Druhá tvář Kaie

Druhá tvář Kaie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450690/bmid_druha-tvar-kaie-CJM-450690.jpeg 4 167 167

Spiklenci, nebo milenci? Další skvělé čtení od královny romantických příběhů Estelle Maskame. Po smrti matky zkouší Vanessa Murphyová cokoli, aby si jí její truchlící otec všiml. Chodí na večírky, opíjí se, flirtuje a spí s kluky. Když se rozejde s Harrisonem Boydem, dostane se na veřejnost jejich intimní video a Vanessin život se obrátí vzhůru nohama. Tehdy Vanessa potká Kaie Washingtona. Stejně jako ona má i Kai důvod Harrisona nenávidět – a tak navrhne pomstu. Při jejím plánování se ale začnou sbližovat…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wrong Side of Kai , 2019

meda2007
22.08.2021 4 z 5

Mila vtipna kniha na jedno posmourne odpoledne. Je pravda ze bych par veci udelala jinak nez havni hrdinka, ale i tak to bylo mile.

TerryF
17.07.2021 5 z 5

Kniha přečtená za pár dní, čtivá a chytlavá. Autorka to se psaním prostě umí, nemohu se dočkat dalších knih od ní!

Malíček
28.03.2021 5 z 5

Přiznám se, že jsem neměla žádná očekávání před čtením této knížky, protože jsem od autorky zatím nic nečetla a na sérii DIMILY jsem slyšela dosti rozporuplné názory.
Musím ale říct, že mě příjemně překvapila jak autorka, tak kniha. Kniha se krásně četla, je podle mě napsaná dost jednoduchým stylem jazyka, takže ji člověk přelouská během chvíle, když se začte. A ani s ponořením se do příběhu jsem neměla nijak velký problém, sedly mi dost hlavní postavy a příběh byl sice předvídatelný, ale zábavný a vlastně občas překvapivý.
Za mě můžu určitě doporučit!

Fallon443
23.03.2021 4 z 5

Musím říct, že podle mého názoru je kniha rozhodně lepší, než autorky první trilogie DIMILY. Od této knihy jsem radši moc neočekávala, protože jsem se bála, že budu potom zklamaná, ale po dočtení jsem byla příjemně překvapená. V knize se totiž řeší problémy, které se objevují v normálním životě. A hrozně se mi líbilo jakou dal Kai Vanesse přezdívku.
Určitě můžu doporučit, budete ji mít přečtenou jedním dechem.

Damonka12
01.03.2021 3 z 5

3,5 trochu lepší průměrná YA kniha o lásce a pomstě.

jani.ruzicko
01.03.2021 4 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala a teď toho trochu lituji =)
Čekala jsem něco podobného jako série DIMILY, která se mi celkem táhla a vlastně mě postavy štvaly, ale dostala jsem naprostý pohodáře a sympaťáky. Za mě dobré, rychlé počteníčko =)

Myška43
17.02.2021 5 z 5

,,Je zvláštní, jak život funguje. Vaše rozhodnutí vám můžou připadat správná, můžete s nimi být spokojeni, ale vnější svět je umí v jediném nepozorném okamžiku změnit v něco tak strašného, že jich začněte litovat."
,,Operace Harr-mord. Vážně?"

Tak tato kniha se autorce moc povedla. Ani jsem netušila, že mě příběh tak pohltí. Velmi důležité téma pro dnešní dobu, poutavý děj, výborně vykreslené postavy jak náctiletých, tak dospělých.

,, Pomsta člověku nic nepřinese a často je velmi těžké zvážit důsledky svých činů, dokud není příliš pozdě."

Vanessa a Kai se s pomstou vypořádali po svém. Asi bych v jejich věku udělala to samé. Vlastně jsem si při čtení zavzpomínala na svých sladkých sedmnáct, jak jsme své problémy řešila tenkrát a jak bych je řešila nyní. I když to nebylo správné, stejně jsem jim fandila a Harrisonovi přála vše, co mu provedli. Zasloužil si to!

,, Kapitán Washington a Nessie proti zbytku světa."❤️❤️❤️❤️❤️

Denny94
30.11.2020 5 z 5

Autorku a její sérii Dimily jsem si oblíbila a proto jsem se těšila na další knihu. Příběh se mi moc líbil a oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny♥️Oproti již zmiňované sérii se zde řeší i vážnější témata,které autorka krásně popsala a některé teen čtenářky v něm najdou i poučení .Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

Evka3814
13.11.2020 5 z 5

No to bylo počteníčko. Příběh v kterém si člověk zavzpomíná na svých 17let:) No musím říct že tento příběh mě byl hodně blízký. Vanessu chápu že se chtěla pomstít,protože co ji Harrison udělal byla prasárna. Myslím že to je velké ponaučení pro mladé, kteří si tuto knihu přečtou. NIKDY se nenechat natáčet či fotit při takových chvílích (teda ne vědomě), sociální sítě jsou v tomto kruté. Vlastně lidi jsou krutí,když soudí. Každý by si měl zamést před svým prahem,žeeee;) Takže za mě krásný,poučný příběh že života. Nic jiného od této autorky ani nečekám ♡

petusska01
10.11.2020 2 z 5

No, tak toto ma nebavilo. Nevedela som sa vcítiť ani do jednej hlavnej postavy, príbeh mi plynul prirýchlo (nie v dobrom slova zmysle) a asi pre mňa ten štýl písania nefungoval vo vyvolaní nejakej emócie. Celkovo to malo všetko čo by mala takáto romantická teenage kniha mat, ale nentokrat to u mňa nezabodovalo.

prcek19
09.11.2020 4 z 5

Opět mě autorka nezklamala..mám její knihy velmi ráda, protože u nich můžu vypnout a soustředit se pouze na její příběh..za mě ideální oddechovka, což se v této době a počasí hodí

Kristy.Seb
06.11.2020 4 z 5

Minulost se ale nedá změnit. člověk se nemůže přiznat ke svým chybám a pak na ně zapomenout. Musí se z nich poučit a pokračovat dál.

