Druhá šance

Druhá šance https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468004/bmid_druha-sance-34G-468004.png 4 417 136

Sci-fi českého autora o nekonečném putování za nadějí a jedním velkým tajemstvím. Všichni chtěli začít znovu, až nezůstal vůbec nikdo. Muž se svou malou dcerou hledají odpovědi a doufají, že jednoho dne konečně zapadne slunce. Ze své minulosti si pamatují málo, ale pomalu nacházejí další díly skládačky. Vydejte se s nimi na cestu za hranice své fantazie, protože čas a prostor změnily svůj význam. Román Druhá šance vás zavede jak do naší minulosti, tak vzdálené budoucnosti. Je příběhem o nezkrotné touze po lepším životě i jiskřičce naděje, kterou má v sobě každý z nás Nekonečné putování za nadějí a jedním velkým tajemstvím.... celý text

matfan
13.09.2023 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, zápletka zajímavá. Za mě patří mezi scifi, které neurazí, ale nenadchne.

kopeceli
10.09.2023 4 z 5

Ke čtení jsem se chystala s rozpaky. Ačkoliv jsem je nevyhledávala, přesto na mne všude vyskakovaly hodně odlišné, často emočně laděné názory na knihu, hlavně pak jejího autora. A tak když mi přistála jako dárek ve čtečce, pustila jsem se do toho zapeklitého oříšku.
Můj názor je, že autor psát umí. Líbí se mi jazyk, kterým je kniha napsaná. Obsah sám mi byl velkou záhadou, vůbec jsem netušila, o čem to je, co se tam děje, ale byla jsem zvědavá. Trvalo mi dlouho, než se mi začalo rozsvěcet, asi jsem vydržela u knihy právě proto, abych si udělala vlastní názor. A mělo to smysl, konec vše osvětlil.
Ano, mě se kniha také líbila.

pidalka777
09.09.2023 5 z 5

Měla jsem ji doma už delší dobu a pořád nebyla vhodná příležitost si ji přečíst. Zvlášť jsem byla skeptická, že to napsal čech. Letos nastal její čas, když se ve čtenářské výzvě na databázi knih objevilo téma: Kniha se štítkem tajemství. Mé srdce zaplesalo, že ji mám doma a nemusím shánět něco jiného.
Již od začátku byla velice čtivá a napínavá. A byla jsem z ní nadšená a ten konec byl prostě úžasný, když do sebe vše krásně zapadlo a po delším nadávání, kdy mi autor sdělí jak se jmenuje Pětka. Kdyby bylo možné ohodnotit i design desek tak to bude dalších 5 hvězd, protože mě dost překvapilo (velice mile), že má desky nejenom z papíru, ale jsou potažené látkou. Je mi trochu smutno, že už je konec, ale určitě si ji přečtu někdy ještě jednou.
Jestli autor napíše podobnou knihu (a já pevně doufám, že ano) tak si ji určitě koupím.

pastelkaX
04.09.2023 5 z 5

Tohle není jednoduché čtení. S veškerou úctou k autorovi, kterého neskutečně obdivuji za zápal, s jakým pracuje pro Knihy Dobrovský, se budu snažit být co nejvíc objektivní.
Především, ten příběh je geniální. Svou komplexností, hloubkou a propleteností časů, světů, realit i postav, které se v něm vyskytují. Fakt obrovská poklona. Tohle napsat vyžaduje neskutečný talent. Není chybou autora ani příběhu, že osobně jsem po většinu čtecího času tápala kdo, co a proč. V kapitolách, kde bylo potřeba dávat pozor na 110% mi to přišlo ne tak zajímavé, abych tomu tu patřičnou pozornost věnovala. Což mělo za následek, že ne všechno jsem v závěru pochopila.
Dobré tři čtvrtiny knihy jsem se do dalšího čtení musela spíš nutit a na konci jsem si připadala jako student, co se moc nepřipravil na zkoušku a právě stojí před zkušební komisí.
Máte si z mé recenze vzít to, že kniha byla nudná a nemáte ji číst? Ani v nejmenším. Přečtěte ji, vydržte a dávejte dobrý pozor. Na konci budete mít o čem přemýšlet, i když třeba úplně nepoberete všechno. Jo a sice je to scifi, ale tohle by se klidně mohlo stát.

