Draculova žena

Draculova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389027/bmid_draculova-zena-8TP-389027.jpg 4 160 54

Kto bol Dracula? Transylvánsky vampír? Krutovládca? Stredoveký psychopat? Či sexuálny sadista svojej doby? Karolínu to nezaujíma, presne tak ako ju nezaujíma ani Rumunsko. Jej priatelia majú však na vec iný názor. Na výlet do tajomnej Draculovej zeme sa bláznivo tešia, hoci sa chystajú vziať so sebou i kladivo, kôl a cesnak. Nadšením napokon nakazia i samotnú Karolínu. Všetka sranda však končí, keď v hlbokom lese blízko hradu Poenari natrafí na svorku vlkov. V pude sebazáchovy pred nimi uteká, ale netuší, že svojím príchodom spustila niečo, čo sa už nedá zastaviť... Na zdanlivo opustenom hrade v horách, jej bude odhalený tragický osud mladej uhorskej grófky Ilony Szilágyi, ktorú v 15. storočí vydali za krutého valašského princa Draculu. Karolína dostane odpovede na otázky, na ktoré sa nepýtala a nechcela na ne poznať odpovede. Kto teda bol Dracula? Alebo ešte stále je?... celý text

Astonius
15.03.2022 1 z 5

Tohle je romanťárna pro dívky, víc v tom bohužel nevidím - a protože jsem už opravdu mimo tuto mez, nemohla jsem být spokojená. Byl to velmi slabý čajíček na to, že to mělo být o Draculovi - šelmu jsem v něm ani nezahlédla, spíš pejska, který plně podléhal citům. Použitý sloh odpovídal červené knihovně a erotickým románům a popisovaná vášeň hlavních postav mi přišla chvílemi až trapná - když jsem už pokolikáté četla, že z ní ihned po zavření dveří strhal šaty, už jsem i protáčela oči a další následné vášnivé dění přeskakovala. No, bylo to dlouhé a prostě nic moc, ten jejich vztah mne nebavil a té velké horypřenášející lásce jsem nevěřila ani za mák... :-) Ale že to není kniha pro mne neznamená, že je špatná, své čtenářky v tom správném rozpoložení si najde :-)

PeťkaW.
08.03.2022 4 z 5

Bez vytáček píšu hned v úvodu, že jsem se začítala hodně opatrně a hodně skepticky. Takže tu facku jsem si od autorky docela i zasloužila. Malá soukromá omluva, paní Hajduková.
Sice si i po dočtení myslím, že šlo hodně motivů zpracovat lépe a přehledněji a určitou podobnost s filmem Dracula - Untold taky radši přejdu, ale co už... Autorka zvládla víc než dobře, a hlavně čtivě, zpracovat "faktickou, historickou" část. Napasování na současnou linku občas pokulhávalo a celkově by si prvek reinkarnací a závěr zasloužily trochu promakanější provedení, ale nebylo to tak hrozné, aby mě to při čtení rušilo. Osobně jsem na knížku po celou dobu nahlížela jako na holou fikci a myslím si, že takhle si příběh užijete nejlépe. Dracula je postava, která asi nikdy nepřestane fascinovat a možností, jak jeho život a osobnost uchopit, je nepřeberné množství. Tady si autorka vybrala takový... zlatý střed, řekla bych. Trochu historických reálií, trochu fantasy prvků, něco z klasických pověr, přijatelná míra romantiky, nějaký ten sex - ano sex a občas dost podrobně popsaný, takže ne úplně pro náctileté, a všechno dohromady to prodchla úžasnou atmosférou starobylého Rumunska. Čtivost byla už jenom zlatý hřeb (pardon, ale asociace s nabodáváním na kůly se přihlásila sama :D ).
Draculova žena nebude knížka, kterou budou vyhledávat davy a jak jsem psala výš, má rozhodně svoje mouchy, které někteří neskousnou. Ale já přistoupila na hru autorky a čtení si užila víc, než jsem čekala.

zuzka894
16.02.2022 5 z 5

To byl tak nádherný příběh. Kniha se mi moc líbila, četlo se to samo. Lehce erotické.

