemohla odtrhnout od čtení, stále jsem obracela další a další stránky, až jsem nečekaně rychle došla na tu poslední.
Mísyt jsem bylqa štrašně naštvaná na osud, který Emmu potkal a také na nevšímavost jejího strýce, i když také nejsem úplně přesvědčená o jeho bezúhonnosti.
Evana jsem si ihned oblíbila a v tom se za celý díl nic nezměnilo. Drew byl jen chybá náhrada.
Někdy mám ale problém s vžitím se do pocitů hlavní hrdinky. Vím, že si nedokážu plně představit, čím vším si prošla, ale občas se chová tak, že se to přící zdravému rozumu. Chápu, že je velmi cílevědomá a když už něco dělá, tak do toho dá úplně všechno, ale doufám, že s tím v dalších dílech nebude pokračovat, protože mám opravdu problém ji pochopit.
Konec je úchvatný a já jsem vážně ráda, že jsem na tuto sérii narazila, až když je plně dokončená a já mám všechna pokračování k dispozici.
Mám ráda podobný druh knih, protože si při jejich čtení vždy uvědomím, jaké je štěstí, že žiji v normální - i když trochu praštěné - rodině. Rozhodně doporučuji.

zdehan
11.07.2016 5 z 5

Perfektně napsaná kniha která vás stále nutí číst dál už se těším na další díl.

Terinka14
01.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Nejsem tak úplně zvyklá číst tento žánr, ale asi změním názor. Musela jsem se nutit, abych nepřeskakovala řádky, a pro jednou to nebylo z nudy. Musela jsem krotit svůj hlad po dalších slovech, která nevyprávěla pouze obyčejný příběh, ale stávala se uměním, které mnou prostupovalo v návalech lásky a nenávisti. Když jsem tuto knihu četla, cítila jsem se provinile, že jen tak ležím na posteli a čtu. Myslím si, že každý tuhle knížku může pojmout úplně jinak a pro každého se stane něčím výjimečným. Doporučuji.

ElisR1
30.06.2016 4 z 5

Nebyla to úplně špatná kniha, měla čtivé, zajímavé téma a ten konec skvěle naláká na další díl.

Terka18
22.06.2016 3 z 5

Knížka mi jako Bestseller nepřijde, jsou daleko lepší, pro mě, a nemají toto hodnocení. Knížka mě trošku zklamala. Čekala jsem více, hlavní hrdinka mi ke konci už kapánek lezla na nervy. Není to špatný příběh, ale kdyby byl trošku kratší, zaujal by mě více.

Barbra06
04.06.2016 4 z 5

Chystala jsem se na ní dlouho a nakonec jsem docela mile překvapena. Nebyla to až taková bomba, ze které bych padla na zadek, ale četlo se to dobře a děj pěkně plynul. Zamilovala jsem si Evana, ani nevím proč, ale jo. Hlavní hrdinka Emma - Emily (to mi mimochodem moc smysl nedává), má něco do sebe, není to typická chudinka, je bojovná, to se mi líbí. Sara je taky moc fajn. Konec jsem čekala, že nebude šťastný, ale překvapil mě. Druhý díl rozhodně přečtu.

PetraBery
23.04.2016 4 z 5

Bestsellerem bych knihu nenazvala, přesto je celkem dobře napsaná a své fanoušky si jistě najde. Emma se mi jako hlavní postava moc líbila, hlavně její cílevědomost, což se vzhledem k jejímu věku tak často nevidí. Při chování Carol se mi otvírala kudla v kapse, přehlížení George taktéž. Problém týrání je zde popsán docela otevřeně... Líbila se mi nabídka přátel k pomoci. Druhý díl si možná v budoucnu přečtu, četlo se dobře.

1259
17.04.2016 5 z 5

takové typy knížek mě nikdy nebrali, ale tahle je naprosto úžasná. Děj byl naprosto úžasný, hlavní hrdinka skvěle ztvárněná, teta dokonale zlá. Do Emily jsem se úplně vžila, jako by to byl můj vlastní příběh. Prostě jedinečná knížka.

verulik196
27.03.2016 5 z 5

Tato kniha mě naprosto dostala, byla jsem nucena číst dál a dál, až jsem se dostala na konec, který je fakt síla - doporučuji!

warca
10.03.2016 5 z 5

Příběh mě rychle pohltil a skřípala jsem zuby nad chováním tety Carol. Celá kniha byla vážně silná. Samozřejmě nějaké vady to mělo, ale ty tak nějak zanikly...
Postavy se mi zamlouvaly a jsem zvědavá na pokračování!

