Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Toňula
28.03.2020 5 z 5

Dnes jsem dočetla tento pozoruhodný a silný příběh lásky, lidské síly a odvahy a taky naděje. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, aby se na konci protl do jednoho. Dvě dvojice hrdinů, z nich každý prožívá svůj nelehký osud, ale přesto neztrácí sílu rvát se s nepřízní osudu a zachovat si vlastní důstojnost. Každá z postav nenechá čtenáře chladným a celkově kniha přináší takové pohlazení na duši, které tam přetrvá ještě dlouho po přečtení poslední strany.

Lucciella_L
24.03.2020

Nádherná knížka. Velice čtivá, příjemně psaná. Děj se rozvíjel průběžně, v klidu, žádné skoky a stránky o "ničem". Určitě doporučuji :)

marara
22.03.2020 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh Stelly, vdané za špatného muže, a její lásky s americkým letcem Danem, který o 70 let později odhaluje mladá Jess a Will. Už název je fascinující. Dopisy, které nikdo nečetl evokují tajemství, která by stála za odhalení. Často cítím, že domy mají své příběhy a je škoda, když jsou zapomenuté, už jenom proto, že bychom se z nich mohli poučit. A dům na Greenfields Lane byl přesně takovým fascinujícím tajemstvím. Sešlý, opuštěný dům, který ale ukrýval Příběh. Člověk v životě nemusí mít vše, co chce, natrvalo. Stelle a Danovi muselo stačit několik dnů, které ale byly tak intenzivní, že v nich probudily ty nejlepší stránky a pomohly jim prožít život naplněný pomocí druhým a úsilím o zlepšení světa. Nejvíc mě dostal závěr: "Někdy mě napadá, že jsme měli smůlu, když jsme se narodili v těch dávných dobách. Podívám se věc a vidím Jess a Will a a připadá mi, že to mají snadné. Milují jeden druhého a prožijí společný život. Budou mít domov a děti, samé prosté a nádherné věci. Závidím jim to. Ale pak si vzpomenu, jaké jsme měli štěstí, že jsme se potkali. Kdyby nebylo války, nikdy bych tě nepoznala. Nikdy bych se nestála člověkem, kterého jsi že mě udělal. Prožila bych nudný život, kdybych tě nemilovala." ... "Uvědomují si vůbec, jak vzácné je mít celý život i všechna jeho nádherná dobrodružství?" Prostě citlivý příběh.

zaba335
20.03.2020 5 z 5

Neskutečně emotivní kniha s úžasným příběhem. Je romanticka, dramatická i s napětím. Během čtení jsem si neskutečně oblíbila Dana. Od začátku jsem Stelle i Danovi fandila v dobrý konec. Moc jsem si čtení téhle knihy užila. Moc doporučuju.

Monni
19.03.2020 5 z 5

Já nemám slov. Kniha byla naprosto super a styl psaní úžasný. Do děje sem se okamžitě vžila a Dana si totálně zamilovala. Líbilo se mi jak to bylo podané...láska za druhé světové války a láska teď. Krásně bylo popsané to, co je pro nás teď zcela běžné bylo v minulosti naprosto nemyslitelné a nemožné. Nádherná kniha.

ronave
18.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha, úžasné propojení dvou příběhu - dvou rozdílných generací.
Stella a Dan - jaký by to byl skvělý pár a jak mohl být jejich život šťastný nebýt tehdejší doby a zákonů.
Jess a Will - skoro jako Stella a Dan po 70 letech, ale oni mají to štěstí a můžou žít spolu.
Vřele doporučuji, není to ledajaký románek :-)

LaBobule
18.03.2020 5 z 5

Skvela kniha!!!

marketa9252
13.03.2020 5 z 5

Poutavý příběh mě uchvátil. Jaký vůbec může být osud a lidské rozhodnutí...

Jolina
02.03.2020 4 z 5

Nejprve jsem si říkala, že to bude takový lehčí románek, ale děj mě vtáhl a nakonec - i kvůli zajímavé kompozici - dávám 4 hvězdičky. Odraz a přenos válečné doby do doby dnešní, propojení, dva páry s různými (a nebo v něčem podobnými?) osudy vtáhnout čtenáře do děje.

Olous1
25.02.2020 5 z 5

Tak konečně jsem se ke knize dostala.Nádherný milostný román, mimochodem i obálka je moc povedená. Opět dvě dějové linie, to mám ráda. Doporučuji.

