Dům plný temnoty

Dům plný temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464193/bmid_dum-plny-temnoty-QGE-464193.jpg 4 141 47

TEMNÝ PSYCHOLOGICKÝ THRILLER O RODINĚ OPŘEDENÉ PAVUČINOU LŽÍ… Margot a Myron Spielmanovi se ve snaze uniknout před dlouhými stíny minulosti přestěhují do idylické čtvrti města Cleveland, kde koupí opuštěné sídlo Rawlingswood. Doufají v nový začátek, brzy však zjistí, že také dům má své duchy minulosti… a jsou možná ještě horší než ti jejich. Už samotnou renovaci provází série nehod a zranění, a když se Spielmanovi do sto let starého sídla konečně nastěhují, začnou jejich problémy rychle narůstat. Krásná fasáda se postupně odlupuje a odhaluje prohnilé srdce Rawlingswoodu a historii poznamenanou vraždou a zradou. Kdosi nebo cosi Spielmanovy sleduje na každém kroku a jejich vlastní tajemství a lži už není možné dál skrývat. Napětí v rodině narůstá a hrozí, že se budou temné události opakovat. Margot s Myronem se musejí postavit vlastním přízrakům i pohřbeným tajemstvím Rawlingswoodu a to dřív, než se jim dům stane osudným. ______ Pro fanoušky klasického románu Dům na kopci od Shirley Jackson.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One's Home , 2019

IreneP
24.10.2021 4 z 5

Na knížku jsem slyšela docela špatné hodnocení, ale lákala mě. A jsem ráda, že tentokrát jsem na recenzi nedala, protože jsem od příběhu dostala všechno, co mám ráda - záhadnost, strašidelnost, několik různých příběhů z různých dob, tajemství z minulosti. Takže já času nad knížkou nelituji a Dům plný temnoty doporučuji. Jen poznámka - až to tak působí, nejde o čistou duchařinu.

gordon13
23.10.2021 4 z 5

Ani nevím jaké hodnocení za sebe dát. První část knihy mě příjemně navnadila, druhá polovina se mi zdálo už hodně natahovaná a napětí se značně vytratilo a závěr nebyl úplně špatný..asi tak 3,5hvězdy, ale celkově mě kniha zase tak moc nenadchla, čekala jsem lepší čtenářský zážitek.

zdendula31
09.10.2021 4 z 5

Pěkně strašidelná...

Mirin1349
15.09.2021 4 z 5

Nebudu zapírat, čekala jsem trochu více té avizované temnoty. Pár nadějných momentů tam bylo, ale ne tolik, kolik bych jich podle anotace čekala. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsem nevěděla, kdo nebo co za vší tou špatnou aurou vlastně stojí. Ač mám prolínaní dějových linií moc ráda a nemám problém se v nich orientovat, tady to byl na začátku trochu oříšek a trochu mi to kazilo zážitek ze čtení. Nicméně postupem času jsem se s tím popasovala a na konci se vše i hezky provázalo. Rozhodně oceňuji plánek domu, který byl na začátku. Autorka v sobě stavební inženýrku nezapře a to je jen dobře. Celkově to byla dobrá knížka, ale čekala jsem přeci jen trochu víc.

Renatecka
05.09.2021 3 z 5

Kniha mě bohužel nezaujala, nenadchla tak, jak jsem očekávala. Taková podivná všehochuť. Jednou přečíst a stačilo.

trollkvinna
23.08.2021 3 z 5

(SPOILER) MOŽNÝ SPOILER!!!
Kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, jak se tam mluvilo o pohřbených kostech, na kterých je dům postaven a jaké se kolem toho dělali cavyky, čekala jsem víc…nevím, duchařiny, tajemna. A to se nestalo. A od chvíle, kdy vyšlo najevo, z jakého důvodu se ty věci v dome dějí, u mě napětí vyprchalo snad úplně. Ne že bych se nudila, ale zklamalo mne to. Dočetla jsem ji, ale čekala jsem bohužel trochu víc.
Líbilo se mi ovšem popisování časových linek.

Arlienen
07.08.2021 4 z 5

Kniha byla napínavá a nutilo mě to číst dál. Líbilo se mi, že tam byl pohled z různých rodin a to jak to u nich probíhalo.

čef
07.08.2021 4 z 5

Nakonec si mne autorka skoro usmířila. V jednu chvíli jsem měl sto chutí knihu odložit, jednak kvůli dlouhým řečem a dále také pro tajuplné scény, příliš připomínající pro mne nepřijatelné nadpřirozené síly. Velké nadšení však v žádném případě necítím, knihu hodnotím jako velmi dobrý průměr, ale to je asi také vše.

