Dreamologie

Dreamologie https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309933/mid_dreamologie-0F5-309933.png 4 280 81

Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů? ...A jak se vůbec stane, že se do někoho zamilujeme? Alice potká kluka svých snů – doslova. S Maxem toho od dětství prožili spoustu, pojí je dlouhá léta přátelství, ale i vzájemných sympatií – až na to, že vše se odehrává pouze v jejich snech. Když se pak Alice se svým otcem přestěhuje z New Yorku do Bostonu a začne chodit na novou školu, je pro ni velkým překvapením, když Maxe ve třídě potká – krásného kluka z masa a kostí. Cestu k sobě ale nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Dreamology: A Love Story , 2016

betule3
16.07.2019 4 z 5

Dreamologie je klasická letní oddychovka. Oceňuji nápad, který je opravdu originální. Knížka je čtivá, roztomilá a taková miloučká, přesně na čas, když se vám nechce nad ničím moc přemýšlet.

lee5747
11.07.2019 3 z 5

Svižné čtení, pro mě slabší průměr. Děj mi přijde uspěchaný, ale to je asi tím, že jsem zvyklá na víc propracovaná díla. Knížka je dobrá na oddech, když nechcete nad dějem moc přemýšlet.

tteerriinnaa
02.06.2019 4 z 5

Zajimavý nápad na knihu. Příběh je takový úsměvný. Kniha se mi líbila, ale je přeci jen pro mladší čtenáře.

Jeckyyy
12.03.2019 4 z 5

A mně se knížka líbila :) krásný nápad na příběh, oddechovka....jediné, co musím vytknout, je český překlad a chyby v knize. Bylo jich tam tolik, že mi to teda vadilo fakt hodně. Ale za to autorka nemůže :)

SknihouVrukách
06.03.2019 4 z 5

Kniha Zavri oči a snívaj sa mi páčila. Prvá polovica bola slabšia,ale tá druhá bola super. V knihe boli sympatické postavy. Na konci som očakávala väčšie rozuzlenie fantasy stránky.

Wimmerka
15.02.2019 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, rozhodně bych knihu ale nenazvala jako "komediální příběh, který čtenáře donutí smát se nahlas". Je to klidné, romantické čtení, ale komedie moc ne. Kniha se mi však líbila, pěkně se četla a námět je velmi zajímavý.

Elkeli
26.01.2019 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh se zajímavým dějem, to rozhodně. Škoda jen toho trochu uspěchaného konce :)

ZNellyZ
23.01.2019 4 z 5

Líbilo se mi to. Skvělé odpočinkové čtení s dobrým námětem. Plný počet nedávám, protože to zase nepatřilo k nějakým NEJknihám, přece jen je to zpracování pro ne tolik náročné čtenáře, ale já u toho skvěle vypnula.

Barik05
09.01.2019 5 z 5

Velmi pěkné, napínavé a milé. Hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila.

ShadowBunny
06.01.2019 2 z 5

Námět jako takový je opravdu zajímavý, ale to jak ho autorka zrealizovala...Celý příběh se mi zdál takový plytký, já nevím nedokázala jsem se prostě začíst, něco mi tam chybělo. Možná to bylo tím, že postavy nebyly zas až tak moc rozvinuté, nebo tím že .... nevím.
Pevně věřím tomu že ostatním lidem se tahle knížka může líbit, ale pro mě prostě ne.

sola_lupa
16.12.2018 2 z 5

První věc: Měla bych se odnaučit číst zadní obálky knih, pak mě totiž celou knížku trápí, že je to lež (nestává se to vždycky, ale tady to tak bylo). Nesmála jsem se, jak bylo slíbeno, a to ani potichu.
Druhá věc: Knížka má rozhodně originální námět a neřadila bych ji jen mezi dívčí romány, ale i fantasy.
Třetí věc: Četla se mi hezky, byla fajn. Znovu po ní nesáhnu, protože jsem nebyla úplně uchvácená.
Celkově kniha nebyla nejhorší, jednoznačným plus je určitě námět a autorka má velkou fantazii, která se zde místy promítla, ale jinak... Určitě jsou zde velké rezervy.

markulka
27.08.2018 3 z 5

Neuvěřitelně lehké a ověžující čtení. Nad ničím jsem nemusela přemýšlet, hlavní hrdinové byli sympatičtí a mile mě překvapily sny mezi kapitolami. Taky bych chtěla sny jako Alice :)

Vevo
19.08.2018 5 z 5

Krásný a milý příběh.Oddychovka u které jsem se nasmála a příjemně si odpočala.

Zlá-Ňufie
29.07.2018 4 z 5

Fajn oddechovější čtení, s trochu pomalejším začátkem, ale po překonání této části už sem nemohla přestat. Líbí se mi nápad a věrnost dialogů. Určitě to není poslední kniha od autorky :)

Market = )
25.07.2018 3 z 5

Byla jsem od kamarádek asi předem moc navnazená :-D. Vím, že to bylo pro děj knížky důležitý, ale strašně mě otravovaly ty "snový" části, jinak postavy, prostředí, dialogy, vztahy... se mi moc líbily :-).

Tánička11
13.07.2018 3 z 5

I když mi zpočátku tahle knížka nebyla sympatická, přemýšlela jsem proč a došla k názoru, že pravděpodobně nemám ráda anglické názvy, které jsou tak zvaně počeštěné. Ale nakonec mi knížka přišla miloučká a krásná. Trošičku jsem se dozvěděla o výzkumu snů fázi REM, atd.

katee21
10.07.2018 4 z 5

Milá odpočinková knížka. Nezařadí se úplně mezi mé top knížky, ale potěšila mě. Moc se mi líbil popis snů, byly velmi nápadité. Max mi někdy připadal trochu Moc arogantní. Milý zamilovaný příběh. Dávám 4/5

Vivca864
05.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka se skvělým tématem .

caroline.aiko
28.04.2018 3 z 5

Je to hezky napsané, ale příběh samotný je slátanina, ale musím se přiznat, že jsem už četla horší. Knihu mi doporučila kamarádka, která si ze mě vystřelila a pověděla mi vymyšlený konec, takže jsem čekala něco jiného a konec mě překvapil. Četla jsme to hlavně jako lehčí četbu mezi náročnějšími knížkami, takové.. spíše na uvolnění. Celé mi to přišlo jako nereálný romantický příběh s překvapivě simpatickými hrdiny. Možná jsem čekala něco trochu víc..

leník511
15.04.2018 1 z 5

Velké zklamání

sny pro dospívající mládež (young adult) romance

Lucy Keating
americká