Dvě mince pro Převozníka

Dvě mince pro Převozníka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482530/bmid_dve-mince-pro-prevoznika-ykb-482530.jpeg 5 2 3

Přemýšleli jste, jaké by to bylo, kdybyste mohli své zemřelé blízké přivést zpět k životu? V odlehlé části galaxie Olympia to za jistých okolností možné je. Má-li padlý bojovník na očích položeny speciální mince a splňuje podmínky, přijde si pro něj kyborg zvaný Převozník a odveze ho na Podsvětní planetu. Tam pak mohou dorazit jeho blízcí a za pár dalších mincí si nechat vytvořit jeho dokonalou biologickou repliku. Mincí je však v oběhu málo a jsou proto předmětem pochybného obchodu. Kdo je má, velmi si rozmyslí, pro koho je použít. O tom se přesvědčí i privatýr Maxim, který je přinucen k zoufalému boji o život své ženy. Poslední slovo však stejně bude mít Převozník.... celý text

ekrtek
19.10.2021 5 z 5

Další z uchvacujících a strhujících románů tohoto autora. Zajímavý nápad, zpracováním dovedený k dokonalosti. Díky, bavila jsem se.

Chorche338
19.10.2021 5 z 5

Již jsem naznačil u předešlé autorovo knihy, že jeho druhá knížka je zase o level lepší. Dal jsem knize 5 hvězd ze třech důvodů. Jednak pro naprosto originální námět (mluvím o těch mincích a převozníkovi), jednak proto, že je vidět značný progres ve vývoji autorova psaní. Tak aby mě motivaci v další knize se zase vylepšit ;-) No a konečně proto, že jsem měl vždycky rád vesmírné privatýry :-)

lukas1758
17.10.2021

Napínavé čtení, které čtenáře uchvátí a drží ho až do konce. Líbilo se mi též vykreslení hlavní postavy Maxima - na jedné straně statečného bojovníka, na druhé straně citlivého muže milujícího svoji ženu. Jako obvykle mi bylo líto, že už příběh skončil a nepokračuje dál. Moc mě to bavilo.

Petr Šulc
česká, 1979