Domácnosť bez odpadu

Čo treba robiť, ak si chcete zjednodušiť život a produkovať menej odpadu. V knihe Domácnosť bez odpadu Bea Johnsonová hovorí o tom, ako sa naučila tvoriť menej odpadu a zjednodušila si život. Spolu s manželom Scottom a ich dvomi synmi dnes produkujú iba jeden kubický decimeter odpadu za rok a výrazne sa zlepšila celková kvalita ich života: trávia spolu viac času, ročné výdavky skresali o neuveriteľných 40 percent a sú oveľa zdravší. Autorka na základe vlastných skúseností ponúka praktické tipy, triky a tajomstvá. Stovkami jednoduchých odporúčaní vyvracia mýty o hnutí zero waste. Vďaka tejto knihe sa naučíte vyrobiť si doma horčicu, baliť deťom do školy obed bez použitia plastu, zbaviť sa nevyžiadanej pošty a užívať si dovolenku bez pocitu viny z nadmernej spotreby. Domácnosť bez odpadu je štýlová a ústretová príručka, ktorá vám krok za krokom poradí, ako si zlepšiť zdravotný stav, ušetriť peniaze a čas, no aj ako môžete dopomôcť k žiarivej budúcnosti nielen svojej rodine, ale celej planéte. Viac informácií nájdete na internetovej stránke zerowastehome.com. Sledujte @zerowastehome na Twitteri, Instagrame a Facebooku. Kniha je vytlačená na recyklovanom papieri, knižný blok – Recystar Nature, obálka - Recycling Brown. Všetky použité farby nesú označenie “eco-friendly”....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413572/big_domacnost-bez-odpadu-hYU-413572.jpg 4.1124
Dům a byt, Osobní rozvoj a styl, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Aktuell

Zero Waste Home, 2013

Kniha Domácnosť bez odpadu

BSqrpz
14.02.2021

Asi takhle, ti co tu píší o kopřivách a odbočování při jízdě autem, by měli také přiznat, že Bea Johnson uvádí i extrémy ze svého života, ale jejím hlavním cílem je zjednodušit si život právě snížením odpadu, navíc nikoho do toho nenutí, jen ukazuje, jak se to dá dělat.Na mě ale nejvíc zapůsobila, když přestala přispívat na Instagram.Co se v červnu loňského roku přesně stalo?Bea si dovolila v den, kdy všichni měli černá okénka kvůli BLM , dát normální příspěvek, s krajinou.To co se pak strhlo, je nevídané, tolik negativity, přitom z její strany o rasismus rozhodně nešlo.A za to ji obdivuji, že se nenechala převálcovat , a začala sociální sítě ignorovat.

DominaCZ
25.09.2020odpad!

Je to furt jak u blbců-svý skleničky a do nich nakupovat a uchovávat. To ale není žádná novinka, tato možnost byla už v 98 ve Zdravých výživách, kdy jste si z obrovských nádob vybírali oříšky, rozinky a různé směsi dle výběru do pytlíčků.
A žádnej boom se z toho nedělal. Jen dnes, poňáč je to trend, ale nic extra přínosnýho.
Od toho linky třídírny a jiné stroje jsou, aby to dělaly.
Stačí to neházet do řek nebo nenavlíkat kačenkám na krk žejo.
Ale myslim si že co mám ve svý popelnici je docela má věc.
Už mám tý eko hysterie docela dost.

kristyna.havlov
12.01.2020

Výborná knížka, skvělý obal (eco), přečtená jedním dechem. Doporučuji!

Alena_S
09.08.2019

První háček: Váš den musí mít 40+ hodin. Práce? Nezkoušejte. Celý den budete vyrábět a vymýšlet, kam pro zbytek, abyste při jízdě zahýbali jen doprava a neměli tam obal. Ale jsou to přece jen tipy a můžeme si z nich vybrat, tak dobře. A je jich opravdu hodně a pro každou situaci, od základů po extrémy.
Takže se připravte na "objevy" typu: "Nepoužívejte kopřivu místo rtěnky, bolí to." - Že jo??