Tina 243
06.03.2016 4 z 5

Jak jen začít? Kniha má slibný děj a opravdu je tam jistý psychologický nádech, kdy se snažíte pochopit hl. hrdinku. Téma týrání není zrovna jednoduché téma. Podle recenzí ostatních je kniha zklamáním, podle mě ani ne. Možná to bude obdobím ve kterém jsem knihu četla, ale tahle celá série byla jediná u které se mi párkrát rozmazávala písmena před očima. Místy je děj velmi napínavý, jindy možná nepochopitelný, až zvrácený, kdy nevíte zda hl. hrdinku nepraštit do hlavy, aby se jí rozsvítilo, ale nakonec to neuděláte. Nevím, jak pro ostatní ale pro mě byl první díl velmi úspěšným i když ne zrovna strhujícím.

sabinaK
28.02.2016 4 z 5

Asi mi trochu vadil překlad, například ze slova "jasně" už jsem od poloviny knížky šílela :D ale knížka zajímavá, těším se na pokračování :-)

Peace
26.02.2016 3 z 5

"Je lepší se o něco pokusit a prohrát, než nikdy nic nezažít."

Od knihy jsem čekala něco jiného, za mě zklamání. Děj by se dal zkrátit na půlku, zbytečně zdlouhavé.

Simmminek
16.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila a už se chystám na další díl. Jedná se, ale spíše o takovou oddechovku, určitě jsem četla lepší knihy, pokud chcete, ale nějaké lehčí čtení na odreagování, tak je to fajn volba.

SimonaM86
19.01.2016 3 z 5

U téhle knihy jsem taková rozpolcená, nemohu říct, že by se mi nelíbila, ale že bych jí považovala za top bestseller říct nemohu. V mnoha případech jsem chování hlavní hrdinky nechápala, hlavně na začátku knihy, kdy čelila krutostem aniž by se bránila. Na jednu stranu těžko říct, jak bychom se v dané situaci zachovali, když si něco takového neprožijeme. Je škoda, že tam, ale nebyl více vykreslen vztah Emmy a dětí, kvůli nimž se vlastně obětovala, protože v tu chvíli by to většina z nás chápala více. Pro lásku se přinášejí různé oběti. Trochu mě mrzel i ten konec, který byl hodně otevřený. Uvidíme, co nabídne další díl...

KleaM
12.01.2016 3 z 5

Je hezká, ale na mě málo adrenalinu, asi před měsícem jsem skončila v půlce a nemůžu se přimět ji dočíst, jednou na to ale dojde. Oceňuji téma a přesto, že se Vám může jevit hlavní hrdinka hloupá, že svou situaci neřeší, nechá si líbit příliš mnoho, uvědomte si, kolik jí je, jedná naprosto v souladu se svým věkem a za to uděluji autorce už nyní tři hvězdy. Až to dočtu, možná hodnocení zvýším...

Heyhey
06.01.2016 2 z 5

Slibné téma, slibný začátek. A tím to končí. Nelogické chování hrdinky, Vata místo děje. Zklamání.

zuzurana
27.12.2015 5 z 5

neocakavala som od tejto knihy nic extra. Kupila som si knihu len pre zaujimavost. A riadne ma prekvapila. Uz sa neviem dockat, kedy mi pride druhy a treti diel. Kniha bola napinava, zaujimava. Nenudila ma

barborelka
13.12.2015 3 z 5

Za mě zklamání teda :-/ téma domácího násilí je ožehavé a to jak tiše hrdinka snášela rány kvůli mladším příbuzným jsem nechápala.....ano pokud by byla malé dítě a nemohla se bránit tak jo,ale v 16-ti letech....ale kdo ví.....jak člověk na tuhle situaci zareaguje.....konec byl zvláštní a teda nevím jestli se mi chce číst 2.díl :-N

Čtenářka29
05.12.2015 5 z 5

Všechny tři díly stojí za přečtení. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Úžasný příběh.