JáŠárka
06.01.2022 3 z 5

Zajímavě pojatý romantický fantasy příběh o Draculovi přivede čtenáře do Rumunska v dobách středověku. Kniha se četla hezky, příběh ubíhal před očima. Žádný wau efekt se nekonal, ale na konci jsem měla po přečtení příjemný pocit z dobře stráveného času.

Kerberos
02.12.2021 3 z 5

Historické fantasy říznuté červenou knihovnou. Když už nic, tak mě to alespoň přivedlo k tomu abych si vygooglila Vlada III.

alibaba72
02.11.2021 4 z 5

Je to výborný historický román a já jsem moc rád, že to nesklouzlo k vysávání krve a brakovému upírskému románu. Jen jsem se občas trochu ztrácel v ději, ale to je drobnost, kterou vyváží informace o Vladu Draculovi.

evineckY
25.08.2021 5 z 5

Klobouk dolu. Spisovatelka dala do příběhu hodně faktu, ale hlavně fikce a fantazie. Inspirovala se v Rumunsku na konkrétních místech, ale si i nějaké vymyslela.
Drákula byl vlastně největší bojovník proti Osmanům a jejich aláhovi, teď by si měli vzít z něho příklad, než se rozlezou po celém světě.
Určitě si přečtěte DOSLOV, ve kterém je vše vysvětleno.

LP (Laure Pergolizziovej). Pri jej fantastickom hlase som napísala polovicu knihy. Jej pieseň Lost on you mi už nikdy nezmizne z mysle.
A protože LP mám hodně ráda a písnička je moje oblíbená, určitě dám další šanci M.E Hajdukové :-)

takana
14.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Lexikon.knih
25.04.2021 5 z 5

Napřed bych chtěla říct, že pokud si myslíte, že to bude nějaká "upířina", tak se mýlíte. Je to historický román, ve kterém jsou reálné osobnosti.
Jsou tu dvě časové linky, které se svým způsobem "prolínají", což je na knize to úžasné. A díky tomu jsem si knihu náramně užila. Jen chvílemi jsem měla zmatek v postavách. Přesto jsem si k nim vytvořila takové pouto, že se mi nechtělo věřit, že jsou jen z části reálné. Ačkoliv jsem Vlada z počátku neměla moc ráda, později jsem ho pochopila a našla jsem si k němu vztah, který postupně sílil. Kdežto Ilonu a Carolinu jsem milovala už od začátku. Jsou to přesně ty osoby, se kterými bych chtěla trávit volný čas. Já jednoduše ty dvě obdivuju. Obdivuju jejich sílu, trpělivost, volnost, naději.... A stejně tak obdivuji i autorku, že něco takového vymyslela a napsala.
V knize byly trochu pepernější scény, ale nebylo jich zase až tak moc.
Příběh byl zpočátku poklidný, ale potom začal natolik gradovat, že jsem se nestíhala divit. Někdy jsem tušila, co se tam stane a jindy se tam naopak stalo tolik věcí, které jsem vůbec nečekala. Příběh jsem si užila a dokázal mě vtáhnout do děje.
Autorka má tak poutavý styl psaní, až přestanete vnímat realitu.
Z té knihy jednoduše sálá mnoho energie a já nemám slov. Protože ten příběh v sobě má cosi výjimečného a já sama nevím co. Co, ale vím je, že ta kniha bude na mém seznamu top knih za rok 2021, protože je jedinečná. A také vím, že to není naposledy co jsem ji četla. Je tam tolik míst, kde by se dalo lepíkovat. Jsou tam krásně pasáže, citáty a myšlenky. Také je kniha místami vtipná.
Kniha mě obohatila o velké množství zajímavých historických faktů, o kterých jsem neměla ani potuchy.
Já chci víc. Víc toho příběhu.
Protože mi připadá jako bych já byla hlavní hrdinka. Chtěla bych s nimi jezdit na koni, chodit v noci po lese s vlky, jezdit kočárem, cestovat... Je toho opravdu hodně. Možná, že díky knize i tu zemi jednou navštívím.
Za normálních okolností bych se ke knize asi nedostala. Ale jsem neuvěřitelně ráda, že osud tomu chtěl jinak. I na práci co jsem si dala s fotkou můžete vidět jak mě příběh bavil, protože bych si s tím jinak nedala takovou práci. I těch nápadů bylo neuvěřitelně mnoho. A já vám nebudu lhát. Ta fotka se mi líbí a jsem na sebe hrdá.
Za mě si to jednoduše přečtěte. Je to skvělá volba k odpočinku, ale zároveň i k zamyšlení.

