Důvod k zabití

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha kriminálních příběhů napsaných podle skutečných událostí. Branaldova knížka z literatury faktu zpracovává 12 případů z černé kroniky naší doby, z trestných činů, pro které má kriminalista nejpřísnější termín: vražda. Spisovatel však užívá záměrně jen termínu zabití, neboť jeho hlavním cílem je odhalení motivace činu pachatele a jeho komplikovaných psychických pochodů v mezilidských vztazích. Vznikly tak citlivé psychologické portréty těch, kdo vraždili pro peníze, z nenávisti, z cynismu, ale třeba i ze strachu nebo ze soucitu: - Klec - Médea - Zlá myšlenka - Nepřekonatelný odpor - Štastný a veselý Nový rok - Lord Huligan - Náhradní volno - Volná jízda - Východ z nouze - Smutná láska - Klub důchodců - Škola lhostejnosti...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286797/big_duvod-k-zabiti-frL-286797.jpg 3.812
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Důvod k zabití

Merlinit
22.07.2018

Mne to až zase tolik nezaujalo: všichni zúčastnění, vrazi i oběti, naprosto modelové případy, autor navíc věnuje značnou pozornost pitvání každého případu na prvočinitele a jeho snaha nalézt pochybení ať už v osobě pachatele, v jeho rodině, v přístupu státu či v postoji jednotlivých organizací jeví se mi být při vší úctě poplatná době a poněkud plytká.

faba
10.11.2017

Tuto knihu jsem musel mít! Poprvé jsem ji četl v 80. roce minulého století, a byl to pro mě šok. Za prvé, že to půjčují v knihovně, a za druhé, že to vůbec u nás vyšlo. Perfektně rozebrané příběhy dle zkutečných zločinů a to tím způsobem, že není vina jen v obviněném a odsouzeném... Doporučuji. Skvělé!