Dom preludov

Dom preludov https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199199/dom-preludov-199199.jpg 5 47 5

Dům snů série

< 2. díl

Dom preludov je pokračovaním osudov ctižiadostivej ženy Thu. Ešte ako malé dievča sa Thu vyhla predurčenému osudu a z roľníckej rodiny sa prepracovala k faraónovi ,ktorého očarila . Stala sa jeho konkubínou,bez toho aby tušila ,že budúcnosť pre ňu už naplánovali sprisahanci pod vedením jej učiteľa- veštca Huiho . Faraónovi porodila syna a upadla do kráľovej nemilosti. Pre Huiho teda nebolo zložité manipulovať jej citmi a naviesť ju na vraždu faraóna . Pokus o vraždu sa nepodaril a intrigáni predhodili sudcom nešťastnú Thu ako obetného baránka . Za trest jej faraón odobral dieťa a poslal ju do zabudnutého Asvatu ,aby slúžila kňazom boha Vepvoveta . Thu sa nevzdala a potajomky spísala svoj príbeh na ukradnutý papyrus v nádeji ,že sa dočká chvíle,keď pred súd predstúpia ľudia , ktorí ju zradili..... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Kunder

House of illusions , 1995

p. Rochesterová
11.02.2024 4 z 5

Moc nemusim čtení o starém Egyptě, ale tohle se povedlo..první díl měl dle mého trochu více šťávy, ale oba se velmi dobře čtou

mamuš
25.02.2019 5 z 5

Opět poutavá kniha. Druhý díl je napínavější, plný nečekaných odhalení a zvratů.

braunerova
02.11.2015 5 z 5

Historie mi občas připomíná zdravou výživu. Každou chvíli přijdou lékaři s revoluční teorií, co by člověk měl jíst nebo nejíst, aby si prodloužil život. Za několik let začnou tvrdit pravý opak a podobné je to s historickými fakty.
Tak třeba v době, kdy autorka psala romány o dívce Thu (správně Teje), historici předpokládali, že během harémového převratu se spiklenci pokusili Ramesse III. otrávit, ale on přežil a nějakou dobu ještě vládl. Teprve v roce 2012 pokročila věda natolik, že se archeologové odvážili sejmout z královy mumie obinadla a zjistili, že velkému Býkovi, slavnému faraonu 20.dynastie, podřezali útočníci hrdlo. Na trůn po něm nastoupil mladý princ Ramesse IV a ihned ustanovil mimořádný soud. Postupně bylo odsouzeno na 40 osob. V knize je historicky věrně popsán průběh procesu, jména odsouzených i soudců a vynesené tresty. Konkubína Teje skutečně na nalezeném Turínském papyru se seznamem odsouzených chybí, o jejím dalším osudu se nic neví. Princ Pentuer (nebo také Pentawere) byl ale v té době už dospělý, zúčastnil se spiknutí a musel spáchat sebevraždu. Vědci předpokládájí, že tzv. křičící mumie, která byla nalezena v hrobce Ramesse III, je právě on.

Guenevra
21.10.2012 5 z 5

Tahle knížka patří přesně do toho stylu, který mě vždycky nadchne...kombinace dobrého příběhu a reláných informací.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

starověký Egypt

Pauline Gedge