Ctenaricek4
02.08.2023 4 z 5

Teda, hodně dlouho jsem nečetla knihu, u které bych pouhých 50 stran do jejího konce neměla alespoň trochu ponětí, jak to celé dopadne. Tohle byla hodně velká skládačka. Ale příběh mě bavil, postupná orientace ve všech postavách a paralelních liniích se také dala, při troše pozornosti, zvládnout. Za sebe říkám, že takový příběh bych od mladého českého autora nečekala. Ten konec mi přijde takový nedokončený. Podle mě zůstalo ještě mnoho nevyřčeného. Nicméně, tato, pro mě, dovolenková četba mě chytla a opravdu nelituji, že jsem si knihu koupila.

dohnálci
25.07.2023 5 z 5

Kniha je takové puzzle o tisíci dílcích. Ze začátku jste ztraceni ve spoustě malých zcela chaotických dílcích, které postupně utváří okraje a postupně se plní celý obraz po jednotlivých dílcích dosedajících na své místo. Takže to chce trpělivost, než se vyjeví konečný obraz. Za mne kniha, která vynikne spíše v audioverzi než papíru.

li-li-nka
22.07.2023

Kniha byla zajimava, ale dlouho trvalo, nez jsem se prokousala do toho deje, a pochopila mnohe az na samem konci. Nevyhovovalo me preskakovani postav v kapitolach, napriklad nektere pribehy a postavy tam nemusely byt vubec, nebo vubec do toho nezapadaly.

kikikrat
18.07.2023 3 z 5

Zajímavá kniha. Ze začátku jsem nemohla nic pochopit ale postupně se vše začalo propojovat a bylo moc fajn to sledovat. Zajímavý námět a hezky popsané prostředí postapo světa. Mám ale pár věcí, které mi nesedí. Bylo tam toho moc. Určitě by knize prospělo kdyby tam nebylo tolik záležitostí. Kdyby se autor zaměřil jen na jeden problém a rozvinul více třeba postavy, které jsem si bohužel nedokázala nějak oblíbit a nezáleželo mi na nich. Nejvíc se mi líbila linka Ell.

Lucík118
17.07.2023 4 z 5

Tato kniha mi dala hodně zabrat. Rozhodně u ní čtenář nemůže polevit, co se týká ostražitosti a věnovat pozornost každé postavě, co se v knize objeví, jelikož se může objevit i několik desítek stránek znovu a znenadání.
Líbila se mi, sice mi vše došlo až na jejím konci, ale to vůbec nebylo na škodu. O to víc jsem ji četla a věnovala jí čas, jen abych se dopátrala k tomu o co šlo.
Za mě velice zajímavá a napínavá kniha.

Mon.CouCou
02.07.2023 5 z 5

Kniha, na kterou se čtenář musí fakt soustředit, jinak začnou unikat maličkosti, kvůli kterým pak budete naštvaní.
Míchají se zde alternativní světy, skoky časoprostorem i jinou dimenzí.
Příběh je čtivý, plný paradoxů, chytré technologie a spousty lidských osudů, které spolu nemají zdánlivě nic společného, leč opak je pravdou.
Kniha je rozdělena do čtyř částí, kdy putujeme s mužem, který dostane jméno Pětka a tajemnou dívkou Jenny, kteří se potkávají na různých místech i rozdílných časech se "záporákem" Danielem a jeho protikladem Ellou.
Je zde krásně popsáno rozvzpomínání na minulost, to mě hodně bavilo. Příběh je postaven na myšlence, co by se stalo mít druhou šanci, což za mě je famózní!
Adame, klobouček před Vaší fantazií!

absa2611
27.06.2023 5 z 5

Jak jsem slíbila na Adamově YT kanálu, píšu i sem.
Psala jsem mu, že mě opravdu dostal. Zpočátku jsem si totiž myslela, co že to poslouchám za slátaninu a že nemá smysl ztratit více než 12 hodin poslechem takové blbiny... Ale vydržela jsem a stálo to za to.
Příběh dokonale promyslel a dávkoval postupně tak, že vše začalo pomaličku dávat smysl. Přestože se pohybujeme v prostředí časoprostorových paradoxů, dalo se vše krásně představovat a pochopit.
Chvilku mi to připomínalo Krajní meze, chvilku zase Kinga... Ale ne, že by kopíroval něco již napsaného. Je svůj a to se mi moc líbí. A těším se na další povedená díla - od teď - mého oblíbeného SF autora.
Jsem moc ráda, že dal Adam audioverzi knihy na YT a děkuji za to.
Doporučuji!

