Dubnové slunce

Dubnové slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434198/bmid_dubnove-slunce-IN1-434198.jpg 4 113 113

Štěstí je nevyzpytatelné jako aprílové počasí. Dvě nerozlučné kamarádky, dva rozdílné světy. Ela vyrůstá bezstarostně jako jedináček, Dita naopak v početné rodině, neustále zatížena péčí o sourozence. Po letech se ale jejich situace obrátí. Ela po ztroskotání své první lásky potkává muže se dvěma dětmi a musí se uskromnit. Ditin život se změní poté, co opustí rodinu a rozhodne se žít sama. Ustojí jejich přátelství další otřes, když se v jejich životech objeví muž, do kterého byly kdysi obě zamilované?... celý text

Dagmar58
15.08.2020 4 z 5

Celoživotní přátelství mezi hlavními hrdinkami, rodina, vztahy, vše autorkou hezky a čtivě popsané.

knihovnička007
18.07.2020 3 z 5

U této autorky je to sázka na jistotu. Očekávám příjemné odpočinkové čtení z obyčejného světa a to jsem dostala.
Jako je proměnlivé dubnové počasí, je proměnlivý i život-chvilku jsi nahoře, chvilku dole. A to je motto této knihy.
Ela je jedináček, miluje své rodiče a přeje si sourozence. Dita má spoustu sourozenců a jediné, co si přeje, je klid. Jsou to kamarádky na celý život. Ale ten se s nimi nemazlí. O spoustu let později je vše úplně jinak. Ela žije s přítelem a jeho dvěma dětmi, Dita má skvělou práci, s rodinou se nestýká a o dětech nechce ani slyšet...
Kniha se čte opravdu skvěle, moc se mi líbila. Prožívala jsem osudy Ely, Dity a jejich sourozenců, Tomyho, Patrície a dalších. Autorka to vše úplně skvěle rozehrála a o zvraty není nouze.
Opět super!

zuzana2599
20.05.2020 4 z 5

Velmi zdařilá oddechovka. Katarína Gillerová je moje oblíbená autorka a její knihy mě nikdy nezklamou, vždy potěší a způsobí pěkný čtenářských zážitek. Bylo to tak i tentokrát.
Příběh dvou kamarádek Ely a Dity byl čtivý, provedl čtenáře jejich životem současným i minulým, seznámil nás se spoustou postav. Pěkná, nejenom obálka, ale i knížka !

VasnivaCtenarka
13.05.2020 4 z 5

Kniha je prošpikovaná spoustou zvratů, díky kterým si udržuje velmi příjemné tempo. Hluchá místa se v knize prakticky nevyskytují. Spisovatelka Katarína Gillerová uměla velmi dobře zachytit atmosféru Ditiného dětství. I životní příběh Ely byl moc hezky vykreslen.

Co se týče popisů osob – tam bych snad neměla ani co vytknout. Přesto však musím napsat, že jsem si k žádné postavě nevytvořila žádné citové pouto. Nevím, proč to tak bylo. Bylo mi děvčat mnohdy líto, mnohdy jsem z nich měla radost, ale přesto jsem měla takový zvláštní uzemněný pocit.

Kniha je rozdělena do několika kapitol a často se střídá současnost a minulost. Zde bych však měla jednu výtku, která mi ovlivnila komplexní požitek z knihy. Vzhledem k tomu, že rozdíl mezi minulostí a současností nebyl jasně znát před začátkem kapitoly, vždy jsem za začátku každé kapitoly tápala, kde se v ději nacházím. Možná proto na mne kniha působila trošku “neuspořádaně” a “rozhašteřeně”. Přesto však kniha nabízí moc hezký příběh, který jako by napsal sám život.

I přes tento pocit, který jsem popsala výše, můžu knihu s klidným svědomím doporučit.

zdehan
09.05.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha paní spisovatelku mám moc ráda a opět nezklamala přečteno za dva dny mužu doporučit.

L.Helena
02.05.2020 5 z 5

Knížky paní Kataríny mě opravdu baví. Přítomnost se prolíná s minulostí a postupně se odhalují různá menší i větší tajemství. Stejně jako většina ostatních, i tato knížka popisovala životní dramata obyčejných lidí. Moc se mi líbila, dobře se četla a jediná její vada je, že skončila.

Květi62
29.04.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná knížka o přátelství, o lásce, o rodině. Pro mě neznámá spisovatelka, která se po přečtení této knížky stává mojí oblíbenou.

sabca
28.04.2020 5 z 5

Krásná kniha, která nezklamala. Hlavní osou knihy bylo kamarádství Eli a Dity. Každý z nás by si jistě takovou kamarádku přál. Protože jsem byla zvědavá jak příběh skončí četla jsem každou volnou chvilku. Doporučuji

deniska2
14.04.2020 5 z 5

Opet skvela knizka od téhle autorky.Vsechny její knizky přečtu jedním dechem.Patri mezi me oblibene autory.

JanaDor
05.04.2020 4 z 5

Ela mi byla velmi sympatická se svou milou a hodnou povahou, i když vyrůstala jako jedináček. Velmi Ditě pomáhala a byla ji velkou oporou. Je to o kamarádství, o rodičovství a také o lásce, která je zde vylíčena prostě hezky. Kniha se odehrává v Bratislavě, tak to bylo pro mě také zajimavé.
Pro chvíle oddychu určitě doporučuji.

bookcase
10.11.2016 4 z 5

Oddechová knížka ze života.

láska pro ženy rodinné vztahy kamarádky

Katarína Gillerová
slovenská, 1958