Draculova žena

Draculova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389027/bmid_draculova-zena-8TP-389027.jpg 4 160 54

Kto bol Dracula? Transylvánsky vampír? Krutovládca? Stredoveký psychopat? Či sexuálny sadista svojej doby? Karolínu to nezaujíma, presne tak ako ju nezaujíma ani Rumunsko. Jej priatelia majú však na vec iný názor. Na výlet do tajomnej Draculovej zeme sa bláznivo tešia, hoci sa chystajú vziať so sebou i kladivo, kôl a cesnak. Nadšením napokon nakazia i samotnú Karolínu. Všetka sranda však končí, keď v hlbokom lese blízko hradu Poenari natrafí na svorku vlkov. V pude sebazáchovy pred nimi uteká, ale netuší, že svojím príchodom spustila niečo, čo sa už nedá zastaviť... Na zdanlivo opustenom hrade v horách, jej bude odhalený tragický osud mladej uhorskej grófky Ilony Szilágyi, ktorú v 15. storočí vydali za krutého valašského princa Draculu. Karolína dostane odpovede na otázky, na ktoré sa nepýtala a nechcela na ne poznať odpovede. Kto teda bol Dracula? Alebo ešte stále je?... celý text

Ellinek
04.04.2020 3 z 5

Zprvu jsem si při čtení říkala: Ne, do toho se neponořím, ten styl mi nesedí.
A byla to pravda. Úvod ze současnosti mi svým stylem příliš neseděl, ovšem jakmile jsme se přesunuli do středověku, rázem to bylo úplně o něčem jiném! Tyhle pasáže se mi také nejvíce líbily a byla jsem nadšená, že tvoří většinu knihy. Ke konci mi už ten návrat do současnosti ani nevadil. Vlad byl zkrátka charismatický muž!
Postavu Vlada i Draculy jsem si zamilovala už před několika lety a ani tento titul jsem nemohla opomenout. Nebylo to dokonalé, místy to ale pokulhávalo a našly se i slabší momenty. Ale jakmile jsem se začetla, užívala jsem si samotné Valašsko a nechala se v misly unášet o několik staletí nazpět.
Příjemné čtení, které se neřadí mezi kdo ví jak vysokou literaturu, ale na klidný víkend neurazí a zavede do nádherné krajiny. :)

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Kniha mi sedla a moc :-) doporučuji přečíst

essene
30.03.2020 4 z 5

Pěkná,čtivá,zajímavá)

verka5083
19.03.2020 3 z 5

Taková skvělá oddechovka na jeden večer. Trochu jsem od knihy čekala víc, ale i tak mě myšlenka a fantazie autorky překvapily.

Modrina
09.03.2020 4 z 5

Jak píše Ditules - Taková ,,hodně odlehčená Erskinová". :) A bylo dost znát, že příběh psala žena. Prostě taková příjemná oddechovka. :)

LivN
29.02.2020 5 z 5

Včera jsem začala číst a dneska dočetla. Tak to bylo úžasné. Když jsem se na knihu dívala v knihovně a četla anotaci váhala jsem jestli si knížku půjčit nebo ne. Jsem ráda, že jsem si ji půjčila. Vlad mě hned zaujal a okouzlil. Myslela jsem si, že bude takový jak je v knize. Co jsem ale nečekala byly časy propleteny mezi sebou to v anotaci nebylo a velmi se mi to líbilo a překvapilo. Byla to moje první kniha o Drákulovi a určitě ne poslední.

HanulkaK.
28.01.2020 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, báječný nenáročný relax.

Ditules
17.01.2020 3 z 5

Samotná myšlenka zpracování byla fajn, ale v některých částech příběh dost pokulhával. Každopádně kdo by se nechtěl očarovat samotným hrabětem Drákulou, že? :D

Taková ,,hodně odlehčená Erskinová"...

baru_dostalova
09.01.2020 5 z 5

Kniha se četla sama díky skvěle napsanému příběhu který mě doslova pohltil. Můžu jen doporučit.

Malinali
15.12.2019 4 z 5

Romantika, historie, fantasy v jednom. Skvělá oddechovka, pěkně psané i s pár historickými fakty na konci. Jen mě překvapilo, že autorka používá rumunská slovíčka bez překladu či vysvětlivek. Základy rumunštiny mám, že se o tuto oblast a historii lehce zajímám, ale nerozumět jim, by mi při čtení a následném hledání překladu kazilo čtení. Za to beru jednu hvězdičku ;)

Kukicka
27.11.2019 4 z 5

Zajimavy, zamotany, propleteny fantasy pribeh vecne lasky

martina1199
09.11.2019 4 z 5

Pokud máte chuť na pořádné romantické čtení, tak u této knihy nesáhnete vedle. To ale nebyl důvod, proč jsem se do ní pustila. Jedná se ale o příběh o Vladovi III. Draculovi, a tak jsem si to rozhodně potřebovala přečíst, protože je to můj oblíbenec. A nebylo to špatné. Autorka zajímavým způsobem zpracovala některé známé události z jeho života, vzhledem k žánru knihy nechala samozřejmě promlouvat lásku, přesahující tok času. Mně se asi nejvíce líbil způsob, jakým pojala Vladovu nesmrtelnost :-)

Vendelie
29.10.2019 5 z 5

Opravdu stojí za přečtení, příběh vás vtáhne do děje a nepustí dokud nedočtete poslední stránku

simona5843
20.10.2018 5 z 5

Včera som to začala čítať a dnes som otočila v knihe posledný list,to hovorí za všetko.Bolo to úžasne.Bolo tam prelínanie minulosti a súčastnosti,autorka v knihe rieši zaujímavú tému o ktorej som asi zatiaľ v žiadne knihe nečítala a od začiatku mate pocit že sa nachádzate samotnom príbehu a stojíte po boku hlavných postáv a prežívate s nimi všetko.Na knihe vidno že autorka mala príbeh premyslený a dopredu si naštudovala všetko čo chcela vedieť.Ani raz som sa počas čítania nenudila a či bol naozaj upír,tak to pochybujem.Musím aj ja naštudovať viac kníh o ňom a predovšetkým navštíviť Transylvániu ktorá ma láka už dlho :)