Dovolená očima delegátky

Dovolená očima delegátky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449347/bmid_dovolena-ocima-delegatky-fHp-449347.jpeg 4 141 141

Byli jste někdy na dovolené s cestovní kanceláří? Staral se tam o vás delegát? Jaký byl? Ochotný, milý, drzý, k ničemu? Záviděli jste mu, že se může celé léto válet po pláži, a ještě je za to placený? A napadlo Vás někdy, jak celou sezonu letních dovolených vnímá on? Zvu Vás na exkurzi do tří horkých řeckých dní z pohledu delegátky. Knížka k zasmání i k zamyšlení vám zajisté zpříjemní čas nejen na dovolené. Věřím, že většina z vás po jejím přečtení již nikdy nepocítí potřebu zvyšovat hlas na jakéhokoli pracovníka z oblasti služeb. Jako bonus se během četby seznámíte s přibližně padesáti nejčastěji používanými řeckými frázemi.... celý text

happy-smile
20.12.2020 5 z 5

Naprosto skvělé. Moc jsem zasmála. Navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o životě delegátky. A taky se člověk dozví, jak být správným dovolenkářem. Někteří hosté totiž dokážou být opravdoví idioti, až se za ně člověk stydí, když to čte. Ale naštěstí se ukazuje, že většina hostů je jen nechtěně otravných nebo něco spískají a pak je jim to líto.

Mishi
12.12.2020 4 z 5

Knížky tohoto typu moc často nečtu, protože mi většinou přijdou spíš trapné, než vtipné. Ale u této jsem se bavila, super oddechovka.
Práce delegáta může z venku vypadat jako práce snů (moře, sluníčko, koupačka), ale práce s lidmi je vždy psychicky náročná a ani dovolenkové prostředí na tom nic nemění.

Misi78
16.11.2020 1 z 5

Je mi to lito, ale vetsi slataninu jsem dlouho necetla. Jak uz tady nekdo zminoval, neni tam zadna dejova linka, veci se opakuji. Asi jsem mela prilis velka ocekavani.

Sazinek
04.10.2020 4 z 5

Příjemné a oddychove čtení. Místy jsem se zasmála a tak to na být. Práce to musí být teda náročná, a ač nedávám plne hvězdy, tak se mi to líbilo a četlo svižně. Za mne stojí za přečtení. ????

em75
17.09.2020 4 z 5

Parádní oddechovka,na pár hodin jsem vypnula hlavu a dost se taky zasmála. Dělat tuhle práci chce hodně silné nervy a mít pořád nasazenou masku s úsměvem můžu jen obdivovat. Stejně jako pokoru,kterou slečna "Džitka" ke své práci má.

jiri5810
13.09.2020 1 z 5

Z tehle knihy jsem v rozpacich a uprimne ji nechapu. Kde je nejaka casova linka? Autorka na dvaceti strankach popisuje jeden den. Na dalsich deseti se porad vraci k prasteni do dveri atd. Chybi tam nejake presnejsi vymezeni casu. Liceni pusobi plitce, nekdy az nezaujate. A kdyz uz mate pocit, ze by se mohlo jednat o neco zajimaveho, autorcin styl psani tuto nadeji zahy pohrbi. A vy si jen rikate:”to je vse?!”
Tema zni slibne, kazdy tusi, ze prace delegata neni zadny med, ale mam pocit, ze se z toho dalo vytriskat vic. At uz po literarni strance, tak i po te stylisticke. Nektere obraty pusobi misty az banalne.
Podle prebalu a anotace jsem cekal opravdu zabavne vypraveni. Bohuzel jsem byl zklaman a dostal jsem jakousi zpoved mlade divky, ktera se ocitla byt delegatkou, obcas ji “na...ou” klienti, prasti se do dveri ale vecer si da ouzu a vse bude dobry...

sabca1520
10.09.2020 5 z 5

Výborná letní oddechovka.
Jelikož celý život pracuji s lidmi, tak jsem se do situací uměla vžít a opravdu mě pobavily. :)

tittanie
01.09.2020

Některé příhody byly opravdu vtipné. Je to fajn oddechové čtení. Jak jsem dočetla, tak jsem si říkala, že bych si nějakou další příhodu přečetla.

DK197
27.08.2020 3 z 5

E-KNIHA: Je mi vždycky líto, když knížku, z níž jsou všichni nadšení, hodnotím nižším počtem hvězd. Téma bylo zajímavé, náhledy do cizích profesí mám ráda. Ale některé slovní obraty autorky mě hrozně iritovaly. Také slovníček, tedy překlad bych uvítala rovnou v textu, nikoli jako přílohu na konci. Řecké věty jsem musela přeskakovat, neboť listování v e-knize (aspoň té mojí) bylo náročné. A jelikož i já pracuji s lidmi, některé popsané situace pro mě nebyly nové ani zajímavé, či překvapující. Asi jsem měla vysoká očekávání, bohužel.

Ale to neznamená, že je tento literární počin špatný. Pro mě průměr s neobvyklým tématem vhodný na vyčištění hlavy. A autorka má můj obdiv za chladnou hlavu a pevné nervy. Vím, jak je to náročné.

musivila
24.08.2020 5 z 5

Čtivý a vtipný pohled do běžných pracovních dnů delegátky CK. Stojí za to si přečíst!
Oceňuji řecký slovníček na konci knihy, může se hodit :)

Manoloma
16.08.2020 5 z 5

Příjemná a oddychová četba.Hlavní hrdinku jsem ve spoustě situací litovala a zároveň obdivovala jak se dokázala se vším s grácií vyrovnat. Bavila mě :)

ivousekk
08.08.2020 5 z 5

Vynikajici. Vtipne a desive soucasne. Protoze vedet, ze je kolem nas stale tolik idiotu, je vazne hruza. Po precteni maji vsichni delegati muj bezmezny obdiv, ja bych to nevydrzela ani hodinu, natoz i nekolik let.

cirruska
01.08.2020 4 z 5

Po náročném dni, kdy se mi nedařilo a potřebovala jsem zlepšit náladu, jsem si dopřála toto lehké čtivo. Mám ráda příběhy z různých profesí a náhled i z druhé strany a když je to navíc psáno lehce a s humorem, tak o to víc baví. Líbilo se mi a oceňuji, jak se slečna Jitka dokázala s nadhledem a slušností vypořádat s hlupci a že jich v knize je. Dokonalost sama by bylo při čtení popíjet ouzo, které by to vše pěkně podtrhlo. Chalára, izoí ine orea!

Culda
31.07.2020 5 z 5

Za mě velmi vtipná oddychovka, při které se člověk směje nahlas a jen kroutí hlavou čeho jsou lidé na dovolené schopni. Ti, kteří denně pracují se zákazníky (jako já) v jakémkoliv odvětví, tak určitě ví, že tohle (nesmyslné dotazy, trapné situace, bezdůvodné slovní napadání bez omluvy apod.) se rozhodně stává častěji než je nám milé. Paní Jitka to tady podala velmi dobře a rozhodně doporučuji pro zlepšení nálady přečíst. ;-)
Klidně bych uvítala i pokračování. :-D

Ondera
25.07.2020

Jako příbuzný budu logicky zaujatý, ale Jitce se povedlo napsat skvělé, čtivé vyprávění ze života delegátky CK. Vtipné dialogy střídají pasáže, ze kterých až mrazí. Věřím, že knížka pobaví, ale i donutí k zamyšlení nad tím, co vše se může ukrývat za prostým slovem "dovolená."