Stopa černého draka

Stopa černého draka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383719/bmid_stopa-cerneho-draka-j7R-383719.jpg 4 5 1

Bitva na Slapech skončila, pro Bareta Forla je to ale hořké vítězství. Jen s dračí šupinou jako vodítkem musí Baret a jeho přátelé najít jeho ztracenou ženu, než bude příliš pozdě. Probouzí se podivné zlo a začal ohavný rituál. A v srdci všeho se nachází Forlovo nenarozené dítě. Prozkoumejte legendární kontinent Taladas, kde barbarští náčelníci bojují o přežití proti čarodějům posedlým mocí v neklidné době po Válce duší.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Trail of the Black Wyrm , 2006


více info...

Přidat komentář

Claudius
31.12.2023 2 z 5

Do náruče prvního dílu trilogie Taladas mě vehnala pandemie a tento mě s nulovými očekáváními překvapil, ba dokonce navnadil na další pokračování. Což byla zřejmě chyba, neb ke Stopě černého draka jsem přistupoval s nějakými očekáváními, a ta nebyla naplněna.
Ona to není vysloveně špatná kniha. Má mnoho dobrých myšlenek, jako je celý koncept království, ve kterém lidé spolužijí s minotauri, nicméně nevládnou lidé, ale právě minotauři. Hezká byla i až hororová sněžná pasáž, a oceňuji i partyzánské půlčíky.
To, co srazilo mé hodnocení až na dvě hvězdičky, bylo provedení. Kniha je k uzoufání nudná, nezajímavá, plná berliček a oslých můstků. Působí to na mě tak, že hlavouni stojící za celým DragonLance hodili autorovi nápady, co tam má a může použít, a autor rutinér prostě vzal skupinu hrdinů a těmito motivy je bez hlubšího zájmu provedl až do nezáživného finále.
Závěr je tak nějak klasicky špatný. Máme zde záporáka, jehož moc je neustále zdůrazňována, a rovněž je zdůrazňováno, jak nedává smysl, aby naši hrdinové na něj vyzráli. No a ano, naši hrdinové na něj v rámci možností skutečně vyzrají (to není spoiler, že ne, má to přece třetí díl), a ne, nedává to smysl.
Nu což, když už jsem se dostal v Taladasu takto daleko, byla by škoda nezařadit se do elitního klubu 5 lidí, co to tady na databázi vůbec četli celé. Tedy tak do roka mohou všichni fanoušci očekávat (zřejmě rovněž první a jediný) komentář k závěrečnému dílu této zapomenuté série.

Autorovy další knížky

Chris Pierson
americká
2018  68%Tygrovy čepele
2019  72%Stopa černého draka
2019  80%Stín plamene

Kniha Stopa černého draka je v

Přečtených5x
Knihotéce30x
Chystám se číst4x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x