Dva meče

Dva meče https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124839/dva-mece-124839.jpg 4 164 37

Dvě zrcadla série

< 2. díl

V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.... celý text

Lucka.79
04.05.2014 3 z 5

Dávám o hvězdičku méně, než u předchozího dílu, protože ještě v polovině knihy mě to moc nebavilo. Ale potom už to bylo akčnější a kniha měla spád. Opět mám pocit, že autorka nešla moc do hloubky, ale to by také kniha neměla 300 stránek. Každopádně jsem ráda, že jsem narazila na další českou autorku, jejíž knihy si vždy ráda přečtu a fandím jí. Takže až bude 3. díl, určitě po něm sáhnu ...

K.M.
03.03.2014 5 z 5

tato kniha sice není tak dobrá jako Dvě zrcadla, ale rovněž má své kouzlo.

Đominica
15.12.2013 3 z 5

2. díl se mi líbil asi o něco více než první, ale každopádně je skvělé, že i v tady v Čechách máme takové spisovatele (spisovatelky). Tuto knihu mi doporučila kamarádka, která z toho byla doslova unešená a mám takový pocit, že ji přečetla více jak 5x. Na mě zas až takový dojem neudělala. Ale líbilo se mi, jak děj plynul rychle, bylo to čtivé a v úvozovkách "jednoduché" .. ráda si přečtu i 3. díl, dala bych 3,5 hvězdy. Ale spíše se přikláním ke 3, protože mi tam stejně pořád něco chybělo :) ..

Catie_
08.12.2013 3 z 5

Bylo to lepší než první díl? Ano bylo :). Ale furt to nějak nemělo pro mě ten pořádný švih.

Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Dobrá, je to opravdu lepší než první díl, ale do dokonalého čtenářského zážitku mi pořád něco chybělo. Je vidět určitý postup ve spisovatelské dovednosti autorky, ale stále se drží osnovou velmi podobné dějové linky. Některé části velmi připomínali Dvě zrcadla. Občas jsem měla dojem, jako bych četla příběh Kate a Joshe znovu, akorát naruby. I tak se mi knha líbila a počkám si na další počin této autorky, protože má opravdu čtivý styl psaní.

Jujkyna
03.06.2013 4 z 5

Parádní! Je pravda,že druhý díl je lepší než první, ale nebyl by tak skvělý bez toho prvního :). Výborné odpočinkové čtení, které vás donutí knihu přečíst na jeden nádech. Moc se mi libila :).

DariDerek
22.05.2013 5 z 5

perfektní zakončení, vůbec, ale vůůůbec bych si nepředstavila, že to takhle skončí a je to pecka!! :D paní Limrová, děkuji za super 2dny :D a doporučuju, dvojka ještě lepší než jednička :)))

zajiczkova
09.04.2013 5 z 5

zajimavejsi jak první díl

MesLivres
25.03.2013 3 z 5

Podle mne trochu lepší než první díl, díky tomu, že kniha nebyla tak příšerně přeslazená. Naopak přibylo trochu akce a docela rychle jsem se začetla. Ale Dannyho náhlé rozhodnutí mi do děje vůbec nepasovalo...

kleria
11.02.2013 5 z 5

Moc pěkný, ale první díl se mi líbil mnohem víc. To je můj názor :D.

eleryn
02.02.2013 5 z 5

Nádherný příběh, Karolko :-)

VeronikaK85
11.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha. První díl jsem četla ještě předtím, než vyšel knižně, ale tohle pro mě byla naprostá novinka a musím říct, že mě nadchla. Akce, napětí, lásky, upíři, skvělé nápady - prostě jsem to přečetla na jeden zátah (několikrát). Nedá se nic dělat, budu napjatě čekat na další díl.

Kaka.cs
06.12.2012 5 z 5

Skvělá knížka. Je záživná, moc mě bavila. Byla plná akce, nenudila jsem se ani chvíli. Do konce byla napínavá.

xxiixxi
31.10.2012 5 z 5

Souhlasím s Majdule, také mě to vyřešení zápletky překvapilo, doufala jsem, že to vyřeší nějak nápaditěji :-)
Oproti prvnímu dílu přibylo akce a ubylo vzdychání :-) Ale přesně to vzdychání jsem na minulém díle tolik milovala. Ale i tento díl se naprosto trefil do mé krevní skupiny a je silně návykový, přečetla jsem ho za půl dne. A i když u knih většinou nebrečím, tak tady jsem probrečela tak čtvrtinu.
Moc se mi líbí autorčin styl psaní, ich forma a to jak je kniha rozdělená na myšlenky hlavní hrdinky a hlavního hrdiny, které se pravidelně střídají, takže máme na situaci pohled z obou stran. Doufám, že vyjde brzy další díl a autorka napíše ještě spoustu románů, protože její knížky patří k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Žádné složité zápletky, slovní obraty nebo dusivá atmosféra. Ale oddychová četba to také není, protože jsem knížku musela dočíst na úkor spánku :-) Dokonce jsem uvažovala, že si knihy koupím, a to je již co říct, protože kupování knih je bohužel naprosto mimo můj rozpočet a jsem odkázaná na městskou knihovnu.

Majdule
24.10.2012 4 z 5

Pokračování české upíří lovestory Dva meče mě příjemně překvapila. Originální zápletka se slepou upírkou a lovcem Dannym (tak krutě zklamaným v předchozím díle) ubrala na sladkosti a přidala na akci. Příběhu prospělo i napětí mezi hlavními hrdiny. Příběh v prvních dvou třetinách šlape skvostně. Pro mě je nešťastné vyřešení zápletky, kdy jeden z hrdinů přijme náhle a bez kontinuity v předchozím životě osudové rozhodnutí. Přesto je to dobrá love story se stoupající tendencí. Závěr totiž naznačuje, že se pokračování dočkáme ... Takže za mě by to bylo 70 až 75 %.

dqenisa
16.08.2012 5 z 5

Jo mě tento příběh zaujal také víc něž první díl. Velice se těším na další díl. Dobrá kniha.

Frakira
27.06.2012 3 z 5

Líbila se mi víc než Dvě zrcadla, je to čtivé, i ten nápad se dvěma meči se autorce povedl, ale pořád je to pro mě málo...hlavně málo žhavé ;)

upíři romantika

Karolina Limrová