Drž mě pevně

Drž mě pevně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350835/bmid_drz-me-pevne-QK6-350835.jpg 3 105 32

Tiny Cooper, který si získal srdce milionů čtenářů a čtenářek v kultovce Will Grayson, Will Grayson, se vrací a tentokrát bude vyprávět svůj vlastní příběh – pěkně od narození a dál. I když, co vyprávět! Tiny nám jej hezky zapěje, protože někdy je život vážně muzikál plný skvělých čísel!

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hold Me Closer , 2015

bookwoman
23.06.2018 odpad!

Já jsem tak strašně ráda, že tuto knížku už mám dočtenou, ale musím se přiznat, byl to boj :-). Sice jsem nečetla knihu Will Grayson, Will Grayson, na kterou tato kniha asi navazovala, jak jsem pochopila, ale toto se fakt číst nedalo. Přišlo mi, že je ten děj (jestli tam nějaký teda byl) úplně nezáživný a o ničem. Celkem jsem se na tuto knížku těšila, ale hodně mě zklamala. Jediné štěstí bylo, že jak to bylo psané formou scénáře, tak to bylo,díkybohu, rychle dočtené.

caroline.aiko
18.06.2018 1 z 5

Bylo mi jasné, že je příběh napsaný jako scénář a že to budu mít zachvilku přečtené, ale byla jsem silně zklamaná. Drobka jsem moc nemusela už v knize Will Grayson, Will Grayson, ale i přesto jsem po "Drž mě pevně" sáhla. Rozepsané písničky mě chvilkama unavovali a už jsem si jen říkala, kdy to budu mít za sebou, což u knížek nedělám. Drobek se tu choval ještě více arogantněji a byl ještě o něco méně simpatický. Podle mě se knížka nepovedla, čekala jsem více..

PetraBery
17.06.2018 3 z 5

Kniha psaná jako scénář k muzikálu, přečtená za chvilku… Kdyby se mi Drobek nelíbil v knize Will Grayson, Will Grayson, asi bych po knížce v knihovně ani nesáhla. Takhle přečteno, ale nic extra. Některé myšlenky fajn, jinak průměr.

SBH
13.06.2018 4 z 5

Ač se to zdá k nevíře vzhledem k tomu, že se jedná o scénář k muzikálu s režijními poznámkami, se mi kniha líbila. Nechyběl v ní vtip, silné charaktery vyjádřené velmi úsporným způsobem, i poselství. Nedokážu odlišit, zda bych byla tak příznivě nakloněna, kdybych nečetla knihu Will Greyson, Will Greyson. Jenže četla. Asi nejsilnějším momentem byla přehlídka Drobkových bývalých lásek. Jejich hlášky jsem si musela přečíst několikrát za sebou, jak nepříjemně byly přesné.
Ale Drobek by si podle mého zasloužil celou pořádnou knihu.

Nicolka77
05.06.2018 3 z 5

Knížka měla své pro a proti, jelikož jsem četla Willa Graysona, Willa Graysona myslela jsem si, že bude skvěle přečíst si pokračování. Drž mě pevně je psáno jako divadelni/dramatická/muzikál knížka, díky tomu se knížka četla sama. Přečtena opravdu během pár dní. Jen mě štvalo tolik scenistickych poznámek. Dále vím, jak Phil neboli Will nechtěl, aby bylo jeho prave jmeno ve hře a proto si Drobek Cooper řekl, že z něj udělá Phila, vůbec ho neměl poslouchat a nechat mu jeho pravé jméno, které mu náleží. Jinak popravdě, jsem čekala od této knížky trošičku víc. Nevím proč, ale byla jsem skutečně nadšená, když jsem se o této knížce dozvěděla, ale nějak extra mě knížka nenadchla. Konec dila byl sice pro mě jiný než celá kniha, ale i tak.
Zklamalo mě chování Drobkova otce, které měl k Drobkovi, když Drobek řekl svůj "coming out". Je to jeho syn a měl by se k tomu tak i stavit a ne přemýšlet nad tím co tomu řeknou ostatní lidé. A zároveň mě potěšilo chování jeho nejlepšího přítele Phila neboli Willa, bral to jako skutečný muž, který má srdce na správném místě, ale zároveň to Drobkovi také mohl říct, že už to ví a ne z něj dělat hlupáka.
Velice mě nadchlo jak Drobek mluvil  o lásce :

