Don Trip

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dostává se Vám do rukou kniha, která by se dala žánrově zařadit jako průkopnice nového českého „globálního existencialismu“, kdyby taková kolonka ovšem existovala. Čtivý napínavý příběh, který se může stát kdekoliv okolo vás. Západní civilizace se dostává do protikladu ke svým vlastním hodnotám a idejím. Dokonce ani mnozí úspěšní a bohatí nenacházejí uspokojení v tom, co dělají, a hledají únik v jednoduchosti, prostotě, utíkají před důsledky svého vlastního činění. To je i případ podnikatele Zdeňka, který přijíždí po smrti své matky do opuštěného domu na severu Čech, který zdědil a kde dlouhá léta nebyl. Jeho velké bílé porsche ostře kontrastuje s chudobou a jednotvárností života místních obyvatel. Stejně tak s charakterem místní vesnické hospody, ve které hledá pilíř prostého venkovského života, o který by se mohl opřít. Zdánlivě ho nachází v místním přistěhovalci, restituentovi z Prahy, který už před lety řešil svou situaci obdobně a upnul se právě na místní knajpu a studium mravenců. Snaží se být v této poloze šťasten. Zdeňka však dohání jeho vlastní podnikatelská minulost i zde, v malé vísce na severu Čech. Bodejť by také ne. Vždyť konta firmy, které je spolumajitelem, jsou tučná a on k nim má stále podpisová práva. Nejde přece o Zdeňka, ale o peníze, které je potřeba z něho dostat, než se tam někde na severu upije k smrti. Na pozadí tajemného domu po matce se starým vydáním Dona Quijota, mnoha vypitých piv v umakartové hospodě severních Čech a podivuhodné cesty černého mravence, který nechává stopu ve sněhu v cestě za svou hvězdou, se odvíjí napínavý příběh, ve kterém nechybí kriminálníci z podsvětí, sex ani zrada. Rozuzlení je hodně netypické, překvapivé, nicméně logické a odpovídající době, v níž žijeme. Ale to už je obsahem knihy, kterou máte v ruce. Nezklame Vás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179560/don-trip-IuR-179560.jpg 35
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Petrklíč
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Don Trip

Přidat komentář
frndamala
27.06.2016

debilní nick ? mě ho přidělila máma a kdo vám?

frndamala
20.08.2015

slečno Tisho8409 máte úplnou pravdu,držte se mayovek, haliny a až povyrostete a přestanete se prezentovat s květinami ve vlasech , tak možná leccos pochopíte, spíše ovšem ne. kniha je právě stylem výjimečná a že nenajdete dějovou linii to bude asi problém spíše ve vás. za mě - kniha je pecka, ale ne pro děti, nejspíš ani ne pro holky.
jinak všechno dobrý, jde jen o diskuzi..
mám vás vlastně i rád.


tisha8409
18.08.2015odpad!

Čtivý příběh jo?! Tak si zkuste přečíst tyto výňatky a posuďte sami- psáno v původním stylu:
"Ale pro sebe takhle ne.
Si tu nechtěnost samoty nepřiznával Zdeněk.
nebyl k sobě úplně upřímnej vždycky. Dost zásadní
jeho problém.Na tý pumpě. Měl dost možná.
Přece jen.
......
Na ten hřbitov.
Někdy i sám a na dlouhý hodiny.
Trochu to mrzelo.
Zděňka.
Že se tam nešel s Francem projít.
......
Ale taky třeba.
Třeba už nebyl Francův nejlepší kámoš.
Možná měl, ale do prdele, jasně že měl! Francovi zavolat sám.
Ale Zdeněk to nikdy.
Neudělal."

Celá kniha je psána tímto stylem a děj se koná touto formou - zmatenými myšlenkami namyšleného blbečka, který má jakože prachy, tak se povyšuje.
Námět knihy o dnešní době není špatný, je to ale otřesně psáno. Stylem řeči hrdiny to evokuje puberťáka, ne muže 42 let starého.
V anotaci je, že tak niha nezklame... no mě zklamala okamžitě.

maaca
14.11.2014

Nezapomenutelná kniha o které těžko něco psát. Je třeba přečíst a prožít.