Roseblood
17.04.2021 3 z 5

Protože miluju Draculu ve všech možných podobách, nemohla jsem si nechat ujít tuhle knížku.
Je čtivá, poutavá, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti. Příběh je originální, bavil mě, jen mi bohužel přišly některé pasáže nedořešené a to byla škoda.
Postavy jsem si oblíbila, určitě bych tady uvítala, kdyby měly některé přece jenom trošku více prostoru.
Knížka rozhodně stojí za přečtení.

Ms.Floyd
14.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Po dočtení se ve mě perou celkem rozporuplné pocity. Za super nápad bych dala 5* - jak už tu několikrát padlo, je to taková odlehčenější Barbara Erskine co se prolínání minulosti a současnosti týče. Myšlenka příběhu je krásná, ojedinělá, neotřelá a bez přítomnosti upírů, což je v souvislosti s Draculou opravdu originální a já to hodnotím velice kladně. Navíc téma věčné lásky a dvou hledajících se duší napříč staletími je prostě sázka na jistotu pro romantiku hledající milovnici středověku.. Ale ... Ale to zpracování.
Celková stylistka textu byla divná, takový nevyzrálý sloh. Na maturantku, nebo na první knihu dobrý, ale na produktivní spisovatelku spíš nic moc.
Příběh mohl být v některých částech více rozpracovaný. Bylo tam několik míst, které byly nešetrně useknuté, nebo naopak vyplynuly z ničeho. Abych uvedla příklad - ke konci, když se Karolina s Vladem setkali se Sašou, mluvila Saša s Vladem o nějakých dokumentech s tím, že Vlad řekl, že to Karolině objasní později. Na můj vkus kolem toho dělal tolik tajností, že jsem myslela, že se třeba v epilogu objeví objasnění, což se ale nestalo, takže celý ten rozhovor de facto vyzněl do ztracena a byl v knize jen jako hluchá vata. Myslím, že by knížce slušelo třeba 100 stránek navíc, na kterých se mohl příběh ještě trochu rozvinout.
Už tu také zaznělo, že používání cizích slov v knize bez vysvětlivek/překladu není úplně ok. Něco jsem si odvodila, ale i tak to nevypadá dobře, takže k tomuto názoru se připojuji.
Postavy byly příjemné. Mně asi nejvíc seděl Vlad, který byl neodolatelný v jakékoliv době. Dobře byla také zpracovaná Ilona, ale o to hůře současná Karolina, která začala být z ničeho nic výrazná až ve druhé polovině knihy. Bylo to celkem kontrast a moc mi tam neseděl. Za mě skvělá postava byla ta Saši - Alexandry, trochu mě mrzelo, že zrovna ona nedostala více prostoru.
Když bych to celé shrnula, tak mi nejlépe napsaný přišel doslov :D
Ale tak... abych nebyla jen negativní - oceňuji, že se autorka snažila používat dostupná historická fakta a odbornou literaturu, kterou najdete úplně na konci knihy.
I když mě způsob, jakým je knížka napsaná, úplně neuchvátil, tak o samotném příběhu můžu říct, že je úžasný.. Vlad je neskutečná historická postava a mně je líto, že se o něm dá část buď jen čistě odborná historická literatura nebo upíří fantasy. Ne, že bych proti tomu něco měla, ale .. Myslím, že by si zasloužil víc normálnější pozornosti. Takže dávám 4* hvězdy a vím, že až se mi bude stýskat po (ne)obyčejném Vladovi, sáhnu po Draculově ženě.

Jurajovamaka
04.02.2021 3 z 5

Kniha ma na začiatku nadchla, ale postupne ma prestala baviť...ani som ju nedočítala...