" Láska je ten nejběžnější zázrak. Láska je vždycky zázrak, kdekoli a pokazdy. Ale pro nás je to ještě trochu jiný. Nechci říkat, že to je zazracnejsi - ačkoli je. Nás zázrak je jiný, protože někteří říkají, že je nemožný. Ale můžete mi věřit, že je možný. Velmi možný."

Říkal to tak jako by gayové neměli mít štěstí na lásku, ale oni přitom mají.

Tofinka
29.05.2018 5 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha. Díky tomu, že je kniha vlastně scénář k muzikálu, se čte prakticky sama...❤

Hned na úvod musím všechny kteří knihu ještě nečetli varovat - Drž mě pevně je určitě milým zpestřením a doplněním knihy Will Grayson, Will Grayson... Ale pokud jste tuto knihu nečetli, pochybuji, že pochopíte celý smysl muzikálu.

Díky této knize jsem si Drobka Coopera celkem oblíbila i přes to, že v knížce Will Grayson, Will Grayson mi spíše lezl na nervy :D.

Kniha je vtipná, u písniček se pobavíte, ale zároveň jsou zde i části, které vás "obohatí"... ❤

Menší ukázka:

Buď vděčný za tu chvíli,
kdy se v tvém srdci zhasíná.
Buď vděčný za tu chvíli,
kdy pláčeš a kdy proklínáš.
Tam, kde svět právě skončil,
umění teprv začíná.

Občas je těžký
jen přečkat tu noc,
a ráno se vzbudíš
a den zas nic moc.

Dobře... Trochu obsáhlejší menší ukázka (a to jsem se krotila :D). Celou dobu čtení jsem odolávala pokušení zvýraznit si zvýrazňovačem všechny části písní, které se mi líbily, ale neměla jsem to srdce do tak úžasné knihy "čmárat". Tak jsem se spokojila pouze se spoustou záložek...❤:D

Torino
30.04.2018 3 z 5

Tato kniha je vlastně scénář k muzikálu. Muzikálu, který v knize Will Grayson, Will Grayson, píše postava jménem Drobek. Takže se dá říct, že tato kniha je doplněním Willa Graysna. Nejsem si jistá, jak velký význam má pro lidi, co Willa nečetli. Ale pro ty, co Willa četli, je to skvělé doplnění, zvláště pro ty, co si oblíbili právě Drobka. Tato kniha a vlastně i celý muzikál mapuje Drobkův život od dětství po "současnost". Zaměřuje se hlavně na jeho sexualitu a milostné vztahy.
Nutno hned v úvodu říct, že mám ráda muzikály :-) Vzhledem k tomu, že kniha je právě muzikálový scénář, tak jsou tam vepsané texty postav, režijní poznámky a hlavně písně. Po chvilince jsem se do knihy a do toho stylu dostala a každou jednotlivou scénu jsem si dokázala představit na divadelních prknech. A dokázala jsem si představit i melodii jednotlivých písniček i potencionální taneční vystoupení. Z důvodu, že mě kniha dokáže vtáhnout tak moc, že toto všechno dokážu živě představit, tak si myslím, že je dobrá. Minimálně pro nás, co máme rádi muzikály a Drobka.
Co se děje týče, je poměrně jednoduchý o zvláštním optimistickým homosexuálovi. Děj má otevřený, ale přesto svým způsobem šťastný konec. Bála jsem se, vzhledem k postavě Drobka, že bude konec až moc sladký, ale ne. Byl pozitivní, ale ne přeslazený. Nese v sobě myšlenku, že každého člověka stíhá menší či větší trable a je nutné se znovu zvednou a jít dál.
Co mě na knize neskutečně naštvalo je fušerská práce vydavatelství. Čtu, čtu, jsem na straně 176 a druhá strana je vzhůru nohama s číslem 184... Takže knihu otočím vzhůru nohama a deset stránek čtu tak... Nemyslím si, že to byl záměr.

