Doktor v domě

Doktor v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267264/mid_doktor-v-dome-IPp-267264.jpg 4 201 37

Doktor série

První svazek z populární série knih vyprávějících humorné historky ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. V omšelé nemocnici uprostřed chudinské čtvrti Londýna se skupinka mediků připravuje na náročné povolání – zatímco průpravu pro praktický život získávají v nedalekém hostinci. Autor zachycuje osudy studentů ode dne úspěšného složení přijímacích zkoušek na lékařskou fakultu až po nástup do opravdové lékařské praxe. Často sebeironizujícím způsobem odkrývá jejich někdy až komické proplouvání zkouškami a jinými studijními peripetiemi, první setkávání jak s alkoholem, tak s opravdovými pacienty, ale také zážitky při operacích i pitvách. Peprným historkám o svém „majestátu“ neujdou ani zdravotní sestry a jejich mnohdy neukojené touhy ulovit si mezi perspektivními lékaři dobrou partii.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Doctor in the House , 1952

kuruteku
27.01.2024 3 z 5

Našel jsem na podzim pár dílů ze stejnojmenného seriálu a po vánocích sehnal původní knihu. Trochu zklamán, než mi došlo, že mezi dějem z knihy a seriálu je asi 30 let rozdílu. A pak musím uznat, že obé má své. Nicméně kniha je více pro lidi z oboru, kteří ji určitě ocení po všech stránkách. Tak přemýšlím, které sestřičce nebo doktorovi ji podsunu.

betička
29.08.2023 3 z 5

Příjemný poslech, oddychovka.
Mám ráda anglický humor ...

E_Lan
22.03.2023 4 z 5

Příjemný poslech z doktorského studentského prostředí. Dostatečně zábavné, sem tam to člověka hodně pobaví. Jinak ale totální oddychovka, která se pohybuje čistě po povrchu.

Chesterton
25.08.2022 3 z 5

[audiokniha]
Kromě Saturnina stojí humor zcela mimo moje knižní touhy a setkáváme se zřídka.
Toto bylo decentní, anglicky suché retro, které mi přivodilo lehce starosvětskou ostrovní atmosféru a občas úsměv na tváři. Prostřední doktorů je mi profesně blízké, takže fajn. Jen jsem nemohla moc přemýšlet, pak to bylo hořké místy.
Ovšem dočítala jsem ušima dost na sílu. Jen to byla trochu jiná síla než ta, kterou teď potřebuju na Topolovu Sestru . . .
3/3

IHT
29.06.2022 5 z 5

precteno snad popate - a urcite ne naposledy :)
Cetl jsem to poprve (a podruhe) uz nekdy na prelomu 80. a 90. let(?) a mam to zaskatulkovane v oblibenych knihach meho dospivani. Take serial jsem s gustem pred lety skoukl. Je to paradni - a silene, kdyz ctete o zivotni urovni v tehdejsi dobe :)

Ivetaa
10.12.2021 5 z 5

Po přečtení u mě nostalgická nálada a hlavně vzpomínky na rodinu, kdy jsme sledovali všichni TV seriál.
Dodnes se mi vybavují postavy a těším se na pokračování osudů při čtení dalších dílů.

Vilma232
04.10.2021 4 z 5

Úsměvné čtení o studentech medicíny. Kdysi dávno jsem sledovala seriál a ti kluci se mi líbili. Tak trochu angličtí "básníci".

majáček
26.08.2021 5 z 5

Seriál Doktor v domě byl v Československu vysílán, když jsem byla dítě. A dodnes vím o čem byl. Jeho knižní předloha mě nezklamala, protože je to skoro shodné. A ten suchý anglický humor miluji. Máme tady ukázku, jak kdysi se studovalo lékařství a můžeme si to porovnat se současností. Mě osobně zaujalo porodnictví. Lékaři jezdili za rodičkami domů a ty podmínky v jakých se rodilo... Pěkné klidné a
úsměvné čtení

Ladis777
30.05.2021 2 z 5

Kniha trochu o ničem, ale jako víkendovka dobré.

07hop
06.05.2021 5 z 5

pohodové čtení

komárková
12.03.2021 4 z 5

Čtivá kniha s nadčasovým dějem.

Andrea864
02.03.2021 4 z 5

Příjemná, nenáročná oddechovka. Mám ráda anglický humor.

PetrCepek
19.02.2021 4 z 5

První a zároveň asi nejlepší příběh z "doktorské" série Richarda Gordona. Nelze vyloučit, že tato kniha posloužila jako výborná inspirace pro scénaristy druhého dílu české filmové série o básníku a lékaři Štěpánu Šafránkovi.

Jessica007
16.02.2021 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, anglický humor. Hlavní hrdina popisuje, jak se vydal v otcových šlépějích, dal se na studia medicíny a stal se lékařem.

Lucek
03.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, určitě se pustím do další!

Elea
30.01.2021 4 z 5

Líbil se mi anglický humor i sebekritické poznámky hlavní postavy, příjemné, oddechové čtení.

barunka66
11.10.2020 4 z 5

Anglický humor, vtipné zážitky studenta a začínajícího lékaře. Trochu mi to připomnělo naše Básníky, jenom víc retro. Četla jsem to zrovna v době, kdy jsme prožívali státnice a konec studia medicíny v rodině, takže to bylo takové odlehčení.

Greenfingers
30.08.2020 5 z 5

Jako skalní příznivec suchého anglického humoru jsem po knížce sáhl s očekáváním inteligentní a duchaplné zábavy.
Musím říct, že mé první dojmy jsou nanejvýš uspokojivé. Richard Gordon popsal svá studia medicíny opravdu poutavě, přičemž humorem vůbec, ale vůbec nešetřil. Na paškál si vzal i praktiky některých pedagogů, kterým šlo daleko více o jejich renomé než o zdraví pacientů.
Knihy z lékařského prostředí mám v oblibě, zvláště pak, když jsou napsány takovým odlehčeným způsobem jako Doktor v domě.

maryzka
20.05.2020 3 z 5

Toto vydání bych opravdu ocenila 5 *, neboť mi připadalo lepší úsměvné i když bohužel tam mělo málo stránek. Ale připomněl mi jeden seriál- možná, že to bylo ono nebo vzali z této knihy několik situací. Každopádně je škoda, že u nás v této době pak nevyšli další díly nebo vyšli, já nevím, ale je to lepší překlad než vydání z jiných let.

domihruzkova
22.04.2020 4 z 5

Byla to zajímavá sonda do lékařské profese před více než půl stoletím. Mě to celkem bavilo, nejspíš sáhnu i po nějaké další autorově knize :)