Planoucí hvězda

Planoucí hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225979/bmid_dustlands-planouci-hvezda-Wdg-225979.jpg 4 69 24

Dustlands série

< 3. díl

Saba je odhodlaná vzít osud pevně do svých rukou a porazit DeMala. Ten se rozhodl vybudovat Nový Eden – místo, kde mají místo jen mladí a zdraví, kteří budou věrně sloužit jeho zájmům. Zároveň místo, kde ovšem nemají místo staří, nemocní ani neposlušní. A Saba by se mohla stát spoluvládkyní Nového Edenu. A DeMalo jí nabízí dokonce ještě svůdnější nabídku, které prakticky nejde odolat. Ovšem musela by zradit své přátelé i vše, v co do teď věřila. Jak se Saba rozhodne? Dokáže změnit doslova celý svět? Cesta nikdy nebyla nebezpečnější a zrada číhá i v těch nejméně tušených místech v dech beroucím závěru trilogie Krvavá cesta.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Raging Star , 2014

Andy0892
27.05.2015 3 z 5

Třetí díl jsem četla hlavně kvůli konci a i když jsem měla tušení kam celý příběh směřuje, úspěšně jsem ji dočetla. Trilogie byla zajímavá, jiná než knihy podobného žánru. Poslední díl mě trošičku zklamal, závěr mírně uspěchaný, ale hodnocení celkově kladné. Palec nahoru.

Pedruska01
27.04.2015 5 z 5

Po knize jsem skočila hned, byla jsem zvědavá, jak to všechno vlastně skončí. Kniha se čte báječně, horko těžko se odkládá, i přesto, že má celkem dlouhé kapitoly. Neustále se něco děje, ať už akce samotná anebo ohledně citů.
Kniha je skvělá, ale cca posledních 50 stran? Jsou výborné a nejsou. Celkově samozřejmě ano, ale kdybych to měla rozkouskovat do jednotlivých situací, tak moc ne. Aspoň pro mě.
Možná mě autorka vyloženě nepotěšila, ale nemohu tvrdit, že by mě snad zklamala. Konečné rozhodnutí záleželo jen a jen na ní.
Však si neodpustím jednotlivé "rozbory". Ohledně zrádce - stále jsem myslela na toho naivního zamilovaného snílka... Všechno tomu nasvedčovalo. Stydím se, dost jsem mu ukřivdila.
Naopak do pravého zrádce bych to nikdy neřekla. Důvody byly rozumné, ale nečekala bych, že...
Osud Emmi? Opravdu? Vážně se událo to, co se skrývalo pod písmeny v knize? Osud Lugha? ...
Byla škoda, že autorka ten konec... ano, uspěchala! Stalo se toho tolik na málo stránkách. Tak moc důležitých a velkých věcí! Šok byla i vazba mezi DeMalem a Tommim, kdo by to čekal? Fascinovala mě přítomnost Mercy, porodní báby, u Saby! Žasla jsem, co Saba dokázala DeMalovi udělat! Nevěřila jsem, jak Molly dopadla a s čím.
Příběh vlastně dopadl se šťastným koncem, ale přesto, šťastný konec to nebyl. Prostě ne.
Ačkoliv to nebylo nijak emočně vypjaté, pár slz mi ukáplo. Možná událostmi. Možná osudy "hrdinů".
Mrzelo mě, že DeMalo neměl tolika prostoru. Když ho naopak měl, byl jiný, než jsem ho poznala. Byl "nově" horší. Přesto mi ho bylo nehorázně líto. Očekávala jsem jeho jiný životní příběh. Asi bych stavěla vzdušné zámky, kdybych řekla, že společně se Sabou, ale spokojila bych se, kdyby třeba odešel někam pryč...
A samotná Saba? Nijak výrazně se jí nedotkli rodinné záležitosti, osudy členů - nových, starých, všech. Celkem mě to zarazilo, když celý příběh byl vlastně stavěn na základním kameni: rodina. Její poslední rozhodnutí, které jsme se dozvěděli, bylo rychlé, nepromyšlené a zvláštní. Rozhodně překvapilo.
Každopádně, skvělá, úžasná série. Jsem ráda, že jsem na ní narazila a šla do ni! Nelituju! Výborná záležitost, která se čte sama, toužíte po dalším přídavku a neradi ji vůbec pouštíte z rukou - vřele doporučuji!!! :)

*kika*
24.03.2015 3 z 5

Ja nevím.. z prvních dvou dílů jsem byla nadšená, ale tohle zakončení.. Trochu přeplácané, urychlené a ten DeMalo.. jsem jediná kdo si myslí že měla Saba zůstat s ním? :o) V jejích rukou byl celkem tvárný a věřím že mohla spoustu věcí co dělal špatně usměrnit, změnit. Místo odbojů a přetvářky. A Jack, jak jsem ho měla ráda v prvním díle tak v druhém lehce méně a teď už teda úplný propad. Celkově opravdu dobrá trilogie, ale možná by vůbec nevadilo kdyby skončila dvojkou...

vikimi
07.03.2015 3 z 5

Průběh i konec mě nějak zklamaly. Jo, bylo překvapení, kdo je tím zrádcem...to ano, a i to s tím synem a otcem, ale jinak mi to přišlo strašně pošmourné a Sabi mi bylo strašně líto. Nikdo jí nepoděkoval, nikdo neřešil, kolik obětí pro všechny složila.
Celkově si přijdu jako čtenář zklamaná a ochuzená o lepší a věrohodnější konec(viz Jack+Saba a Saba+Seth)
No už od začátku jsem měla k prvnímu dílu výhrady a sérii jsem dočetla, protože mě zajímal konec. Asi tak!
Nehaním ani nedoporučuji!

Moira Young