Čarodějka

Čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216706/mid_draci-oci-carodejka-216706.jpg 4 344 86

Dračí oči série

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům...

Nelin
23.04.2014 3 z 5

Tahle kniha se mi líbila a nelíbila zároveň, je to takové průměrné fantasy, které se jistě zalíbí nenáročným čtenářům, ale mě, jakožto knižní bloggerce, se moc nelíbila. :) Tři hvězdičky myslím postačí, zas tak bezradné to nebylo. :)

kleria
19.04.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka :). Čekala jsem teda třeba u téhle knížky trošku víc složitější děj, ale byla to spíš oddechovka na dvě odpoledne :)), tím se taky dosvědčuje to že i přesto že to není nejtenčí kniha tak se četla neuvěřitelně rychle. Na knížce mě rozčiloval, jako asi skoro každého věk Eleny, v tomhle věku prostě nemohla dělat to co dělala, další věc co mi trochu vadila byla ta, že mnoha lidem to trochu připomínalo Eragona, což já jsem ho nečetla, takže mi to ani tím pádem nepřišlo podobné :D. Jinak mě se knížka moc líbila. Fantasy knížku jsem nečetla už celkem dlouho a přitom je mám ráda, díky ním úplně zapomenu to co se děje v běžném v životě a plně se vždycky soustředím jenom na knihu! :) Za sebe vám můžu jenom knížku doporučit!!! :)
PS: Nevíte někdo jestli bude mít tahle kniha pokračování????

JanaDor
27.03.2014 4 z 5

A mě se to líbilo moc, taková fantasy dobrodružná kouzelná pohádka, četlo se to výborně, i když na začátku mi neseděl věk hlavní hrdinky, ale pak jsem si zvykla. Elena má prostě dar a je jiná. Od půlky jsem knihu přímo hltala a s tím jak je tam otevřený děj se moc těším na pokračování. Po zdejších komentářích, kdy jsem nic moc nečekala, mě to úžasně překvapilo a jsem nadšená, že je to kniha české autorky.

Alex.Barunka
19.03.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila i když děj stál v mnoha chvílích za prd. Autorka mě dokázala mile překvapit a to hlavně na konci příběhu, kdy začala psát více dospěleji a byla drzejší.
Nemohla jsem si však nevšimnout mnoha podobností s Odkazem dračích jezdců.

Adele02
12.03.2014 2 z 5

Kdyby si autorka více obohatila slovní zásobu a dala hrdince víc než 8 let (s tím jejím chováním), bylo by to fajn.

Maragad
09.03.2014 4 z 5

Nejdřív mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, věk hlavní hrdinky mě ze začátku trochu zarazil. Ale už po pár stránkách jsem věděla, že se nemám čeho bát. Elena je myšlením vyspělejší, a kdyby se v knize její věk tak často nezmiňoval, přišlo by mi, že je starší. Jako hlavní postava mi tedy ze začátku nesedla, přišla mi rozmazlená a až moc přechytračelá. Navíc se jí rodiče dostatečně nevěnovali a hned jak to šlo, se jí zbavili. Ovšem jakmile se dostala k elfům, jako mávnutím proutku prošla proměnou a já si ji oblíbila. Všechny problémy zvládala s přehledem a nebyl boj, který by vzdala. Na knize se mi líbila čtivost, pořád se tam něco dělo, řešilo a autorka nás nenechala chvíli vydechnout. Navíc se jí povedlo pro čtenáře vytvořit přímo fantastický svět, ať už jde o prostředí nebo různé bytosti, byla jsem z toho opravdu nadšená. Svět plný elfů, draků, trpaslíků a třeba i pidimužíků s okovanými botami. Čtení bylo úžasné a moje fantazie se nezastavila.