Duše nezná mezí

Duše nezná mezí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243417/duse-nezna-mezi-edV-243417.jpg 4 10 2

Duše nezná mezí ukazuje Messnera z lidské stránky. Rozsáhlý rozhovor dává nahlédnout do soukromí a názorů tohoto vyjímečného sportovce a dobrodruha.

Renca.ch
27.11.2023 3 z 5

Myslela jsem, že se jedná o biografii známého horolezce, ale spíš jde o jeho filozofický pohled na svět formou rozhovoru, novinářovy otázky mi moc nesedly, kniha mě moc nebavila, měla jsem ji půjčenou, jinak bych ji určitě nekupovala.

jengibre
13.05.2019 3 z 5

Na úvod si nemohu odpustit poznámku, že kniha má trochu zavádějící název. Nevěděla jsem do čeho jdu a čekala jsem od ní něco úplně jiného. To je ale můj problém :-) Jinak se jedná o celkem příjemné a inspirativní čtení, díky kterému nahlédneme do života cestovatele a dobrodruha Reinholda Messnera. Horolezce, který zdolal všechny osmitisícovky a jako první provedl sólový výstup na Mount Everest. Člověka o jehož existenci jsem před objevením knihy neměla tušení. Nelituji, že jsem se ke knize dostala, i když to bylo nedopatřením.

Autoři knihy

Reinhold Messner