Duben v Paříži

Duben v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36195/bmid_duben-v-parizi-6Fz-36195.jpg 3 191 62

Rakouský autor Michael Wallner vydal už několik zajímavých románů, ale nejnovější, Duben v Paříži, milostný příběh Němce a Francouzky za 2. světové války, se stal okamžitě bestsellerem. Německý voják Roth, milovník francouzštiny a francouzské literatury, pracuje jako tlumočník okupačního vojska v Paříži v roce 1943. V jeho poklidném životě však nastává zvrat: je odvelen, aby tlumočil na gestapu. Brutalita a mučení, kterých je svědkem, ho natolik psychicky ničí, že má vnitřní potřebu oddělit se od svých krajanů. Proto se vydává v nebezpečí a po službě vychází v civilu do ulic jako monsieur Antoine, třebaže by byl přísně potrestán, kdyby se o jeho převlecích někdo dozvěděl. Seznámí se s dcerou knihkupce a začíná se mezi nimi rozvíjet láska pak však Roth zjistí, že jeho vyvolená je příslušnicí francouzského odboje.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladá fronta

April in Paris , 2007

zuza0300
23.01.2019 4 z 5

Četla se mi hůře, nějak jsem postradala děj, který by mě nenechal odtrhnout. Pěkné nenásilné čtení.

anibeni
22.01.2019 3 z 5

Není to vůbec špatný příběh, ale nějak mi nesedl styl resp. způsob, jakým je napsán.

jiri77
15.01.2019 4 z 5

Romantika v době,kdy k lásce nebyl zrovna vhodný okamžik a přesto se dva našli.Němec a Francouzka a aby to nebylo málo ,tak voják wehrmachtu a odbojářka.Kniha mě vtáhla do děje a bavila mě. Jen co bych vytkl je spousta nepřeložených vět ve francouzštině,ne každý vládne tímto jazykem.

niknikita
30.05.2018 2 z 5

Když se nezačtu ani po padesáté stránce, knihu odkládám. To nedělám často a už vůbec to nedělám ráda.

Madelisi
19.01.2018 3 z 5

Zde souhlasím s recenzenty, že kniha je o Romeovi a Julii za druhé světové války. Na mě se postavy chovají trochu nelogicky (je válka, propána,... ale co vlastně můžu vědět?).
Velké plus - dobře se čte a kabelková velikost knížky.

hellena1523
03.01.2018 3 z 5

Krásný příběh. Sice nic nového pod sluncem, ale zklamaná nejsem a dva večery jsem doufala...
Konec jsem samozřejmě obrečela, přečtení nelituji.

Čtivé, hezké - za mě příjemný průměr.

Marčullkas
18.06.2017 2 z 5

Příběh je čtivý a za mě průměr.
V napětí jsem sice byla až do konce, ale "něco" TO mi v tom závěru chybělo.

pagac17
29.05.2017

Zajímavý román, který vykresluje poměry v okupované Paříži v době války. Voják německého wehrmachtu, který pracuje jako překladatel a tlumočník se zamiluje do Chantal, dcery knihkupce. Autor také usvědčuje důstojníky SS, kteří provádějí drastické mučení Francouzů, kteří jsou zapojeni do odboje proti okupaci. Zvláště, když se to týká v tomto případě i nedospělého chlapce. Jednající voják v převlečení pomáhá Francouzům v jejich odboji. Napínavé čtení

MíšaS.
30.04.2017 5 z 5

Dojemný příběh a trochu jiný pohled na příslušníka Wermachtu. Četla jsem se zatajeným dechem.

katushah
04.04.2017 4 z 5

Téma dobré, ale styl psaní je trochu ubíjející. Spoustu nepřeložené francouzštiny, občas nějaká němčina a často se opakující děj. Mohlo by to být trochu lépe zpracované.