Krásně popsaný příběh o tom, jak člověk někdy v sobě dusí bolest a boji se jí přiznat.

Haňulilinka
29.10.2020 5 z 5

Krásná knížka, při jejímž čtení jsem si uvědomila, jak úžasnou mám rodinu a že ne každý to tak má.

attila1
27.09.2020 5 z 5

Příběh sedmnáctileté dívky,která zemřela matka a otec se o ní přestal starat. Moc hezký napsané.

anet.myblog
27.09.2020 3 z 5

Novou knížku od Estelle Maskame jsou nemohla vynechat, protože její knížky zbožňuju. Knížka Druhá tvář Kaie byla ale trochu něco jiného než předchozí trilogie DIMILY. V téhle knížce se setkáváme s vážnějšími tématy a taky prostředím střední školy. Tahle knížka mi sedla, ideální čtení takhle když chodíme do školy a hlavní hrdinka také takže má občas podobné problémy či myšlenky. Hodně jsem taky lepíkovala, protože některé pasáže mi byly fakt hodně blízké. Hodně mi v knize chyběl bližší popis postav, jelikož hlavní hrdinové nebyli moc dobře popsáni a poznávali jsme je opravdu až průběžně, nedokázala jsem se do nich tolik vžít a ani jsem si je tolik neoblíbila. (třeba Tyler a Eden nikdy nezapomenu, Kaie a Vanessu asi ano :/) Za mě je to doporučení pro teenagerky, co si rády přečtou nějakou romantiku (a tak trochu heavy contemporary) :)
Za poskytnutí knihy děkuji megaknihy.cz :)

Ann98
24.09.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla jakožto po novince a musím připustit, že je vcelku povedená. Na rozdíl od jiných autorčiných knih je tento příběh daleko vážnější. Samotná témata v knize jsou poučná a leccos člověku předají. Vanessu a Kaie jsem si oblíbila mnohem víc než pár z DIMILY. Je pravda, že děj se dá celkem předvídat a není zde žádná pořádná charakteristika postav, ale i přesto bych se nezlobila, kdyby měla kniha mnohem více stránek. Jako středoškolská romance naprosto super čtení.

luzajickova
05.09.2020 5 z 5

Estelle Maskame jako první knihy jsem četla DIMILY které mě zaujali..
A opravdu jsem ráda že vyšla její další kniha která mě potěšila..
Kaii a to že i když je na tom zle tak je pozitivní to naprosto miluju... ♥
Naprosto skvělá kniha.. popravdě jsem se bavila na tom jak se mstila Harrisonovi (i když to potom sranda rozhodně nebyla) ... vážně za to co jí provedl se nedivím bylo to od něho vážně odporné určitě bych v Nessie (Jak by řekl Kai) situaci být nechtěla.. jenže ta pomsta byla další chyba Harrison co dělal na oplátku to bylo zase opravdu odporné...
Nessie táta jak se dal zase k životu se mi líbilo před tím mě to štvalo jak se ani moc nezajimal..
Ale kniha se mi četla strašně rychle takže za mě je to nejspíše 5 hvězdiček.... ♥

Ella161
22.08.2020 5 z 5

Bylo pro mě těžké číst všechno, čím si Vanessa musela procházet. To, co udělal její “přítel” bylo fakt hnusný. Na jednu stranu vím, že si za to může sama. Jak mohla být tak hloupá a přistoupit na to? Jak mohla nemyslet na následky? Jak mu mohla důvěřovat, když ho ani neznala (v pravým slova smyslu)? Na druhou stranu... co je to sakra za debila, že udělá něco takového? Neměl na to právo, ať už by ho sebevíc naštvala. Tohle se stává běžně a mně je z toho upřímně na zvracení. Je to nechutné, nečestné i (promiňte za to slovo, jenže se sem hodí dokonale) sviňské. Ale nechtěla jsem Vanessu nějak omlouvat. Zachovala se lehkomyslně a pak viděla, co se jí díky tomu stalo. Mohla se svým spolužákům divit, že jí nazývaly (slušně řečeno) courou? Já bych si na jejich místě myslela to stejné. Ráda bych řekla, že bych jí neodsuzovala, jenže by to byla lež. Kai jí neodsuzoval, ba naopak. Zastal se jí, snažil se jí pomoct, i když se vlastně ctil i on. Každopádně bylo hezké, že se našel někdo koho to celé nezajímalo. Kai byl od začátku taková záhada. Netušila jsem co si o něm myslet. Nevěděla jsem co mu Harisson provedl. Jak jsem ho ale poznávala, strašně jsem si ho oblíbila. Tenhle příběh je opravdu povedený. Řeší se tam vážné věci. Já jsem si z toho vzala třeba to, že bych lidi neměla odsuzovat pokud je neznám. Četla jsem to s napětím či očekáváním. Netušila jsem, co všechno se stane. Děj není zas tak moc předvídatelný. Určitě kniha patří mezi autorčiny nejlepší.

lucie.sela
20.08.2020 4 z 5

Příjemná kniha o tom, že nic není samozřejmostí a pomsta může znít sladce, ale ve skutečnosti je to ničivý kruh. Děj mi přišel podobný s jinými knihami a filmy. Přesto je kniha napsaná čtivě a vtipně, že mi nedělalo problém se začíst. Umím si představit pokračování příběhem o Chyně nebo Kennedy :-)