Micha-Él
02.08.2021 5 z 5

Perfektně vystavěná kniha, kde mě moc bavilo, že nejde o klasický thriller. Autorka dovedně prolíná prvky společenského i psychologického románu s prvky thrillerovými a někdy dokonce hororovými. Aby si čtenář příběh naplno vychutnal, je třeba se soustředit na to, ve kterém roce se zrovna nacházíme. Já s tím neměla problém, vůbec mi nevadilo, že jsem občas listovala nazpět. Pokud by mi někdo popisoval, co všechno román zahrnuje, pomyslela bych si, že to musí být překombinovaná slátanina. Ale opak je pravdou, tady jsem si tu rozmanitost témat a žánrů naplno užívala!

ArwenAragorn
01.08.2021 3 z 5

60%
Až tento svět dojde svého konce,
postavím dům skrytý pod zemí,
a až oblohu rozčísne bouře,
úkryt najdeš tam, kde zemřu.

Slušná duchařina, ale Zimní lidé od Jennifer McMahon u mě pořád vedou a knížky od Darcy Coates mě baví víc. Dům na kopci jsem ještě nečetla, takže nemohu srovnávat. Trošku mě tentokrát rušilo přeskakování v časech, ale zase oceňuji, že v závěru je všechno dostatečně vysvětleno.

Lenka0007
17.07.2021 4 z 5

Příběh vražedného domu, zdánlivě předvídatelný, ale ve výsledku překvapivý. Bavilo mě prolínání časových rovin, i když jsem občas musela zalistovat zpět a zorientovat se. S ohledem na množství postav mně nějak uniklo, co se stalo Tobymu, ale znovu jsem kvůli tomu číst půlku knihy nechtěla. Takže kdyby nějaký čtenář věděl.....docela by mě to zajímalo. Kniha má ode mě 4 hvězdičky, nebála jsem se ani trochu, občas bylo únavné číst o tom, co si zrovna ta a ta postava pomyslela, ale pozitivně hodnotím závěrečnou gradaci.

alexis818
13.07.2021 5 z 5

Vynikající dílo. Čekala jsem nějakou takovou nijakou ducharinu, ale tohle bylo vážně moc dobře. Skvělé vypracované postavy a vše dobré vysvětleno.

Pepina19
11.07.2021 4 z 5

Tohle bylo vážně dobré. Slušně vystavěný příběh a prolínající se osudy.

Jana65
06.07.2021 2 z 5

Moje první kniha od D. M. Pulley a musím říct, že mě moc nezaujala. Podle hodnocení jsem od ní očekávala víc. Žádné velké napětí se v knize nekonalo. Jedno přečtení bohatě stačilo, kniha půjde na prodej.

Katania
22.05.2021 5 z 5

Pěkný příběh s notnou dávkou duchařinek! Autorčin styl psaní se mi moc líbí a opět hodnotím velmi kladně.

HanulkaK.
21.05.2021 4 z 5

Příjemná duchařina, u které si odpočinete. Bavilo mne prolínání časových rovin, překvapivě se mi ani postavy nepletly.

LukBook
21.04.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila. Za mě velmi působivá atmosféra. Chvílemi strašidelná až hororová, jindy hodně psychologicky zaměřená a především postupně gradující k závěrečným událostem. Je tu několik časových linií, takže člověk musí být docela pozorný. Když si však všechno pospojuje, vyjde mu z toho velice zajímavý výsledek.

attila1
20.04.2021 5 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo a ztrácela jsem se v jednotlivých rodinách,ale nakonec jsem byla překvapená. Napínavý thriller, doporučuji.

kanitsuj
19.04.2021 3 z 5

Mám ráda duchařské příběhy a toto kniha mne od prvních stránek zaujala, přesto mi k dokonalému čtenářskému zážitku mnohé chybělo. Vyprávění z pohledu několika majitelů domu v průběhu jednoho století bylo zpočátku zmatečné, ale celkem brzy jsem si zvykla. Bohužel po celou dobu četby jsem si nedokázala vytvořit vztah k jednotlivým postavám a záhadou pro mne bylo i jejich jednání a osobní problémy a motivace. Dlouhou dobu jsem také váhala nad tím, zda je hrdinka Ava živá, a nebo je to jen přelud. O nějakém strachu nebo velkém napětí se v tomto případě nedalo mluvit. Příznivce žánru příběh potěší, ale rozhodně se nejedná o nic nezapomenutelného.

Gewinner
13.04.2021 5 z 5

To, že D. M. Pulley umí napsat propracovaný detektivní thriller, víme už od Mrtvého klíče a Zbytečné oběti. V Domě plném temnoty přidala trochu z psychologického románu a vyšlo jí to opět na jedničku. Mě to bavilo hodně!