LadyCotton
02.02.2017 3 z 5

Počátek knihy byl trochu fádní, ale po pár stránek nastal zlom. V půlce knihy jsem jí už četla jedním dechem. Nicméně i přesto, jak tu píší další, nemohu říct, že by autor psal nějak extra čtivě, nebo možná za to může překlad?
Určitě zajímavé téma na román, který nekončí happy endem jak do poslední kapitoly očekáváte.
Duben v Paříži sice nevyhraje titul nejoblíbenější kniha roku, ale já za sebe mohu říct, že nelituji, že jsem si jí koupila a přečetla....

Natyna3
03.10.2016 4 z 5

Kniha mě bavila. Nebylo to sice nic totálně ohromujícího, ale vzhledem k tomu, že je z levných knih tak vlastně předčila má očekávání.

KaajaS
08.07.2016 3 z 5

druhá polovina lepší

sporran
05.07.2016 3 z 5

Zajímavé téma, německého překladatele, který se vydává v Paříži za Francouze. Trochu to nechápu. Že by to zrovna Francouzi nepoznali? Do poloviny poměrně čtivé, pak se děj zhoupl ve změť vypisování mučení, pocitů a zmatení čtenáře v tom, co se tedy s hlavním hrdinou bude dít. Nakonec poměrně nesmyslná cesta s totálně useknutým koncem. Ale jak píše paní pode mnou. Od autora si už nic nepřečtu, ale až tak hrozné to nebylo. Takové trochu plytké. Řekla bych, že autor zajímavé téma prohospodařil.....

Catherine
17.05.2016 3 z 5

Tuhle knihu mám doma opravdu dlouho a až teď jsem se do ní pustila, nechytlo mě to jako většina knih s touhle tématikou. Styl psaní nic moc. Určitě si další knihu od tohoto autora nepřečtu ale zase až tak hrozný to zase nebylo.

budíček
11.03.2016 1 z 5

Jedna hvězdička pro mě za to, že jsem se donutila to dočíst. Nesedl mi absolutně styl autorova psaní, nezaujala mě ani jedna z postav, k žádné z nich jsem nepociťovala sympatie nebo jakoukoli jinou emoci a jejich příběh, ať měl asi z autorova pohledu působit smutně a dramaticky, mě bohužel nechával chladnou. Pořád jsem čekala, že mě to po chvíli chytí, ale nestalo se. Ani příběh sám, mě nezaujal, a to mám příběhy z období druhé světové války docela v oblibě. Ne, tohle byl z mojí strany přešlap a pokud bude autor tvořit něco dalšího, tak si to klidně nechám ujít. Nápad nebyl špatný, bohužel zpracování absolutně nenadchlo.

ZarudlaPrdel
14.10.2015 4 z 5

V době kdy jsem knihu četla ,mně strasně bavila. Válečná romantika chmurné Francie... krásná kniha

hlavinka
05.10.2015 3 z 5

Je fakt, ze autor psal tak nejak obycejne, ale na druhou stranu pribeh se mi libil. Hlavne proto, ze z druhe svetove valky jsem cetla vzdy jen pribehy z koncentracnich taboru ci vice nasilne, smutne a takove, kde je jasne dane, ze Nemci byli ti spatni. Tady je pohled na nemeckeho vojaka jiny, jako na cloveka, ktery se do valky jen pripletl a nedela mu poteseni pusobit zverstva.

Kodetka
05.06.2015 3 z 5

Příběh nebyl špatný, ale ten spisovatelův styl psaní mě úplně nenadchl. Hlavní hrdina měl umřít asi tak 5x, ale stále nad ním byla držena "ochraná ruka", nějaká vyšší moc asi..:-D

kejty91
01.10.2014 4 z 5

Mě se kniha líbila - ta francouzština, která tam zapadla, i příběh měl děj a bylo to jako z tohoto období - já knihu mohu jen pochválit.

druhá světová válka (1939–1945) Paříž milostné příběhy válečné romány

Michael Wallner