Dva roky prázdnin

Koupit

Osem až štrnásťroční chovanci Chairmanovho penzionátu tešia sa na dva mesiace prázdnin, ktoré strávia na mori. No ako hovorí už názov knihy z plánovaných dvoch mesiacov stanú sa dva roky prázdnin. Nevedno ako, ocitne sa loď s chlapcami na rozbúrenom mori, až ich napokon vyhodí na neznámom ostrove. Naši malí hrdinovia,takmer deti, odvážne sa postavia proti tažkostiam, ktoré vyplývajú z ich neradostného položenia. Objavia na ostrove pozostatky jaskyne francúzskeho stroskotanca, usídlia sa v nej, poprenášajú si z vraku lode potrebné veci, šatstvo, zásoby potravín a prispôsobia sa danému osudu. Celých dlhých dvadsať mesiacov žijú na ostrove priam ako Roinson. Sú odkázaný na svoj um a šikovnosť, sami poľujú na zver, podnikajú výskumné výpravy po ostrove, aby sa prezvedeli, či majú nádej dostať sa z neho. Nakoniec sa všetko dobre skončí a takmer po dvoch rokoch ocitnú sa v náručí milujúcich rodičov. Vďaka odvahe a usilovnosti vyviazli z nebezpečnej situácie, vyspeli v ťažkej skúške a dobrodružných príhodách tvrdej školy života na opustenom ostrove, takže pri návrate boli z týchto maličkých už takmer veľkí a z veľkých chlapcov takmer dospelí mužovia....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135058/big_dva-roky-prazdnin-135058.jpg 4.41197
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Mladé letá

Deux ans de vacances, 1888

Kniha Dva roky prázdnin

Kontryhelka

Nádherné, nezapomenutelné knihy dětství. Příběhy, které oslovovaly spoustu generací dětí, jak knižní zpracování, tak filmová. Za mně parádní dobrodružství, na která se s láskou vzpomíná celý život. Srdeční záležitost. Nejmilovanější kniha a ještě krásnější seriál vysílaný v 80 letech., který působil jako zjevení.

Turlogh

Pro mě osobně nejlepší ze všech románů od Julese Vernea, dobrodružství skupiny mladých hochů, kteří ztroskotají s lodí na neznámém ostrově a je jenom na nich a jejich společných schopnostech, zda přežijí a vrátí se jednou domů ke svým blízkým....
Toto vydání je navíc doplněno nádhernými kvaši znamenitého malíře Zdeňka Buriana. Co k tomu dodat? Prostě pecka. Howgh.

Klarkare
15.12.2021

Zo začiatku ma kniha vôbec nebavila, takže som ju ani nedočítala. Ale na druhý raz - napínavá a dobrodružná kniha!
Príhody týchto 15 chlapcov boli zväčša veľmi zaujímavé.
Páčili sa mi ich pomenovania častí ostrova - Medvedia skala, Rodinné jazero....
Takže na to, aký bol u mňa z knihy prvý dojem, ma príjemne prekvapila a zaujala.

etranger
11.12.2021

Jako dítě bych hodnotil samozřejmě pětkou. Dnes už nemůžu nepřihlédnout k tomu, že děj je víceméně chudý, postavy schématické a neživotné. Navíc prezentované názory na výchovu, ctnosti a ženy - "Jsem už taková, děťátka" opakovala "Je to v mé povaze, že musím pořád plést, spravovat a vařit!" V tom se opravdu projevovala jako žena. - svědčí o tom, že se tyto knihy pomalu odebírají do polic klasiky, kterou už čte jen málokdo.

PPardinio
07.10.2021

Další velice pěkná knížka z pera J.Vernea. I v dospělosti mě bavilo číst každodenní příhody patnácti chlapců ztroskotaných na neznámém ostrově. Asi jsem se na děj koukal během čtení trochu jinak než děti, ale i já si v dětství (vlastně i v dospělosti :-) ) představoval, jaké by to bylo ztroskotat na pustém ostrově. Příběhy Brianta, Doniphana, Gordona a dalších chlapců jsem si proto živě představoval, i-když některé pasáže se dospělému čtenáři mohou zdát lehce naivní, ale to nic nemění na tom, že knížka má i po tolika letech stále co říci.

KaLiBi
29.09.2021

Příjemná a oddechová literatura, psaná pěkným čtivým jazykem. Nejsem asi zrovna cílová skupina této knihy, ale i tak na mě udělala dobrý dojem. Jediné co bych osobně vynechala a trošku mi to narušovalo kompaktnost textu, byly návodné otázky vypravěče. Vyvolávají pocit, že je kniha vyprávěna ústně a snaží se mladé čtenáře vtáhnout do budoucího děje. Mně však přišly spíše nadbytečné.

Nora759
25.09.2021

Super kniha!!!!!!!!!

mystar
26.07.2021

Uzasna kniha meho mladi. Velmi ctive, zajimave a plne dobrodruzstvi, o kterem sni kazdy kluk ci holka. Je uplne jedno, jestli si ji prectete v deseti, dvaceti nebo triceti. Tato kniha bude mit pro jakehokoli ctenare vzdy sve kouzlo. Kdo nikdy nepremyslel, jake to asi je ztroskotat na pustem ostrove. Zkratka nestarnouci klasika.