Dům u hřbitova

Dům u hřbitova https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442234/bmid_dum-u-hrbitova-8fF-442234.jpg 4 66 66

Když houstne mlha, krátí se dny a ze stromů se snáší listí, mnozí neváhají zaplatit za příjemné postrašení… Na hřbitově Bachelor’s Grove stojí zvláštní dům. Mezi místními se povídá, že jej obchází přízrak, a není proto divu, že stavení se téměř každý už léta vyhýbal a k návštěvě lákal pouze uctívače ďábla… Teď v něm vidí příležitost místní podnikatel, který chce využít jeho strašidelné pověsti a hodlá jej proměnit v halloweenskou atrakci. Požádá svého kamaráda tesaře, aby dům uvedl do provozuschopného stavu, a pozve skupinku ostřílených designérů, aby mu vtiskli moderní hororovou tvář. Každá místnost má připomínat scénu z nějakého slavného filmu a z koutů se bude linout dramatická syntezátorová hudba, jakou mají v oblibě režiséři Dario Argento nebo John Carpenter. Nová atrakce vyvolá velký zájem, ale zároveň se v okolí začnou objevovat auta se zhroucenými řidiči za volantem, kteří po procitnutí netuší, jak přišli ke svému řeznému poranění…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Carcosa

The House by the Cemetery , 2018

TheRaven
05.01.2021 2 z 5

Rozhodnutí předělat polorozpadlou barabiznu stojící uprostřed lesa a sousedící se starým hřbitovem na strašidelný dům není jen vynikající byznys plán, ale i slušný základ pro dobrý horor. Samo se to však neudělá. Everson bohužel není zrovna dobrý vypravěč a místo, aby skrze dialogy, náznaky a poodkrývání hrůzné skutečnosti budoval napětí a znepokojivou atmosféru, se raději uchyluje k nesčetným odkazům na své oblíbené hororové filmy a jejich tvůrce (Argento, Fulci, Carpenter, Craven), načež přejde k pohříchu nudnému goru, v němž se pod záplavou krve lidí tupě přihlížejících vlastní zkáze ztrácí vše ostatní. Tomu všemu vévodí celkem úsměvná pointa a pozoruhodně ploché a neživotné dialogy, které příběhu dodávají nádech těžké tuctovosti. Trochu to tak celé připomíná sice krvavější a lechtivější, leč sotva průměrný příběh ze Stop hrůzy. Ve výsledku je tak Dům u hřbitova sice docela čtivou jednohubkou, která přinejmenším vyvolá chuť vyrazit si do nějakého pořádného strašidelného domu nebo si alespoň sjet pár klasických kousků italské hororové školy, nicméně v tom hlavním, totiž zneklidnit čtenáře či přivodit takové to lehké mrazení na zádech, selhává. 50 %

Sherosraz77
29.12.2020 3 z 5

Není to špatný příběh, ale nijak zvlášť mě neuchvátil. Prostě průměrný béčkový horor.
Dle mě postrádal jakousi jiskru, děj celkem předvídatelný, což by ani tolik nevadilo, ale bohužel ani závěrečná jatka to nevylepšila.
Dá se...

Anaman
20.12.2020 3 z 5

Obalka mne odradila a kdybych si nevsiml, ze to napsal Everson, tak bych ji ani nevzal do ruky. Pekny příběh, ktery stoji za prectení. Provedeni knihy je out.

LukBook
07.12.2020 5 z 5

Za mě parádní horor. Holt nakladatelství Carcosa se v tomhle žánru vyzná a vydává fakt dobrý kousky. Těšte se na dostatečně temnou atmosféru a posléze i pořádně krvavý jatka.

katchamccall
25.11.2020 4 z 5

U hororů od Carcosy jde člověk na jistotu. Nadpřirozeno, hromada mrtvých a pořádnej krváček na závěr. Menší spoiler - zhruba od půlky je banda "hlavních hrdinů" v pr*eli a na konci jsou ještě ve větší pr*eli. Vlastně jsou ještě dál ... Jak mě létající vnitřnosti a hektolitry krve neberou, tak tady jsem si to užila.

horory duchové a přízraky hřbitovy strašidelné domy Halloween

Autorovy knížky

John Everson