Gerbasin
24.02.2020 5 z 5

Srdcervoucí příběh jednoho sympatického páru, kterému fandíte až do samého konce, který je nakonec největší slabinou jinak senzační knihy. Když tedy pominu těch pár překlepů, které ještě byly v mezích únosnosti. Ale ten konec... Představoval jsem si ho víc emocionálně propracovanější, obsáhlejší a bohatší. Autorka celou dobu pečlivě popisuje niterné emoce ústřední dvojice, ale na konci to prostě chybí. Na plný počet to sice stačí, ale vždycky si tuhle knížku budu spojovat se zbytečně ochuzeným koncem. Jinak ovšem nemám co vytknout. Štěstí je tak pošetilé jako lidstvo samo, ale i z několika málo dní opravdového štěstí se dá žít po zbytek života. Popravdě, vzdáleně mi to připomnělo Madisonské mosty, jejichž přesah je podobný jako zde.

Hania932
18.02.2020 3 z 5

Moc hezký a povedený milostný román. Líbí se mi, jak se děj odehrává ve dvou časových linkách. Příběhu z roku 1943 se mi líbil víc. Stella byla sympatická postava, která to neměla v životě lehké. Na části kde vystupoval Dan a Stella jsem se těšila asi nejvíce. Příběh z roku 2011 nebyl taký špatný, ale už se mi nelíbil tolik, jako příběh z minulosti. Celkově se ten příběh hezky doplňoval. Co se mi opravdu moc líbilo na knize, tak byly dopisy. To bylo hezké doplnění knihy. Příbeh se velmi dobře čte a děj vás krásně pohltí. Konec knihy je hezký a já jsem si přesně takhle představovala. Takže za mě je to hezká, oddechová knížka.

Luciasek31
14.02.2020 5 z 5

Milostný román, který probíhá ve dvou časových linkách. Síla lásky a překážky doby. Nádherné čtivo.

snowpinkee
14.02.2020 5 z 5

V knize se prolíná minulost se současností. Z roku 2011 se vracíme do roku 1943. Hlavní postavou v minulosti je Dan s Stella a v současnosti to jsou Will a Jess. Jak už je asi všem jasno dochází ke dvěma milostným příběhům. Celá doba se propojuje dopisy.
Knížku jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem od příběhu odběhnout. Pohltilo mě to opravdu naplno. V některých místech jsem ale získávala pocit mírné "nudy". Pasáže některých popisů byly možná trošku rozvleklejší. Ale nemělo to na hodnocení vliv. Postavu Jess jsem si hodně oblíbila a držela jsem ji palce v její misi.
Konec nebyl ničím překvapivý, ale i přesto jsem musela sáhnout po kapesníčkách. :)
Hodnocení: 80%

JaKa1974
11.02.2020 5 z 5

Krásná kniha, která se čte sama. Doufala jsem, že tento dojemný příběh dopadne setkáním. A ano... Na konci ukápla i slzička... Moc děkuji autorce za tuto knihu.

Dobby
05.02.2020

nemohla jsem se pořádně začíst ze začátku, ale pak se to "rozběhlo". Dějová linie Jess mi přišla taková "odfláknutá" a až moc předvídatelná a nezajímavá. Ale na druhou stranu tam seděla a bylo pěkné, jak si čtenář může porovnat lásku dvou lidí před 70lety a současnou.
Z celé knihy mi přišel Dan skvělý! autorka pěkně postavu moc hezky "vykreslila". Uvítala bych i více Danových dopisů:-)
milé oddychové čtení, ale poslední třetina knihy mi přišla oproti začátku dost uspěchaná... a ten konec mi přišel až moc "americký" :-)
Knížka celkově pěkná

terinkha
03.02.2020 5 z 5

Bylo to milý, smutný i krásný. Splnilo to vše, co jsem od téhle knihy čekala, nebyla to prvoplánová romance, ale nádhernej příběh ze dvou různých dob. Pro mě odpočinková četba, u které jsem nemusela moc přemýšlet a jen si užívat příběh prodchnutý láskou.
90% za tuhle love story ♥

milena8281
25.01.2020 5 z 5

Krásný příběh. Bavily mě obě dějové linky a od začátku jsem hrdinům přála happyend. Povedlo se, i když si museli dlouho počkat a nakonec jim zbylo jen málo času. Láska je prostě koření života, a příliš se neohlíží na dobu nebo těžkosti života. Moc hezky se to četlo.

bod
20.01.2020 3 z 5

Hezky se to četlo, ale na můj vkus příliš černobílé......

stanza
19.01.2020 5 z 5

I když se tento příběh zdál na začátku lehce předvídatelný úplně mě pohltil a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Tak silná láska a neuvěřitelný příběh, ale vlastně proč ne. Bavilo mě to moc a to hlavně historická část i když bez současnosti která příběh propojí by to ani nešlo. Nádherný, romantický příběh a ty dopisy kdo by je nechtěl číst ❤❤.