U tématu hygieny - zvlášť dámské, ale stačí to utírání se rukou (a pak si prstem vyčistit ucho, ušetříte tyčinku), močení do citrusu apod., jsem zavřela knihu se zadoufáním, že se mi o tom nebude zdát. Jistě to u nich zajímavě voní. Když jsem se na goodreads dočetla, jak si vybírala psa podle barvy podlahy, zase jsem se vrátila s tím, že tohle musím vidět.

Takže se mi bohužel nedařilo brát paní autorku vážně, natož si většinu z toho představit v ČR.
Přesto doporučuji všem! Ať už Vás láká myšlenka bezodpadové domácnosti, nebo absurdno. Nechte se překvapit, čím z toho, případně obojím, kniha obohatí právě Vás.

tsal
19.07.2019

Domácnost bez odpadu se ke mně dostala trochu pozdě, protože kdo má načteno z internetů, sebevzdělávání v této oblasti věnuje alespoň pár chvil týdně a sám už má za sebou nějaké ty experimenty, tomu už kniha moc nedodá. Maximálně pár menších typů a pocit sounáležitosti, protože alespoň na chvíli máte pocit, že nejste šílenci v dobře fungujícím světě, ale dobře fungující jedinci v šíleném světě.

Pro nováčky je to ale hodnotný zdroj informací, který nejen ukáže, že alternativní způsob života není až tak těžký, jak se na první pohled zdá, ale že se na něj hlavně musí s rozumem a že si ho každý musí nastavit podle svého. A hlavně že je to běh na dlouhou trať a ne nějaký hurá plán. Bea Johnsonová nevydává svůj návod jako jediný správný. Právě naopak několikrát zdůrazňuje, že si každý musí najít tu svou cestu, protože jen tak u změn zůstane doživotně. To mi přijde jako nejdůležitější poselství knihy. Bohužel se podle komentujících zde zdá být opomíjeno.

Pokud bych měla jmenovat negativa, je to typicky americké opakování až do zblbnutí, které jsem bez výčitek přeskakovala, a kulturní rozdíly mezi USA a ČR. Některé věci jsou vážně trochu úsměvné. Na druhou stranu se náš životní styl stále více přibližuje tomu americkému a úsměvná vyjevení tak budou čekat i některé Čechy.

(V diskuzi vyjádření k několika z mého pohledu neoprávněným kritikám z místních komentářů.)

rottovat
18.02.2019

Nic moc tedy, čekala jsem nějaké objevnější informace, jasný postup, kterým autorka dosáhne onoho zmiňovaného odpadu, který se za rok vejde pouze do jedné zavařovačky. Přišlo mi, že jsou zde omílány v podstatě již známé věci. A něco už mi i přišlo přehnané, např. přírodní kosmetika je určitě fajn, ale natírat si obličej mletým kakaem nebo kurkumou, to mi už přišlo nějak moc.

palka452
19.01.2019

Vždy jsem velmi třídila ale my třídíme a 98 procent planety ne takže je to někdy na prd pro většinu lidí kterým jsem tuto knihu půjčila bylo nepřijatelné utírání zadku rukou...

Dandy1
17.01.2019

Zajímalo by mě, jestli autorka chodí do práce nebo se živí blogováním a psaním knih. Pracující člověk asi nebude mit tolik času všechno si vyrábět doma sám. Spousta nápadů zde prezentovaných je z dob našich babiček. Opravdu se nechci vracet k nákupům mléka do konvičky a masa do papíru, z kterého kape krev. U nás je bezobalový obchod dražší než obyčejný. Co je pro mě důležité, je netahat domů balené pití, nenakupovat kvanta oblečení a jiných zbytečností. Letáky mi nesmí do schránky. Nepoužívám brčka... Ale na dovolené si dopřeju i frappé do plastu, protože bych si tam jinak nic dát nemohla. Je potřeba tlačit na výrobce, aby vše nebylo v deseti obalech a poloprázdných krabicích.