Druhá půlka Augusty Hopeové

Druhá půlka Augusty Hopeové https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468854/bmid_druha-pulka-augusty-hopeove-5p6-468854.png 4 103 103

Augusta a Julia jsou dvojčata, ale přesto je každá jiná. Augusta miluje slova stejným způsobem, jako jiní lidé zbožňují bonbony nebo zmrzlinu, a sní o cestách na exotická místa, zatímco Julia je doma spokojená a chce se především vdát a založit rodinu. Augusta hodně čte, pokládá spoustu otázek, ve škole opravuje učitele. Dokáže lézt lidem na nervy a nutno přiznat, že do maloměstské čtvrti nezapadá, a tak se už v útlém věku rozhodne, že až vyroste, odstěhuje se někam daleko. Mezitím na opačné straně světa vyrůstá chlapec jménem Parfait v zemi, kde zuří občanská válka a panuje neuvěřitelná chudoba. I on sní o lepším životě pro sebe a svoji rodinu. Ačkoliv Augusta i Parfait čelí mnoha ranám osudu, nehodlají se vzdát svých snů a oba hledají místo, kde se budou cítit úplní a sami sebou. Místo, kam patří.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Other Half of Augusta Hope , 2019

Šánka
14.08.2022 5 z 5

Překvapuje mne, jak málo čtenářů si zatím tuto knížku přečetlo. Reklama číhala všude a ta jemná, něžná obálka spolu s anotací lákala.
V Anglii vyrůstají v celkem poklidném rodinném zázemí dvě holčičky dvojčata Julia a Augusta. Jsou odlišné jako den a noc, nejsou si podobné vzhledově ani povahou. Někde na druhé straně světa žije ve válkou zmítané zemi plné násilí a chudoby chlapec Parfait a sní o lepším životě. Náhodná událost, která se přihodí v jejich dětství, ovlivní budoucnost a zasáhne do životů všech tří protagonistů.
Krásný příběh, není to lehké odpočinkové čtení, autorka mnohé jen naznačuje, nepitvá se, přesto míří přímo na čtenářovy city. Hodnocení této knihy na zadní straně obálky je vskutku hvězdné, já s ním plně souhlasím.
A vřele doporučuji!

DK197
03.08.2022 5 z 5

KNIHA: Za mě je Druhá půlka Augusty Hopeové nejlepší kniha, jakou jsem letos četla. Má exotické prostředí, originální hlavní hrdinku (a velmi sympatického hlavního hrdinu), obsahuje spoustu silných emocí, ale přitom netlačí na pilu. A plyne nenásilně jako život. Nečekejte žádnou velkou akci, nebo červenou knihovnu. Ale za to příběh, který vás chytne za srdce a dotkne se vaší duše. Budete hrdinům držet pěsti a přitom sledovat, jak život mění a ovlivňuje nejenom je, ale i lidi kolem nich. A možná vám dojde, jak jednoduché je ovlivnit život druhým lidem, aniž byste je kdy museli potkat. Je to bolestně dojemný román o ztrátách, lásce (hlavně té rodinné a sourozenecké) ale i naději a odpuštění... Já jsem z knihy nadšená a doufám, že vy budete taky, protože ta kniha si zaslouží vysoké hodnocení a hodně čtenářů. V tomhle případě je všudypřítomná reklama naprosto zasloužená.

eva3992
24.07.2022 5 z 5

Někdy vybírám knihy, které budu číst, jen pocitem. Bylo to i tentokrát. Tato kniha si vybrala v podstatě mě a já jsem neskutečně ráda, neboť si mě získala takovým způsobem, že ji ze svého srdce jen tak nedostanu.

Augusta má sestru dvojče a přeci jsou každá jiná. Augusta miluje knihy a slova, sní o exotických zemí, ví, že se jednou odstěhuje hodně daleko a chce si žít život po svém. Julia se chce především vdát, založit rodinu a žít spokojený život.
Kromě dvojčat tu máme chlapce jménem Parfait, který žije v zemi, kde je občanská válka. I on sní. Sní o tom, že zajistí pro svou rodinu lepší život na lepším místě.

Ač se zdá, že nás čeká v knize banální příběh, opak je pravdou. Dostala jsem nádherný příběh plný emocí a nedokáži slovy ani vyjádřit, jak moc se mi líbil. Autorka píše tak nenásilně jakoby nic, ale přitom je toho v textu tolik. Já chci víc, chci zůstat s Augustou. Už teď vím, že se ke knize brzy vrátím.

Od prvních řádků je kniha neskutečně čtivá, krásně napsaná a Augustu jsem si zamilovala téměř okamžitě. Na jednu stranu nečekejte žádnou velkou akci, ale hlavně myšlenky a pocity. Na druhou stranu, čím dále se v knize dostanete, tím více je to napínavé a vy chcete číst a číst a chcete, aby vše dobře dopadlo.

V příběhu je spousta pravdy i životních mouder, donutí Vás zamyslet se nad svým životem. Je to příběh smutný i vtipný, ale hlavně dojemný a nádherný. Autorka používá krásné věty, krásná přirovnání. Text plyne hladce, lehce, jako když vážka proletí….

Chtěla bych Vám říct víc, protože v knize je toho tolik, ale nemůžu, kniha by pro Vás ztratila své kouzlo. Takže jen prosím, přečtěte si ji, je nádherná.

KKlara
22.07.2022 5 z 5

S tak krasnou obalkou a po par prvnich vetach bylo jasne, ze to bude hezky pribeh. A smutny. A nadejny. Vypraveni o dvou sestrach, kazde uplne jine, s jinymi tuzbami a pristupu k zivotu. A muzi, ktery, ac byl puvodne daleko, do jejich osudu zasahne. Ac je od zacatku zrejme, ze se pribehy musi nekde setkat i jak to asi muze dopadnout, nestava se vypraveni nudnym.
Vyzdvihla bych hlavne procitenost a hru s myslenkami, slovy. Asi nebude pro kazdeho. Ale pro me byla :)

naděje osamělost rozdílné kultury společenské romány anglické romány

Autorovy knížky

Joanna Glen