Dvojník

Dvojník https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492830/bmid_dvojnik-CsY-492830.jpg 4 138 43

Jedinečný technothriller od mistra neotřelých zápletek a napínavých rozuzlení, vydávaného ve 46 zemích. Dylanu Moranovi se jedné deštivé noci zhroutil svět: jeho auto pohltila rozvodněná řeka a pod hladinou zůstala jeho milovaná žena. Od té doby se Dylan utápí v žalu, zároveň však zažívá děsivé vize: kamkoli jde, pronásleduje ho on sám. Připisuje to prožitému traumatu, pak se však setká s psycholožkou, která mu tvrdí, že Dylan už delší dobu podstupuje speciální léčbu. Ta je založena na myšlence, že každá volba, kterou v životě učiní, stvoří nekonečné množství paralelních světů. V některých je Dylan šťastný. V jiných se stane vrahem... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Infinite , 2021

MartinProtschke
15.01.2023 4 z 5

Mně se to četlo dobře, trochu mi zápletka připomněla Temnou hmotu od Blakea Crouche.
Možná mě to zaujalo víc než příběhy o Frostovi...

Analady
15.01.2023 4 z 5

I přes trochu pomalejší rozjezd mě tato kniha fakt chytla. Už dlouho jsem nezažila, že bych knihu tak hltala a tak těžko se mi od ní odcházelo. Bylo to napínavé. Bylo tam i pár momentů, které jsem vůbec nečekala. To bylo super. Zajímavý námět, skvěle se to četlo.

Terka18
11.01.2023 1 z 5

Bohužel tohle pro mě bylo špatné. Autora mám v oblibě a mám všechny knihy od něj,ale tohle vážně nešlo. Dobrý nápad, ale pro mě špatně podaný. Nezajímavý,až moc překombinovaný. Dávám jednu hvězdu za neotřelý nápad.

Pert
10.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha s moc hezkou obálkou. Trochu mi připomínala Sedm smrtí Evelyne Hardcastle, ale to vůbec nevadí. Obě dvě byly výborné a doporučuji přečíst.
Trochu mě zklamal konec.

Bara52
30.12.2022 4 z 5

Ke konci jsem byla vazne napjata, jak to dopadne. Jenze - prubeh knizky me zas az tolik bohuzel nebavil. Namet a pribeh bezpochyby zajimavy a originalni, ale prislo mi to trochu bez napadu - nahaneni zabijaka v paralelnich svetech. Zni to jako Beckovy roman, hodnoceni 3 hvezdy. Konec to vytahl na 4, rozhodne doporucuji vydrzet do konce a cist trochu bez ocekavani.

harena
28.11.2022 5 z 5

Názory na paralelní světy mě vždycky zajímaly, takže cestování hlavního hrdiny mezi nimi mě bavilo. Navíc je Brian spisovatel, který umí výborně a čtivě psát a tady nám podal opravdu zvláštní a zajímavý příběh.Zpočátku mi chvilku trvalo se začíst, ale je dobré vydržet, protože pak je to opravdu jízda. A tříkrát "ano" za ten konec, vypadalo to na racionální vysvětlení, ale poslední odstavec s blondýnkou ve sportovním oblečení tu představu zbořil. Každopádne moc dobrý technothriller.

konicekbily
28.11.2022 4 z 5

Autor spustil své kreativní umění na co možná největší rychlost, ve vymýšlení komplikovaných situací si meze nekladl, jeho fantazie nemá hranice. Tak jsem si říkal, jsem zvědav, jak z toho autore vybruslíš! Inu povedlo se mu to, ale ne každý Ti to bude tolerovat! Počítej s různými názory!

petrsema
19.11.2022 5 z 5

Stručně a jasně...Brian Freeman je Pan Vypravěč a většina zde komentujicich to (ani tu knihu bohužel;)) nepochopila...

veronika0269
14.11.2022

Knihu jsem otevřela bez jakýchkoli očekávání a během jednoho dne ji zhltla. Z mě výborně napsané. Konec mě trošku zklamal :-) Doufala jsem, že to nebude mít až tak racionální vysvětlení. Každopádně podařený thriler.

čef
02.11.2022 4 z 5

Časoprostorová hříčka z paralelních vesmírů o hledání minulé lásky a soubojích se svým superegem, jestli jsem tedy z toho něco pochopil, ale možná je to všechno úplně jinak. Napsáno s velkou představivostí a nekonečnou fantazií. Není to bůhvíjak objevné, spíše mne rozčilující, protože v románech tohoto stylu se mohu dočkat úplně všeho, od hlubokých myšlenek po absolutní blbosti a to mne tedy neláká.

DericCaster
28.10.2022 5 z 5

Brian Freeman je prostě autor co mi sedí.
Jeho díla se mi vždy dobře četla a když do děje přidal trochu sci-fi tak jsem věděl, že knížku prostě potřebuji a nebyl jsem zklamán.
Knihu jsem zhltnul nadvakrát a to jen proto, že jsem musel vstávat do práce...
Příběh je thriller, kde hrají roli alternativní reality a jehož závěr působící jako hapyend jsem netrefil.