Alenka_pokorna
21.01.2021 5 z 5

Chvílemi jsem knihu nenáviděla a chvílemi milovala. Nakonec musím uznat že je to krásný příběh. Naprosto totiž zbožňuji myšlenku věčné lásky silnější než čas i tajmeno kolem tak kontroverzní osoby, jakou Vlad III. byl. A přestože takových příběhů bylo napsáno dost, dokázala mě tato kniha v lecčem překvapit. Byly chvíle kdy mi především na lince současnosti cosi nehorázně vadilo a frustrovalo. Nevím, možná je to mnou, ale byla to jakási strojenost interakcí mezi postavami. Hned po pár prvních stranách jsem šílela při každém slově jako: „se smíchem", "zasmáli jsme se", "rozesmáli". Každopádně mě kniha dokázala vtáhnout do atmosféry středověkého Rumusnka natolik, že uvažuji tuto zemi navštívit. K postavě Karolíny jsem si nemohla delší dobu najít cestu, možná i kvůli tomu, že se moc neprojevovala, ale v závěru knihy jsem ji zbožňovala. Do postavy Vlada jsem se nicméně naprosto zamilovala. Velmi také oceňuji že se autorka snažila držet historických faktů, týkající se života Draculy.

Leena
13.01.2021 5 z 5

Mě se to líbilo.
Spisovatelka popustila uzdu fantazii a napsala hezký příběh.
Na to, že je to mladá slovenská autorka, tak je to velmi povedené.
Určitě si přečtu od ní něco dalšího.
Tomu, kdo má rád romantické příběhy a cestování v čase, doporučuji:-)

H.Anetka000
22.08.2020 3 z 5

Přemýšlím, jaké dát hodnocení.. Knihu jsem přečetla jedním dechem za jediný den. Část příběhu, který se odehrává v minulostí mezi Vladem a Ilonou byl užasný, okouzlující... Část, která byla ze součastnosti, mi moc nesedla... Cestování duše v toku času mi moc nedávala místy smysl... Škoda, že se autorka nedržela pouze příběhu mezi Vladem a Ilonou:)

shaula
02.08.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst ráno a nemohla jsem se odtrhnout. Je pozdní odpoledne a mám dočteno (ještě že mám dovolenou:-) ). To už se mi nestalo opravdu velmi dávno. Je tam vše, láska, tajemno, napětí,... Navíc mě "donutila" sednout ke Googlu a pohledat si další historické informace. Rozhodně doporučuji! Knihu si koupím, abych autorku podpořila. A až trochu vstřebám zážitek, začnu určitě pošilhávat i po dalších jejich dílech.

iiiccc
24.07.2020 1 z 5

Po vystřižení některých choulostivějších scén bych doporučila jako četbu pro dívky 12 - 16 let. Taková pohádečka s romantickým nádechem.

Amitiel76
03.06.2020 5 z 5

Tahle knížka byl můj narozeninový dárek od dcerky. A opravdu šťastně zvolený :-)
Autorka vás dokáže vtáhnout do příběhu od prvních stránek. Bylo to krásné, romantické, s nádechem tajemna a dokonce opřené o některá historická fakta. Hltala jsem stránku za stránkou, a měla problém knihu na chvíli odložit. Opravdu mi to sedlo, a já si četbu nesmírně užívala....
Jako velké plus hodnotím i hezký konec, a autorčin doslov. Obsahuje plno zajímavostí, které mě dokonce přiměly, abych po přečtení knihy zapátrala na Googlu :-)) Musela jsem si prostě o Vladovi III. vyhledat něco víc, a prohlédnout si na videích všechna místa, kde se děj knihy odehrával.
Jedno mě však zarazilo....a to je uvedený počet stran 320, v knize s českým překladem. Já jsem jich napočítala jen 295. Kam se jako poděl ten zbytek?? :-))

alnahu
21.05.2020 3 z 5

Pro mne to byla taková fantasy-pohádka,Příběh Karolíny -psycholožky,která se vydá o dovolené o Transylvánie po stopách Dráculy. Kniha se střídá ve dvou dějových linkách -současnosti a do roku 1466 k Iloně,kterou čeká svatba s Vladem III.-zvaným Draculou. Karolína svým příchodem vstoupí do děje a pozná osud uherské šlechtičny Ilony .Taková odpočinková kniha.

Smiley96
10.05.2020 3 z 5

Čte se celkem dobře, jen bych vynechala tu část z přítomnosti, to mi nějak nesedlo. Na konci jsem už byla krapet zmatená. A některé pasáže skákaly od jednoho k druhému, že se člověk trochu v knize ztrácí.