Doktorka z domu Trubačů

Doktorka z domu Trubačů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2464/doktorka-z-domu-trubacu-2464.jpg 5 998 246

Autorka líčí život české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové. Její touhu po pomáhání a poznávání. Ve dvacátých letech se vypravila do Bagdádu, kde chtěla zřídit československou nemocnici, kam by lékaři z ČS jezdili získávat zkušenosti. Dosáhne toho, dokonce tam získá přátele a založí vlastní rodinu. Vrací se do Čech, kde se jí tragicky změní život, ale i tak je dále cílevědomá a ochotná pomoci tam, kde je třeba.... celý text

barbarera
16.05.2018 5 z 5

Úžasná a odvážná žena, se kterou se osud zrovna nemazlil. Nebýt této knihy, zapadla by v zapomnění....tato kniha patří k mojim oblíbeným.

Tylinka
13.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem a i proto jsem si jí koupila do své knihovny. Doporučuji přečíst i druhou knihu paní Borské, "Troufalý autor osud" . Obě knihy se od poloviny prolínají a dokonce bych řekla, že v knize o panu učiteli Hodíkovi je víc informací o cestách doktorky Kálalové po roce 1945. Jediné co mi v tomto vydání z r.2016 chybělo, byla obrazová příloha.

malkina11
02.05.2018 5 z 5

Nechápu, že jsem o této výjimečné ženě dosud nic neslyšela a že se jejího příběhu ještě nechytili filmaři. Osud této ženy si zaslouží, aby se dostal do širšího povědomí. Dlouho jsem nečetla nic, co by mne tak hluboce zasáhlo a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Oblíbená kniha mé maminky a později také mne. Příběh neuvěřitelné odvahy, vůle a obstát ve světě mužů, naučit se exotické jazyky a odejít do cizích krajin. Dostala jsem k narozeninám od rodičů, když jsem po těžké autonehodě ležela v nemocnici a bylo to těžké. Dnes už chápu proč, že je velmi důležité bojovat a nevzdávat se za každých okolností ať Vás potká v životě cokoli. Vřele doporučuji.

ladyka
02.03.2018 5 z 5

Čteno v rámci výzvy, bez toho bych asi nečetla. Chyba by to byla! Poutavý příběh silné a odhodlané ženy, klobouk dolů před jejím zápalem a odvahou. Působí až neskutečně na tu dobu. Kniha by mě vytáhla do děje ještě hlouběji, kdyby dostaly prostor i emoce a pocity hrdinky. Jenže jde o biografický román a autorka se držela spíše faktů, což je pochopitelné. Příjemný odklon od současné literatury. Doporučuji!

Danca196
27.02.2018 5 z 5

Pěkný příběh o silné ženě, která si šla za svým snem a nevzdala se ho i přes mnohé překážky, které jí tehdejší doba a smýšlení lidí stavěli do cesty.

mrkvajda
24.02.2018 5 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky, ale už jsem si ji zakoupila, protože k té se určitě vrátím. (Jen jsem později zjistila, že mám starší, tedy cenzurované vydání.) To snad ani není možné, aby toto vše prožila jedna žena. Klobouk dolů před paní doktorkou Kálalovou. Je to velice silný příběh. A také jí závidím, kolik zvládla naučit se jazyků. Někdo je takto nadaný a někdo neumí pořádně ani jednu cizí řeč.

Gi-Gi
24.02.2018 5 z 5

Dalsi z velice silnych knih. Dokazala, co si umanula. A ve sve podstate, o ni nikdo neuci. Mozna ji znaji medici, ale dost pochybuju. Ten zivot, vulgarne receno: ta zenska mela koule.

knihovniceS
22.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla, je to už dost dávno - byla jsem ještě mladá. Velice silný příběh, který mě zasáhl a děj si dodnes velice dobře pamatuji, přesto jsem si knihu po letech přečetla znova. Dávám 5 hvězd, kdyby to šlo, dala bych deset.

Tazi78
17.02.2018 5 z 5

Osud PANÍ DOKTORKY mne hluboce zasáhl. Byla to opravdu obdivuhodná žena!

Katka2382
06.02.2018 5 z 5

Nádherné čtení o neuvěřitelném životě jedné ženy-lékařky.Je to má nejoblíbenější kniha ke které se vždy ráda vracím,hlavně když je mi na duši ouvej.

Šošán
26.01.2018 5 z 5

Úvod byl pro mě vlažný, ale pak se to rozjede a člověk nestíhá zírat. Je to vůbec možné? Na tohle přeci nestačí jeden lidský život? Neuvěřitelně krásné, neuvěřitelně smutné - prostě život. Jedná má kolegyně její osud velmi trefně shrnula (dle mého názoru): "Vela mala, vela dala." Mrzí mě jedině, že na prahu 30tky o takové Ženě slyším poprvé. Jak je to možné? A velký dík i autorce knihy.

ritz
26.01.2018 4 z 5

Zvláštní, tragický život obdivuhodné ženy.

janina74
17.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem poprvé narazila v srpnu v Bechyni v informačním centru na náměstí. Ptala jsem se tam, o čem kniha je a až někdy v listopadu jsem si v knihovně vzpomněla, že si ji chci půjčit. Musím říct, že příběh Vlasty Kálalové (o které jsem do onoho srpnového dne v Bechyni snad nikdy neslyšela - docela ostuda) mě opravdu zaujal. Tak vzdělaná, vstřícná, činorodá paní, to je neuvěřitelné! I jsem si trochu pobrečela, pokud někdo zahyne poslední den války, je to pro mě ještě větší hrůza, než když zahyne za války. Úplně mě zaujalo to, jak kdykoliv chtěla někam vyrazit, půjčila si učebnici a naučila se jazyk té země. moc pěkná kniha!!!

Sandalkar
13.01.2018 4 z 5

Silný příběh silné ženy. O hvězdičku méně má kniha, některá místa mi připadala poněkud hluchá. Plný počet hvězdiček má ale Vlasta Kálalová-Di Lotti, tohle zažít v jednom životě to je opravdu úctyhodné. Obzvlášť obdivuji činorodost, odhodlání a dobré srdce. Měli bychom být na podobné rodáky jako Češi více hrdí a mluvit o nich.

Melein
05.01.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jen si kladu otázku: jak to, že o takových osobnostech naší země se dozvídáme jen náhodou? O takových lidech by měla média informovat a ne o těch šílených politicích. Paní doktorce vzdávám hold. To co dokázala je přímo neuvěřitelné.

amenta
18.10.2017 3 z 5

Zajímavý a složitý osud a zejména v mládí velká odvaha. Jinak osobně bych se s paní doktorkou setkat nechtěla, náročná někdy až asociální a na druhou stranu zahlcující péčí...

harena
11.10.2017 5 z 5

Jeden z nejúžasnějších životních příběhů české lékařky, který paní Borská brilantně zpracovala. Ve chvíli, kdy se MUDr. Kálaové tragicky změní život, nemůžete popadnout dech. Emoce, napětí, smutek, ale pak síla, s jakou se dr. Kalábová porvala se svým osudem - prostě klobouk dolů, paní doktorko. Rozhodně doporučuji všem!
"Byli se mnou, dotýkala jsem se jich, mluvili na mě. Mně se to zdálo tak samozřejmé, a ono to bylo štěstí."
Na tu větu nikdy nezapomenu.

ivanaci
04.08.2017 5 z 5

Jedním slovem... nádhera, vřele doporučuji

Pivka1
04.08.2017 5 z 5

Knížka kterou jsem četla jedním dechem. Před hlavní hrdinkou hluboce smekám.