Doktor v domě

Doktor v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267264/mid_doktor-v-dome-IPp-267264.jpg 4 201 37

Doktor série

První svazek z populární série knih vyprávějících humorné historky ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. V omšelé nemocnici uprostřed chudinské čtvrti Londýna se skupinka mediků připravuje na náročné povolání – zatímco průpravu pro praktický život získávají v nedalekém hostinci. Autor zachycuje osudy studentů ode dne úspěšného složení přijímacích zkoušek na lékařskou fakultu až po nástup do opravdové lékařské praxe. Často sebeironizujícím způsobem odkrývá jejich někdy až komické proplouvání zkouškami a jinými studijními peripetiemi, první setkávání jak s alkoholem, tak s opravdovými pacienty, ale také zážitky při operacích i pitvách. Peprným historkám o svém „majestátu“ neujdou ani zdravotní sestry a jejich mnohdy neukojené touhy ulovit si mezi perspektivními lékaři dobrou partii.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Doctor in the House , 1952

Ivan F
18.02.2020 3 z 5

Milé, nenáročné, oddychové, nie moc vtipné (ale trochu hej) rozprávanie, ako sa synček vydal v otcových šľapajách a stal sa moderným "bohom", teda lekárom. Na dnešné pomery je kniha nedomrlá, ale má výhodu skromného rozsahu. No a oslovovanie hostinského titulom velebný pán, to ma naozaj potešilo. Ako čítanie do vlaku, autobusu pri ceste do a z práce je príbeh fajn. Aby som však siahol po ďalšom diele doktorských príbehov, tak na to ma táto kniha nenavnadila.

Corso
09.12.2019 4 z 5

Tak som si to dal tentoraz ako audioknihu. K tejto knihe ma nejak oklukou priviedol otec. Avsak najskor ako k serialu z 60-tych rokov, ktory mi bol ospevovany a ja som sa k nemu dostal az v dobe internetu. Rozsafny zivot studentov medikov, ich praxovanie v nemocnici je dnes uz skor dobovy dokument starych cias. Pripomina trosku "druhych basnikov". Proste medicina z cias kedy najvacsi pokrok bol roentgen a EKG. A k rodickam sa chodi domov za asistencie porodnej babice. Chirurg bol Boh a profesori detto. A sestricky su vecny zdroj sexualnej tenzie. (Ten serial si skuste vyhladat. Stary anglicky klasicky sitcom.)

JoeSurikata
08.11.2019 3 z 5

Kultovní seriál, inspirovaný touto knihou, pro mě byl rozhodně mnohem větším zážitkem.

š.m.i.k
06.11.2019 2 z 5

Dvě hvězdy dávám jen díky načtení... Poslouchala jsem jako audioknihu. Číst to sama, odložila bych už během první kapitoly. Nepřipadalo mi to ani vtipné, ani jinak zajímavé :-/ Očividně nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů.

Lunitka
23.09.2019 4 z 5

Audiokniha.Libila se. Nenáročná a vtipná. Poslechnu si i další díly.

DoktorAntonio
01.08.2019 4 z 5

Člověk by skoro zalitoval, že nestudoval u sv. Swithina :)

bobo7592
22.11.2018 5 z 5

První ze série "Doktorských" knížek. Aneb jak prolézt studiem medicíny s co nejmenší námahou a o to větší zábavou. Toho kdo má rád anglický humor určitě nezklame.

Market = )
13.09.2018 4 z 5

Na odreagování vřele doporučuju, knížka s lehkostí a vtipem, pro mě typově podobná jako třeba Saturnin (ap párkrát jsem se v tramvaji začala smát nahlas...)

Grety
14.03.2018 5 z 5

Jako bývalou studentku sice zvířecí medicíny se mi to moc líbilo, v řadě situací jsem se našla a zavzpomínala si. Vhodné na cesty, nenáročné a vtipné.

Razič
07.12.2017 5 z 5

"...ale když se strefil do diagnózy dříve, než ji potvrdila pitva, byl na vrcholu blaha. Byl to - jak říkal jeho asistent - celkem typický internista."
Jedna z nejvtipnějších knih jaké jsem kdy četl - s opravdu dobrým humorem. Vzpomněl jsem si na svá studia a za ty desetiletí se spoustu stereotypů vůbec nezměnilo. Výtečné dílo.

stefinam
11.03.2016 3 z 5

Jestli i dnešní doktoři studují podobným způsobem:-) není se co divit.

kloin
25.01.2015 4 z 5

Je vidět, jak mnoho se změnilo a jak mnoho zůstalo při starém. Některé části mě opravdu velmi pobavily. Znal jsem dílo z velmi úspěšného seriálu; a v tomto případě musím říct, že jak seriál tak kniha mají něco do sebe.

witko
10.07.2014 4 z 5

Vtipné podání let studentskýcn.

učtese
11.07.2013 3 z 5

Žádná sranda k popukání, ale příjemné čtení to je. Kniha také zřejmě sloužila jako zdroj inspirace pro autory filmů o Básnících přicházejících o iluze a další věci.

maryzka
04.05.2012 3 z 5

moje oblíbená kniha škoda že nyní nevychází další díly bohužel jsem některý díly zmeškala.

Jingle
13.01.2012 3 z 5

Při hodnocení jsem hodně váhala mezi 3 a 4 hvězdami. Chtěla jsem být shovívavá, když jde o prvotinu, ale zase pak ráda přidám u dalších dílů :) I když autor perfektně popsal prostředí a život studentů medicíny té doby, chvílemi to přece jen trochu vázlo (alespoň si to tak pamatuji, četla jsem to před dvěma lety). Nicméně, ráda si přečtu další díly.

pet-kyval
03.04.2011 4 z 5

[025/11] Další zářez do pažby anglického humoru. Každý národ má svou specifickou svrchnost kultovní literatury, a tak beru za jistou povinnost poznat alespoň některé britské věhlasné autory, když už toliko Angličanů miluje našeho otce robotiky, “Čárlse Šapka“.

(036) ,,Jenom kvůli ženám muži šplhají na velehory, vedou války, chodí do práce a vystavují se podobným nepříjemnostem."

Richard Gordon, je spisovatelem velmi populárním, ale nepřipadá mi, že svým humorem z prostředí nemocnic - určených pro lidskou populaci - dosahuje takové úrovně svěžesti, jako James Herriot. I když je pravda, že to má své specifické chvilky a finální skládání závěrečných zkoušek mě rozesmálo raz dva a hlavní hrdina získal mé sympatie, být na místě autora, nebojím se přidat více příhod, zážitků a situací, i kdyby se jednalo o pasáže sebestupidnější.

(182) ,,Život píše romány."

Teď jen doufám, že navazující kniha bude o stupeň lepší. Nechci se totiž zklamat, když filmy byly tak svěží a vtipné.