Léčba ostrou břitvou

Léčba ostrou břitvou
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212596/mid_lecba-ostrou-britvou-212596.jpg 4 117 117

Dolní město série

Rigus je výstavní, nablýskaná metropole ve Třinácti zemích, její součástí je však i Dolní město, spleť úzkých uliček, temných průchodů a zaplivaných náleven. Tady se pohybují nebezpeční lidé a kraluje jim ošklivý muž, přezdívaný Správce. Bývalý tajný agent. Zapomenutý válečný hrdina.

Magrata Mauritz
16.02.2014 3 z 5

Zajímavá, spíše detektivní než fantasy kniha. Četla se mi velice dobře, až na to, že konečné rozuzlení nebylo tak překvapivé, jak jsem očekávala.

vysypanel
11.02.2014 4 z 5

Velmi zajimavé. Kde se to odehrávalo se nedalo poznat, kdy taky ne, ale asi dříve, mobily neměli. Autor používal veškeré termíny bez vysvětlení - pravděpodobně to mělo nějaké předcházejíci díly. Vílí dech a wyrm byly asi drogy :-) Nejvíce mě však zaujaly dialogy - perfektní - a zejména schopnost reagovat na jakoukoliv repliku jinou a vtipnou - to by se mi líbilo. Přečetl jsem rychle a mám ještě další díl :-)

vnimat_Krasu
27.07.2012 3 z 5

Miliony chyb, kterými Daniel Polansky zmrazil svoji čtivost. Léčba ostrou břitvou je knihou skutečně na pár večerů a mnozí mistři řemesla by se od autora mohli učit, kterak zaujmout čtenáře, aby si před spaním přečetl ještě jednu kapitolu. Jenomže příběh, jakkoliv je zajímavý a napínavý, zoufale postrádá výrazného vypravěče. Vpravdě jsem si nebyl ani po stech stranách jistý, zda je Dolní město spíše středověkým Dublinem, současností anebo vesmírem roku 2500. Nepouštět se do pitoreskních složitostí, napsal by Polansky velice slušnou kriminálku, kvalitnější, než většina populárních severských splašků. Pokud někdo s jeho talentem bude pracovat, věřím, že jednou napíše skvělý bestseller. Proporce na to má.

Daniel Polansky
americká, 1984