Domácí kuchařka 75 klasických receptů

Domácí kuchařka 75 klasických receptů https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 1 1

Recepty na tradiční české a slovenské pokrmy. 340 fotografií pokrmů i jednotlivých postupů. Všechny recepty jsou podrobně popsány krok za krokem.

Vydáno: , Svojtka & Co

Czech and Slovak Food and Cooking

DádazPrahy
03.03.2021 5 z 5

Tahle kuchařská kniha tradičních receptů české a slovenské kuchyně se opravdu povedla. Díky srozumitelným popisům pracovního postupu krok za krokem je vhodná i pro méně zkušené kuchařky. Líbí se přehledná grafická úprava (každý recept na samostatné stránce, hezké barevné fotografie hotového pokrmu, ale i dvě až tři názorné fotografie pracovního postupu, např. pletení vánočky nebo plnění španělských ptáčků). Recepty jsou obvykle uvedeny pro 4 porce, tj. vhodné pro rodinné vaření. Recepty jsou přehledně řazeny do kapitol v logickém sledu (polévky - předkrmy - ryby a maso - sladká a bezmasá jídla - dezerty).Najdete zde dobře známá tradiční česká i slovenská jídla, která asi všichni známe, ale asi málokdo umíme opravdu dobře připravit. Kniha zcela splnila moje očekávání (snad mne jen překvapilo, že tu není recept na velikonoční mazanec, který já za českou klasiku určitě považuji).
Pokud máte rádi tradiční poctivě připravená jídla spíše než experimenty v kuchyni, tuto kuchařku určitě doporučuji.

česká kuchyně slovenská kuchyně

Autorovy knížky