Shade

Shade https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208134/bmid_shade-kyo-208134.PNG 4 46 8

DragonRealm série

< 8. díl

Přeživší z kdysi mocné rasy mágů, čaroděj známý v Dračí říši jako Shade, se snaží zlomit kletbu, kterou na sebe před tisíci let sám uvalil v naději, že unikne smrti… i něčemu daleko horšímu. Místo nesmrtelnosti byl ale odsouzen k nekonečné řadě životů, střídajících se mezi temnotou a světlem, a „smrt“ pro něj znamená jen další a další vzkříšení. Čaroděj v kápi, muž se zastřenou tváří a vrtkavou, ale strašlivou mocí, jenž je hrozbou stejně tak pro své přátele i nepřátele, se musí postavit nejen těm, kteří jím manipulují, ale i sám sobě. A co hůř, musí to udělat s vědomím, že i sama země s ním může mít nekalé plány…... celý text

Žánr:
Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Shade , 2012


více info...

Komentáře (8)

Komentáře 8 Recenze 0

Luigi1
Luigi1
28.01.2021 4 z 5

U tohoto dílu jsem čekal parádní zakončení,ale opak byl pravdou.Vypadá to jakoby to nebyl konec celé serie ale,že bude ještě pokračování.Je tu "otevřený konec"

Israha
Israha
26.10.2020 4 z 5

Je poznat, že Knaak už zde byl "vypsaný" a oproti více než dvacet let starším začátkům Dragonrealmu s jistotou ví, jaké příběhy chce vyprávět. Shade je ucelená kniha s dějem o dobrém tempu i jisté nelineárnosti, ve které stejnou měrou zaujme osobní vrstva příběhu z pohledu Gerroda, Valey i Křišťálového draka, jakož i ta globální, ve které jde o osud celého Dragonrealmu. Opětovné zapojení Zakladatelů a jejich kapesních světů chválím, to mi na Dračí říší vždy přišlo jako ten nejzajímavější element, díky nim ten svět není jen jeden z dalších "magic and dragons" světů. Stejně tak jsem rád, že Knaak pro něj typicky opět některé věci vysvětlil, ale roušku tajemna a prostoru pro vlastní imaginaci ponechal. Co mi však přišlo už nad rámec, byly postranní příběhy ostatních postav (Gryf, Melicard a Erini, Aurim s Yssou, ostatní dračí králové, nakonec i bez těch sice cool, ale mírně okoukaných Vládců mrtvých by se to obešlo...o Temném koni ani nemluvím, toho fakt nemám rád), u kterých to působilo, jakoby je pro ně autor vymyslel jen proto, aby se v (tehdy) posledním díle této ságy vůbec mohly objevit a aby kniha obsahovala více akce.


Miro.slav
Miro.slav
11.08.2020 3 z 5

Knaak ako keby už s Dragonrealmom strácal dych. Čakal som kardinálne ukončenie série so Shadom v čele a ono to bola telenovela s otvoreným koncom.

Jirka92333
Jirka92333
25.06.2018 5 z 5

Kniha mě bavila a byla čtivá!!! Jen mě zarazil otevřený konec. Jako asi spoustu dalších čtenářů!!! Opravdu jsem čekal že se série uzavře více definitivně. :-)

KylarStern
KylarStern
15.02.2018

Přečetl jsem první dva díly a po pár měsících dokoupil a přečetl zbytek série jedním dechem. Celkově hodnotím jako výborný příběh až na občasné kolísání některých dílů. Jsou ale dvě věci které mě štvou, a to bylo ovládání Aurima a polapení Temného koně. Dělo se to často, a i přes neustálý důraz na to, jak je Temný kůň nesmrtelný, mocný a hrozivý.

nycol
nycol
21.11.2016 5 z 5

Celou sérii jsem přečetla jedním dechem. Uchvátila mě natolik, že dva díly, které v knihovně chyběly, jsem si koupila :). Milovníkům tohoto žánru mohu jen doporučit.

DoubleBreadCZE
DoubleBreadCZE
19.10.2015 2 z 5

Upřímně na to, že to byl díl, který měl ukončit hlavní sérii, mě zklamal. Příběh se mi líbil a fandila jsem tomu vztahu, který na konci vznikl (nechci prozrazovat děj, takže to necháme být). Co mne ale zarazilo ze všeho nejvíc, byla forma, kterou je kniha sepsána. Ze začátku to byl plynulý a normální děj, na který jsem zvyklá z ostatních dílů, pak však přišlo vyvrcholení a všechno najednou šlo tak rychle, že jsem si někdy přišla, jako kdybych přeskočila několik stránek. A co na tom bylo ze všeho nejhorší, zakončení knihy. Připadalo mi, že autor chtěl prostě jen rychle shrnout do jedné stránky věci, které by normálně patřily do deseti. Zkrátka, ta forma mě nepotěšila a celkově tak zkazila dojem z celé knihy. Zařadila bych ho mezi nejhorší díly z celé ságy, ale nevěším hlavu, protože knihou ,,Páni draků" Knaak prokázal, že opět nabral síly a vzešla z toho má oblíbená "Knaakova klasika".

Sh4de
Sh4de
12.06.2014 5 z 5

Na knihu jsem se těšil přes rok a splnila všechny mé očekávání. Objevili se v ní všechny staré známé postavy za co jsem byl rád, jen mě naštval ten otevřený konec.

Štítky knihy

draci

Autorovy další knížky

Richard A. Knaak
americká, 1961
2003  81%Den draka
2002  75%Dědictví krve
2004  75%Ohnivý drak
2013  75%Stormrage
2012  76%Noc draka

Kniha Shade je v

Přečtených95x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených7x
Knihotéce83x
Chystám se číst27x
Chci si koupit23x