Dopisy z cest

Kniha cestovatele Jiřího Kolbaby je sondou do života cestovatele.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174007/dopisy-z-cest-174007.jpg 3.89

Dopisy z cest 1.

Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno · World

Kniha Dopisy z cest

mirektrubak

Ještě víc než pestrý mix historických informací a bezprostředního prozkoumávání atraktivních lokalit na mě zapůsobila celková atmosféra knížky. Nálada je totiž velmi pozitivní – je nepřehlédnutelné, jak je Jiří Kolbaba optimistický, jak si i přes dílčí problémy nenechá vzít své přesvědčení o tom, že všude na světe je krásně a všude na světě žijí přátelští lidé. A že stojí za to se nebát jiných kultur, i když se nám na první pohled zdají trochu podezřelé. Zkrátka: že nás toho spojuje víc, než nás toho rozděluje :-)
To je v době, kdy se cestám mimo náš obzor spíše vyhýbáme a žijeme ve strachu ze všeho cizího, velmi příjemný přesah tohoto výběru z jeho cestovatelského blogu.

rikke
05.08.2017

Až budete Dopisy z cest číst, přiberte si k tomu atlas, nebo jděte na google maps a ty místa, o kterých Jirka píše, si vyhledejte. Zážitek tak bude mnohonásobně vyšší a vy těm místům budete mnohem blíž a mnohé z nich zatoužíte i osobně navštívit (alespoň mě Dopisy takto pobláznily).

A jen drobná poznámka na závěr - od vydání Příběhů z cest do prvních Dopisů uběhlo šest let. Během té doby se z Jirky stal mnohem lepší fotograf a mnohem lepší dopisovatel. I to je důvod, proč stojí za to se začíst.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

fotografování cestování deníky dopisy

Jiří Kolbaba
česká, 1957

všech 8 knih autora

Kniha Dopisy z cest je v