Druhá světová válka. I. díl, Blížící se bouře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S autorovou anotací „jak anglosaské národy svou nemoudrostí, bezstarostností a dobrosrdečností dovolily nositelů zla, aby se znovu ozbrojili“. V první části svazku s názvem Od války k válce se Churchill zabývá obdobím postupné přípravy válečného konfliktu v letech 1919 až 1939 (nástup Hitlera k moci, obsazení Rakouska, Mnichovská dohoda) a v druhé části tzv. podivnou válkou, ke které došlo na francouzsko-německých hranicích v době od přepadení Polska do začátku května roku 1940....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/147630/druha-svetova-valka--147630.jpg 4.535
Série:

Druhá světová válka (NLN) (1.)

Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Orig. název:

The Second World War. The Gathering Storm (1948)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Druhá světová válka. I. díl, Blížící se bouře

Přidat komentář
milan2310
26. března

Velmi čtivé a poučné.

Regger
02. ledna

Vynikající!

fojtikjirik
24.03.2017

Tak tomu říkám nadčasová kniha. A to ještě jde teprve o první díl z celkem šestidílného svazku. Ale co očekávat, když je autorem člověk, který během událostí v díle popsaných nesl na svých bedrech břemeno odpovědnosti za britský lid. Přitom to všechno byly následky činností (nebo spíše nečinností) jeho předchůdců. Pořád nemůžu uvěřit, že západní země, ač viděly v Německu nacisty porušující jednu mezinárodní smlouvu za druhou, zůstaly úplně nečinné. Churchill si už dlouho před válkou uvědomoval vážnost hrozby, kterou Třetí říše představovala pro Evropu. Bohužel byl jeden z mála.

MartinezZ
11.05.2014

Winston je grafoman, to zaprvé. Psané je to ale velmi čtivě a zajímavě a čtenář dostává příležitost nahlédnout za politickou oponu činů, které předcházely Druhé světové a také za jejího průběhu. Nejsou to zdaleka jen politické vzpomínky, ale i vzpomínky na bitvy a události, kterých byl ze své tehdejší role nepřímým účastníkem. je pravda, že ke konci bych už asi uvítal kratší či žádné uvádění všech těch proslovů, nót a veřejných i neveřejných prohlášení, ale v těch, které pouze neshrnovaly už dříve řečené, byly také zajímavé informace. Ve výsledku tedy čtivý a dost podrobný průřez předválečným a raným válečným obdobím nejen, ale hlavně, Velké Británie, byť je samozřejmě nutno brát v potaz, že jde o paměti samotného účastníka a tedy, už z principu, o vzpomínky alespoň částečně selektivní :)


Autor a jeho další knihy

Winston S. Churchill

Winston S. Churchill
britská, 1874 - 1965

všechny knihy autora

Kniha Druhá světová válka. I. díl, Blížící se bouře je:

v Právě čtených1x
v Přečtených50x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených5x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst16x