JaneM.LionLain
26.06.2023 5 z 5

Druhá šance není kniha pro prvničky a kdo není fanoušek sci-fi žánru, tak ji rozhodně nedokáže patřičně docenit. Já jsem ovšem maximálně nadšená. Nádherný popis prostředí, perfektně propracovaný příběh a má to neskutečný spád. Nic prvoplánového a předvídatelného. K postavám si vytvoříte vztah a budete dychtit po každé další stránce abyste věděli co bude dál. Z českých autorů mě naposledy takto nadchla Petra Stehlíková. Jsem moc ráda, že sci- fi žánr má kromě svých stálic i nové autory. Jen tak dál :)

denoush
19.06.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byl strašně zmatený, že o co vlastně v knize jde. Postupně, jak se začaly příběhy jednotlivých postav prolínat, mě to začalo velice bavit a nemohl jsem přestat číst. Závěr, kde se všechno vlastně vysvětlí a všechny příběhy se propojí, mě asi bavil ze všeho nejvíc a byl jsem opravdu překvapený.

denniys
07.06.2023 5 z 5

Dala jsem si skoro měsíc na promyšlení komentáře a nejsem o nic moudřejší než ihned po dočtení - co mám tedy napsat???... Kniha měla brutální reklamu a je nutno uznat, že vlastně právem.. na zdejší luhy a háje se jedná o věc nevídanou.. a tím rovnou narážím na věc, která mě štve - proč se to muselo odehrávat někde v Americe a ne třeba na Šumavě? Proč galony a ne litry? Proč ta snaha o světovost? Vždyť ten příběh by tím nic neztratil...to jediné mě opravdu mrzí...
Příběh této knihy je zvláštní " puzzle "... A stojí to za to si ho zkusit poskládat!!
Tušila jsem, že to bude dobrá kniha, ale pane Pýcho - smekám!!

Josez-z-knih
04.06.2023 5 z 5

Velké překvapení. Přiznávám, že jsem slyšel jako audioknihu na YouTube a v prvních desítkách minut jsem si říkal, že to vůbec nebude sci-fi. Tímto hodnocením si vlastně nejsem jist ani nyní. Je tam toho mnoho. Konec světa, putování, vztah otce a dcery... No co je zásadní, tak mě to ve výsledku vážně bavilo a mám v plánu i tištěnou podobu knihy Za mě jednoznačně doporučení. A dávejte pozor.

m2056
30.05.2023 2 z 5

Čtivé hodně postav trochu míchání guláše mě to připomíná zklamání.

Fufina093
06.05.2023 3 z 5

Hodnotím jako průměr, autor se snažil až moc a bylo to cítit. Jak ve stylu psaní, tak příběhu.

kristyna3257
20.04.2023 5 z 5

Podle mě výborná kniha. Linie jednotlivých postav zdánlivě nesouvisejí, postupně se ale proplétají, objevují se nové informace a souvislosti. Některé části mi silně připomínaly Kinga. Doporučuji audioknihu v podání pana Švarce.

Ailee
18.04.2023 3 z 5

Zajímavě zacyklený příběh. Možná jsem jen nedávala dost pozor, ale myslím, že ne vše bylo vysvětleno a pokud ano, tak ne k mojí spokojenosti. Nedokázala jsem si najít vztah k postavám a celkově mě děj bohužel moc nezaujal.

Andrea864
04.04.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Napínavý, neotřelý, trochu kingovsky laděný příběh, který je čtivý a má spád. Někdy jsem se v ději trochu ztrácela, ale postupně se ta mozaika časů a dalších realit začala spojovat a na konci to do sebe přesně zapadlo. Bavila jsem se.