Dreamologie

Dreamologie https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309933/mid_dreamologie-0F5-309933.png 4 280 81

Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů? ...A jak se vůbec stane, že se do někoho zamilujeme? Alice potká kluka svých snů – doslova. S Maxem toho od dětství prožili spoustu, pojí je dlouhá léta přátelství, ale i vzájemných sympatií – až na to, že vše se odehrává pouze v jejich snech. Když se pak Alice se svým otcem přestěhuje z New Yorku do Bostonu a začne chodit na novou školu, je pro ni velkým překvapením, když Maxe ve třídě potká – krásného kluka z masa a kostí. Cestu k sobě ale nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Dreamology: A Love Story , 2016

bouble312
13.05.2017 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla! Moc jsem se na ni těšila už jen kvůli tomu obalu. Po knihách od Dana Browna příjemně oddechová knížka. Něco takového jsem potřebovala a nezklamalo mě to. Moc hezky napsané a skvělý nápad. Všechny postavy mi byli sympatické. Hrozně rychle se četla a to je pro mě u knížek plus. Moc doporučuju pokud chcete oddechové čtení nad kterým se nepotřebujete moc zamýšlet.

PinkAlicorn
11.05.2017 5 z 5

To bylo tak milé čtení! :)
Vzhledem k tomu, že jsem docela spáč a sním skoro pořád, tahle knížka mě okamžitě nadchla! A neskutečně se mi líbila ta "logika" snů, která tu byla tak věrně popsaná. To, co známe snad všichni: stojíte u lavečky a držíte v ruce banán, otočíte se a najednou je tam místo lavečky loď a vy držíte bumerang... Knížka mě bavila, postavy byly jako správní teenageři, chvíli šťastní, chvíli v depresích a celkově občas ujetí.
Nebudu tvrdit, že je to literárně skvěle propracované dílo, že by to nešlo zpracovat jinak, ale tohle je oddechová knížka a Alice byla naprosto autentická vypravěčka, takže nic nevytýkám :)

Chika
10.05.2017 4 z 5

Čtivé, jednoduché, oddychovka, ale vůbec ne nudné. Knihu jsem přečetla za dva dny. Strašně mě bavila a chtěla jsem číst hned něco dalšího. Možná je kniha pro lehce mladší, ale mě to prostě bavilo.

PandaGirl
25.04.2017 4 z 5

Knihu jsem četla, když mi bylo špatně (což většinou nedělám) a naprosto mi to nevadilo. Kvůli mé utlumenosti bych nezvládla nic složitého. A tohle bylo milé, odpočinkové a naprosto jednoduché, i když jsem četla první kapitolu, tak jsem myslela, že to fakt nedám. Díky bohu se to vybralo a nebylo ta tak děsně uhozené, jako první kapitola.

michaela669
11.04.2017 2 z 5

Příjemná oddychová romantika. Nic extrémně složitého ani napínavého. Nápad s propojenými sny byl pěkný a podle mě by se dal zrealizovat i lépe, než touto cestou.

Anne Leyyd
21.03.2017 3 z 5

Tak jsem dočetla / procitla a cítím se… rozčarovaně. Co že to hlásal nápis na přebalu? Že je kniha vibrující? Že donutí čtenáře smát se nahlas? V tom případě se obávám, že jsem asi četla jinou knihu.

Styl psaní autorky je čtivý - píše tak, že děj rychle ubíhá. Nicméně samotný příběh (na to jak slibný a silný potenciál měl) byl velmi slabým odvarem toho, co jsem čekala, že zde najdu. Víceméně neslané a nemastné, žádné napětí. A onen vyzdvihovaný humor? Upřímně jsem se zasmála jen párkrát a to rozhodně nebylo stylem, že bych se popadala za břicho - prostě normální úsměvná poznámka. Na rozdíl od knih např. Kerstin Gier nebo Gillese Legardiniera (kdy jsem doslova ležela smíchy málem na podlaze). Zjevně máme s autorkou (a reklamní propagací) velice odlišné názory na to, co je humor, který „vás donutí smát se nahlas“.

Alice s Maxem byli hrdinové, o nichž vím naprosto jistě, že mi splynou s tou spoustou ničím extra výrazných postav, a za pár měsíců nebudu mít páru, co ti dva v příběhu vlastně dělali. Jejich vztah byl vskutku zvláštní (chvíli tak, chvíli onak), a přestože jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo, nedokázala jsem k nim proniknout a žádnou jiskru, která by ze stránek přeskočila na mě, jsem z nich necítila. Což je vážně děsná škoda, když ten příběh MOHL BÝT TAK SKVĚLÝ - protože ten námět je prostě bezva! Škoda, no… :-(

Každopádně příběh to byl celkem pěkný, naprosto nenáročný, dobře se četl, ale znovu zdůrazňuji, že pro mě naprostý průměr bez „šťávy“. Takže 3 slabé hvězdy.

stepka3765
21.03.2017 4 z 5

Milá knížka, která se čte hrozně rychle. Co jsem ocenila, byly krátké kapitoly, díky kterým jsem měla nutkání číst dál a dál a najednou jsem byla na poslední stránce :). Přiběh už mě zase tolik nenadchl, proto ty čtyři hvězdičky.

warca
20.03.2017 5 z 5

Pěkný příběh, při kterém se chvíli smějete, pak nervózně koušete do rtu a nakonec rozplýváte štěstím...