Ditules
18.04.2018 3 z 5

No, kdybych Drobka Coopera neměla tak ráda, tak dám jen 2*... Nezáživné.

andy_nejedla
02.04.2018 4 z 5

Kdyby se mi nelíbil Will Grayson, tak tuhle knížku, na kterou jsem narazila náhodou, ani nečtu ale proto, že se mi předchozí knížka líbila, tak jsem přečetla i tohle a je to taková vtipná oddychovka. Muzikál jsem četla poprvé a měla jsem z toho strach, ale nakonec jsem spokojená a hlavní postava - Drobek - mi byl sympatický i v této knize. :-) Určitě doporučuji každému, komu se líbil Will Grayson, Will Grayson.

KatulakT
29.03.2018 1 z 5

Musím se přiznat, že jsem nebyla příliš nadšená ani z původního příběhu Greena a Levithana. Postava Drobka mi nějak nepřirostla k srdci, ale i tak mě zajímal jeho životní příběh. Dost mě sice odrazovala forma, nicméně díky tomu se kniha četla dost rychle. Ale ani tak jsem ji nebyla schopná dočíst (což beru jako osobní selhání).
Neskutečně mi vadila ta přehnaná teatrálnost a kýčovitost. Chápu, že muzikál a dokonce gay-muzikál, ale i tak! Mně celou dobu přišlo, že všechny gaye a lesby staví na pomyslný piedestal a všichni ostatní hetero jsou úplně, ale úplně divní. Na druhou stranu bych se cítila dost dotčeně, kdybych patřila k LGBT a tohle se mi dostalo do rukou. Tolik stereotypů a předsudků na jednom místě jsem dlouho neviděla. Protože všichni od narození jistě vědí, že nejsou hetero, a určitě všichni milují muzikály.
Jsem přesvědčená, že Drobkův příběh by byl daleko snesitelnější ve formě klasického příběhu. Takhle to je trochu moc.

Celkové hodnocení 10 %

Brambu
26.03.2018 2 z 5

Moje první setkání se scénářem v této podobě a bohužel mě to moc nechytlo. Nevím, zda to bylo tím příběhem anebo samotnou formou, ale tohle není šálek mé kávy. Je mi líto...

Anoell
25.12.2017 1 z 5

Co si budeme povídat, vidět muzikál a číst muzikál je poměrně velký rozdíl. Na tenhle jsem se ale těšila, protože mě ten nápad nadchl v knize Will Grayson, Will Grayson a opravdu se mi líbil... Proto je pro mě tato kniha zklamáním. Drobek původně chtěl napsat o sobě, pak o lásce... a nakonec je to přeci jen o něm, i když z toho milostného pohledu. Někde je to příliš infantilní, někde suché... Některé myšlenky jsou dobré, jinde je to zase kýč. Vlastně většina té jedné hvězdičky, kterou jsem toto dílo ohodnotila, patří poslední scéně v druhém jednání. Ta opravdu stála za to, nebylo to ani moc, ani málo. Jinak kladně hodnotím to, že je to aspoň taková rychlovka, kterou má člověk (relativně) za chvilku přečtenou, a tak se s tím netrápí dlouho. Pokud touhle knížkou chcete doplnit Will Grayson, Will Grayson, myslím, že se bez toho dá v klidu obejít, jestliže se ovšem přeci jen rozhodnete pro přečtení, doporučuju to těm, kteří mají jisté znalosti v muzikálech, v knize se vyskytuje spousta narážek. :)