Hope80
20.10.2022 5 z 5

Originální, zajímavé, k zamyšlení...do teď mi kniha po přečtení leží v hlavě, člověk přemýšlí o životě, o tom co mu příběh právě dal. Momentálně nemůžu najít správné slovo, které bych ke knize přiřadila, ale jsem moc ráda, že jsem knihu četla, určitě mi mnohé ukázala....

gordon13
19.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla absolutní lahůdka!! Zcela jistě to není kniha pro každého! Zaprvé Vás musejí paralelní světy a věci podobné zajímat a za druhé musíte přistoupit na autorovu hru, ve které je všechno jinak než vypadá...já jsem nadšena velmi! Skvělé od začátku do poslední věty. Opravdu se mi kniha hrozně moc líbila!!!

Makůvka
16.10.2022 4 z 5

Samozřejmě úplně něco jiného než série s Frostem. Zde si autor pohrává s myšlenkami a cestováním v paralelních světech. Ze začátku jsem si říkala, jak to celé pojme, jak to vše skloubí dohromady, jestli konec bude dávat hlavu a patu. A musím říct, že se to povedlo, vše do sebe nějak logicky zapadlo.
Bylo to zajímavé, čtivé, místy napínavé čtení a určitě nejeden čtenář se zamyslí nad tímto námětem, co kdyby jednou...

P3_tis
25.09.2022 3 z 5

Kniha má určitě zajímavý námět, přestože mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Chvílemi jsem si říkala, jaký je autorův záměr, když tam jsou “dva” Dylanové, a stále jsem čekala na nějaké rozuzlení.
Asi 50 stran před koncem to už opravdu začínalo být napínavé. Nemohla jsem se odtrhnout, přestože mi myšlenka paralerních světů moc nedávala smysl…
No, … asi jsem čekala od knihy víc. Série s Frostem byla určitě lepší. Takže za mě - kniha je čtivá, ale nějaký wow efekt se nekoná.

Mandlevest
02.09.2022 5 z 5

Tohle je námětově něco úplně jiného než série s Frostem (i když v Nočním ptáku si autor také pohrává s myšlenkami a pamětí), ale že psát inteligentně a velmi, velmi čtivě Brian umí, potvrzuje i v tomto románu. Náročnější na pozornost, ale napínavé od začátku do konce. Možná tomu chyběla ta pověstná třešnička na dortu, na kterou jsme u jeho knih zvyklí, ale musím říct, že se mi kniha přesto líbila více než Sama proti všem. A i když námětově tyto knihy nevyhledávám, nenudila jsem se ani chvilku, protože je, za mě, senzačně napsaná. V poděkování autor píše, kdo a kdy ho ovlivnil, aby se v zápletce vydal zkoumat paralelní světy. Přání si tímto románem vyplnil a já ho odměním plným počtem hvězdiček, a to nejen proto, že jít za svými sny a plnit si je, je mi nesmírně sympatické.

Janizoun
25.08.2022 4 z 5

Přečteno za dva dny. Pro mě velmi čtivé a zajímavé. Mám ráda thrillery, mám ráda sci-fi a tohle je jako "kinder vajíčko" - dva v jednom :-) Za mě velmi napínavý a skvělý thriller. Moc se mi to líbilo, přesto souhlasím s tím, že by se z toho dalo opravdu "vytěžit' ještě něco víc, tak dávám čtyři hvězdičky :-) Ta pomyslná "třešnička na dortu" mi tam schází :-) Určitě knihu doporučuji, ale nečekejte, že tato kniha bude jako byly "Frostovky", je to úplně něco jiného :-)

maphiosso
12.08.2022 3 z 5

Pátrání Dylana Morana napříč paralelními světy po svém dvojníkovi a možná ještě i po něčem dalším. Zajímavě zpracovaný neotřelý námět, který nenechal moje mozkové závity chvíli v klidu. I tak mám ale pocit, že se dalo z tématu "vytřískat" o něco víc. Motiv paralelních světů nabízí obrovský potenciál, který autor nevyužil naplno a po dočtení ve mě převládá pocit, že knize prostě chybí něco, co by ji mohlo posunout ještě o úroveň výš. I tak dávám solidních 70% a za originalitu zaokrouhlím nahoru.

alnahu
10.08.2022 2 z 5

Za mne tentokrát velké zklamání -zvláštní kniha-teorie paralelního světa není nic pro mě.Knihu jsem několikrát chtěla odložit,ale přeci jen jsem s přemáháním dočetla do konce,čekala jsem nějaký zlom v ději-což se nestalo.

Katuska88
03.08.2022 5 z 5

Tohle byla kniha jako vyšitá přesně pro mne.
Teorie paralelních světů v praxi, napětí správného thrilleru v kombinaci s odkazy na kvantovou fyziku.
Jedním slovem paráda.