Tofinka
19.03.2017 4 z 5

Skvělá knížka, příběh mi přišel zajímavý a kouzelný. Hodně jsem si oblíbila Olivera a Sophie byla ta správně střelená nejlepší kamarádka, naopak některé postavy, jako například Madeleine - Alicina matka, mi příliš nesedly...

Přiznám se, že ke konci knížky jsem se docela bála, jak to mezi Maxem a Alicí dopadne, nakonec ale knížka měla dobrý konec, i když trochu zvláštní...

A nakonec k důvodu proč jsem knihu vůbec začala číst - obálka a anotace ( hlavně obálka :) )
Obálka je naprosto úchvatná a kouzelná jako samotný příběh, určitě knihu doporučuji ;) ...

AndyK
10.03.2017 4 z 5

Jééé, já se snad celá rozplynu :-) Snově krásná, sladká, kouzelná a zamilovaná pohádka...

TerKaW
26.02.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že mohla být zpracovaná lépe. Konec byl dost zvláštní. Ale teda ta obálka je nádherná.

malinkamajinka
19.02.2017 4 z 5

Musím říct že je to velmi zajímavý příběh( i když jsem se v něm trošku ztrácela) . Pokud se vám líbil tento příběh, tak bych vám rozhodně doporučila 1. a 2. Stříbrnou knihu snů, která se zabývá také sny.

sáj
19.02.2017 5 z 5

Upoutala mě krásná obálka a anotace k tomu. Krásný příběh propletený láskou, sny... Kniha byla čtivá a bylo velice těžké ji odložit. Moc mě kniha bavila, byla skvělá! :-)

BetyN.
17.02.2017 4 z 5

Moje očekávání byla sice možná o něco větší, ale i tak je kniha skvělá. Snový a svěží příběh, který se mi líbil. Příjemné čtení na odpočinek!

Attia
07.02.2017 4 z 5

Dreamologii považuji za příjemnou oddechovku, která člověka pohladí po duši. Je to také neuvěřitelně pozitivní kniha, která vám dokáže zlepšit náladu. Pokud popustíte uzdu své fantazie, odhlédnete od faktu, že minimálně polovina věcí se prostě nemůže stát v realitě a přenesete se přes do očí bijící předvídatelnost, jistě si Dreamologii oblíbíte a krásně si u ní odpočinete jako já.

Samira
08.01.2017 5 z 5

Snově krásná obálka nemusí být zárukou kvalitního příběhu uvnitř a naopak. Ale někdy se výjimečně povede obojí. Dreamologie je prostě úžasná - snová, inteligentní, srší brisktním vtipem i mnoha náměty k zamyšlení. Zahřeje svou vřelostí a jednoznačně okouzlí.

Andělé se na autorce vyřádili a dávali a dávali. Ona to však stejnou měrou vrací a doufám, že nedržím její poslední kousek.

Opravdu doporučuji!

Recenze v záložkách

Arianne
06.01.2017 3 z 5

Pekny pribeh o tom, ze rozdil mezi sny a skutecnosti nekny neni tak velky. Ze se sny mohou vyplnit. Ze to, ze se clovek v ocich ostatnich chova trochu jako blazen neznamena, ze blazen je. Vsichni se snazime delat vsechno proto, abychom byli stastni. A kdyz to pro nekoho znamena zit ve snu? O co je to zivot horsi? Ale to bohuzel nelze naporad a tak je treba co nejvice vytezit z reality.
Prestoze to neni zadne hlubokomyslne veledilo, kniha byla mila a sympaticky potrhla. Vsechny postavy maji sve kouzlo a tak dej prijemne utika.
Vytku a za usi dostane redaktor - ve slovech chybi pismenka, nekdy ve vete zase cele slovo a to je dost rusive.

hrabalikoval
29.12.2016 4 z 5

Knížka velmi překvapila. Na knížku jsem narazila na instagramu díky nějaké fotce. Zaujala mě jak dějem tak obalem (musíte říct, že je povedený :) ). Od knížky jsem očekávala strašnou romanťárnu, jako že holka si vysnila kluka, potom ho najde a budou spolu žít šťastne až do konce života. I když celou dobu víte, jak to dopadne, tak knížka nabízí taky trochu zápletek, vtipných scének a samozřejmě nahlédnutí do těch nejtajnějších tajemstvích. Děj knížky krásně plyne a navazuje jedno na druhé. Musím říct, že asi od posledních 150 stran jsem se nedokázala odtrhnout dokud jsem je nedočetla. Kniha je oddychovka, ke které se určitě s radostí vrátím.

sekanimi
27.12.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem dostala od mé kamarádky k Vánocům, knihu jsem četla dva dny a moc se líbil její děj, vše do sebe neskutečně dobře zapadalo a jsem ráda,že jsem ji četla..všem doporučuji přečíst, protože tahle kniha si to zaslouží
Fakt bomba

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Této knize bych dala i deset hvězdiček. Ůplně mě pohltila!!! :) :)

sny pro dospívající mládež (young adult) romance

Lucy Keating
americká