Dom snov

Dom snov je príbeh ctižiadostivej mladej ženy a jej vzostupu z pôrodnej babice na konkubínu mocného faraóna. Šikovne využije skúsenosti s liečením i svoj pôvab a z neskúseného vidieckeho dievčaťa sa stáva vznešenou paňou s telom pestovaným drahými olejmi a ozdobeným nádhernými šperkami. Všade naokolo vzbudzuje vášeň a žiarlivosť. Osud ju zapletie aj do záhadnej smrti a intríg na faraónovom dvore.Spolu s mocou rastú aj jej ciele a túžby. Čej ctižiadosti však vlastne slúži? Za pohodlím a výsadami sa totiž po celý čas vinie všadeprítomný nenápadný vplyv tajomného Huiho -pána, ochrancu, učiteľa, milenca....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199211/dom-snov-199211.jpg 4.749

Dům snů

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Kunder

House of dreams

Kniha Dom snov

lusila
15.08.2020

(+ SPOILER) Horúci staroveký Egypt. Jedno odvážne dievča z chudobnej rodiny. Veľkolepé dobrodružstvo na ceste za šťastím.
Táto kniha sa ku mne dostala úplnou náhodou. V Prievidzi z jednej nefunkčnej telefónnej búdky vznikla knižnica zachránených kníh. Ak ste v blízkosti, môžete si odniesť akúkoľvek knihu. Ja som mala šťastie a kniha ku mne pricestovala za poštovné poštou.
Farbistý príbeh malého dievčaťa Thu z malej dedinky ma hneď očaril. Autorka ponúka nielen opisy a chute starovekého Egypta:" Re sa mal o chvíľu opäť narodiť z lona Nut."/slnko malo výjsť/, ale aj dialógy sa nesú v takomto duchu:" Ak je to naozaj tak,"povedala som pomaly, "bol to čin hodný slabocha.Nie je snáď živý ani jeden princ schopný uniesť zodpovednosť za obnovu Maat?"
Thu túži po vzdelaní, čo v tej dobe dievčatám neprináleží a tak sa rozhodne predstúpiť pred váženého veštca Huiho, ktorý bol v službách faraóna. Keďže bola chudobná , ako dar mu chcela ponúknuť svoje panenstvo.
-" Sedela som v tieni našej datľovej palmy a skúmala svoje hnedé ruky a dlhé nohy , na ktoré sa vždy lepil prach z ciest v dedine. Rozmýšľala som o tom , že možno krv, ktorá takmer neviditeľne putuje v modrých žilkách na mojom zápestí sa raz v budúcnosti pre mňa stane kľúčom k bohatstvu a moci. Môj o rok starší a oveľa múdrejší brat Pa-ari sa mi posmieval: "Princeznička z prachu!" smial sa. "Kráľovná trstenných rohoží! Naozaj si myslíš, že ak by bol otec princom, tak by sa tu na konci sveta trápil na kúsku zeme a oženil by sa s pôrodnou babicou? Tak, a teraz vstaň a odveď kravu k vode! Je smädná." A ja som sa len divila a márne sa pokúšala spomenúť, kde tá naša krava môže byť priviazaná.-
Svojími znalosťami bylín upútala veštcovu pozornosť, ktorý si ju odviedol do paláca. Tam ju začal pripravovať na tajnú úlohu....
Pokračovaním románu Dom snov je Dom preludov. Tam autorka pokračuje v príbehu Thu, ale dozvieme sa aj o osude jej syna a muža, ktorého celý život milovala.

mamuš
25.02.2019

Velice poutavý a napínavý příběh mladé dívky ze starověkého Egypta.

barbora0749
16.12.2018

vynikajuca kniha, nadherne opisy doby, miest a ludi

seracén
26.04.2017

Kniha mne mile překvapila.od této autorky je to má první a rozhodně ne poslední.Poutavé popsání krajiny i paláců Vás přímo vtáhne do děje.Hlavní hrdinky mi bylo nakonec docela líto i přes to, co provedla a těším se na druhý díl.

nefertitji
01.12.2016

Kniha se mi dostala do rukou náhodou, v létě, na místním koupáku, kde je zprovozněna služba "půjč si knihu na léto". Jedná se o vyřazené knihy z knihovny. Netušila jsem, že mezi vyřazenými knihami najdu tak krásné čtení.
Ihned jsem si obstarala druhý díl Dům iluzí a od té doby jsem se stala fanynkou této autorky a jejich knih ze starověkého Egypta.
Úžasné čtení, doporučuji všem, kteří milují egyptské příběhy :)

Ellbereth
03.04.2015

Velmi dobře zpracovaný příběh, který se ještě lépe čte. Knihy jsem dostala a mají své čestné místo v mé knihovně. Od autorky jsem toho četla více a tohle jsou podle mě její nejpovedenější knihy. Pokud máte rádi starověký Egypt, rozhodně doporučuji.

braunerova
02.01.2015

Nádherně smutný příběh ctižádostivé dívky Thu ze zapadlé egyptské díry jménem Asvat, toužící po vzdělání a lepším životě:
"Chci číst! Chci vědět! Chci znát věci. Chci být jako ty, Pa-ari, ne bezmocná, bez možnosti volby, odsouzená zůstat po celý zbytek života v Asvatu! Dej mi tu moc! "
Při těchto slovech jsem musel myslet na naše možnosi vzdělávání a cestování, na naše mobily, internet a sociální sítě. Žijeme si proti tehdejším lidem jako bohové a přesto se mnozí z nás považují za chudáky.
Příběh se odehrává v Egyptě na sklonku vlády Ramesse III., faraona 20.dynastie, moudrého vládce a schopného vojevůdce, který porazil Lybijce a vytlačil mořské národy. Inspirací bylo autorce tzv. harémové spiknutí faraonovy konkubíny Teje a jejího syna Pentavereta. Román je historicky přesný kromě událostí na konci. Původně si totiž egyptologové mysleli, že Ramesse atentát přestál bez zranění. Teprve v roce 2012 pokročila věda natolik, že se archeologové odvážili sejmout z královy mumie obinadla a zjistili, že král měl podřezané hrdlo. Mimochodem vyšetřování opravdu vedl princ a budoucí farao Ramesse IV a spiklenci vyjmenování v románu byly odsouzeni k smrti nebo donuceni k sebevraždě.

LadyMichelle
28.08.2012

Moc zajímavá knížka od které se neodtrhnete